Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:53
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art.38 ind.2 - Amendament respins
PL 412/2006 privind organizarea alegerilor pentru Parlamentul European
PL 904/2006 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 32 33 13 25 16 7 3 6
- voturi pentru (DA):19 - - 13 - 1 5 - -
- voturi împotrivă (NU):109 29 32 - 25 14 1 3 5
- abțineri:5 2 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Antal István UDMR Abținere
7. Ardelean Lia PC Abținere
8. Asztalos Ferenc UDMR NU
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bivolaru Ioan PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Chiper Gheorghe PSD NU
30. Chiș Filonaș PSD NU
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
32. Cliveti Minodora PSD NU
33. Cocrea Olguța - NU
34. Constantinescu Anca PD-L NU
35. Crăciunescu Grigore PNL NU
36. Crețu Gabriela PSD NU
37. Cutean Vasile Emilian PSD NU
38. Diaconescu Renică PC DA
39. Dobre Traian PNL NU
40. Dragomir Gheorghe PNL NU
41. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
42. Dumitriu Mihai PSD NU
43. Dușa Mircea PSD NU
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Faina Constantin PC NU
47. Fenechiu Relu PNL NU
48. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Gabor Gheorghe PNL NU
51. Găleteanu Monalisa PSD NU
52. Gerea Andrei Dominic PNL NU
53. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
54. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
55. Ghișe Ioan PNL NU
56. Glăvan Ștefan PC DA
57. Gonțea Ion PD-L NU
58. Grosaru Mircea Minoritati NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Ifrim Mircea PRM DA
61. Igaș Traian Constantin PD-L NU
62. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
63. Iriza Marius PRM DA
64. Kelemen Hunor UDMR NU
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
66. Kovacs Attila UDMR DA
67. Lakatos Petru UDMR NU
68. Lificiu Petru - NU
69. Luchian Ion PNL NU
70. Man Mircea PD-L NU
71. Marian Dan Mihai PNL NU
72. Marin Constantin PSD NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Máté András-Levente UDMR NU
75. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
76. Mătușa Tudor PRM DA
77. Merce Ilie PRM DA
78. Micula Cătălin PNL NU
79. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
80. Mircea Costache PRM DA
81. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
82. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
83. Mocanu Alexandru PD-L NU
84. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
85. Moisoiu Adrian PRM DA
86. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
87. Momanu Corneliu PNL NU
88. Munteanu Ioan PSD NU
89. Muscă Monica Octavia - NU
90. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olteanu Bogdan PNL NU
93. Petrea Constantin PD-L NU
94. Popa Cornel PNL NU
95. Popa Daniela PC DA
96. Popa Nicolae PC DA
97. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
98. Preda Cezar-Florin PD-L NU
99. Pupeză Viorel PSD NU
100. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
101. Pușcaș Vasile PSD Abținere
102. Pușcă Mircea Valer PNL NU
103. Rădulescu Cristian PD-L NU
104. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
105. Rușanu Dan Radu PNL NU
106. Sanda Victor PSD NU
107. Sandu-Capră Mihai PNL NU
108. Sasu Ion PSD -
109. Săpunaru Nini PNL NU
110. Sârb Gheorghe PD-L NU
111. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
112. Scutaru Adrian George PNL NU
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Sóki Béla UDMR NU
115. Soporan Vasile Filip PSD NU
116. Stan Ioan PSD NU
117. Stanciu Anghel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stoica Ion - NU
120. Strungă Emil PNL NU
121. Szekely Levente Csaba UDMR NU
122. Tamás Sándor UDMR NU
123. Teodorescu George Alin PSD NU
124. Timar Liviu PSD NU
125. Toma Florentina Marilena PSD NU
126. Toma Horia-Victor PNL -
127. Turcan Raluca - NU
128. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
129. Ujeniuc Dragoș PNL NU
130. Varga Attila UDMR NU
131. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
132. Văsioiu Horia PD-L NU
133. Vlădoiu Aurel PSD NU
134. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
135. Zegrean Augustin PD-L NU