Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:23 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:23

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 18
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:263 113 69 23 11 11 9 12 10 5
- voturi pentru (DA):2 - - 1 - 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):259 112 69 22 11 10 9 11 10 5
- abțineri:2 1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
2. Zainea Cornel USR NU
3. Weber Mihai PSD NU
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
5. Vosganian Varujan ALDE NU
6. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
7. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
8. Vîrză Mihăiță PSD NU
9. Vișan George-Gabriel PSD NU
10. Vexler Silviu Minoritati NU
11. Velcea Nicolae PSD NU
12. Vass Levente UDMR NU
13. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
14. Vasile Daniel Minoritati Abținere
15. Varga Vasile PNL NU
16. Varga Glad-Aurel PNL NU
17. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
18. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
19. Țachianu Marian PSD NU
20. Tușa Adriana Diana PSD NU
21. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
22. Turcan Raluca PNL NU
23. Tudor Beatrice PSD NU
24. Tripa Florin-Dan PSD NU
25. Trăilă Cristina PNL NU
26. Toma Ilie PSD NU
27. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
28. Todor Adrian PSD NU
29. Tîlvăr Angel PSD NU
30. Teiș Alina PSD NU
31. Teacă Alexandru PMP NU
32. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
33. Tabugan Ion ALDE NU
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
35. Ștefan Ion PNL NU
36. Ștefan Corneliu PSD NU
37. Șovăială Constantin PNL NU
38. Șova Lucian PSD NU
39. Șotcan Theodora PSD NU
40. Șișcu George PNL NU
41. Șimon Gheorghe PSD NU
42. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
43. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
44. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
45. Suciu Matei PSD NU
46. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
47. Stănescu Alexandru PSD NU
48. Stativă Irinel Ioan PSD NU
49. Stancu Florinel PRO România NU
50. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
51. Stan Viorel PSD NU
52. Spânu Ion PRO România NU
53. Solomon Adrian PSD NU
54. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
55. Simonis Alfred - Robert PSD NU
56. Simion Lucian-Eduard PSD NU
57. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
58. Seres Dénes UDMR NU
59. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
60. Sefer Cristian-George PSD NU
61. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
62. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
63. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
64. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
65. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
66. Roșca Lucreția PSD NU
67. Romanescu Cristinel PNL NU
68. Roman Ioan Sorin PSD NU
69. Roman Florin-Claudiu PNL NU
70. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
71. Răduț Violeta PSD NU
72. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
73. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
74. Rădulescu Alexandru PSD NU
75. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
76. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
77. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
78. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
79. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
80. Presură Alexandra PSD NU
81. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
82. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
85. Popa Florin PSD NU
86. Pop Rareș Tudor USR NU
87. Pop Georgian PRO România NU
88. Pop Andrei PSD NU
89. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
90. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
92. Petric Octavian PRO România NU
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
94. Petcu Toma-Florin ALDE NU
95. Păle Dănuț PSD NU
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Paraschiv Rodica PSD NU
98. Pambuccian Varujan Minoritati NU
99. Palăr Ionel PNL NU
100. Oteșanu Daniela PSD NU
101. Oprea Dumitru PNL NU
102. Olar Corneliu PNL NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Niță Nicu PSD NU
105. Niță Mihai PRO România NU
106. Nistor Laurențiu PSD NU
107. Nicoară Romeo Florin PNL NU
108. Neață Eugen PSD NU
109. Neagu Nicolae PNL NU
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Mușoiu Ștefan PSD NU
113. Movilă Petru PMP NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
116. Mocioalcă Ion PRO România NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mircea Florin PSD NU
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
124. Mareș Mara PNL NU
125. Manole Petre-Florin PSD NU
126. Lupașcu Costel PSD NU
127. Lungu Tudorița PNL NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lazăr Sorin PSD NU
130. Korodi Attila UDMR NU
131. Jivan Luminița-Maria PSD NU
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Itu Cornel PSD NU
134. Ioniță Antoneta PNL NU
135. Ionescu George PNL NU
136. Ion Stelian-Cristian USR NU
137. Intotero Natalia-Elena PSD NU
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
139. Iftimie Neculai - NU
140. Ibram Iusein Minoritati NU
141. Iancu Marius-Ionel PSD NU
142. Iancu Iulian PSD NU
143. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
144. Huncă Mihaela PRO România NU
145. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
146. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
147. Hărătău Elena PNL NU
148. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
149. Gudu Vasile PNL NU
150. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
151. Giugea Nicolae PNL NU
152. Gilia Claudia PSD NU
153. Ghilea Găvrilă PNL NU
154. Gherman Dumitru PSD NU
155. Gheorghiu Bogdan PNL NU
156. Gheorghe Tinel PNL NU
157. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
158. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
159. Georgescu Nicolae PSD NU
160. Georgescu Laura PSD NU
161. Găină Mihăiță PNL NU
162. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
163. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
164. Gavrilă Camelia PSD NU
165. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
166. Furtună Mirela PSD NU
167. Furic Iarco Minoritati NU
168. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
169. Floroiu Ionel PSD Abținere
170. Florea Oana-Consuela PSD NU
171. Florea Damian PNL NU
172. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
173. Fădor Angelica PNL NU
174. Farago Petru UDMR NU
175. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
176. Dunava Costel Neculai PSD NU
177. Drulă Cătălin USR NU
178. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
179. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
180. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
181. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
182. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
183. Dobre Victor Paul PNL NU
184. Dîrzu Ioan PSD NU
185. Dinu Cristina-Elena PSD NU
186. Dehelean Silviu USR NU
187. Dan Nicușor Daniel USR NU
188. Cupșa Ioan PNL NU
189. Cupă Ion ALDE NU
190. Culeafă Mihai PNL NU
191. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
192. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
193. Csoma Botond UDMR NU
194. Csép Éva-Andrea UDMR NU
195. Cristache Cătălin PMP NU
196. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
197. Cosma Lavinia-Corina USR NU
198. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
199. Codreanu Constantin PMP NU
200. Cocoș Vasile PSD NU
201. Cobuz Maricela PSD NU
202. Cîtea Vasile PSD NU
203. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
204. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
205. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
206. Ciocan Dan PSD NU
207. Cioabă Petre PSD NU
208. Chiriac Viorel PSD NU
209. Cherecheș Viorica PNL NU
210. Cherecheș Florica PNL NU
211. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
212. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
213. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
214. Călin Ion PSD NU
215. Căciulă Aurel PSD NU
216. Calotă Florică Ică ALDE NU
217. Calista Mara-Daniela PNL NU
218. Burciu Cristina PNL NU
219. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
220. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
221. Buican Cristian PNL NU
222. Budăi Marius-Constantin PSD NU
223. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
224. Bran-Voinea Ioana PSD NU
225. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
226. Botez Mihai-Cătălin USR NU
227. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
228. Borza Remus-Adrian PNL NU
229. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
230. Bontea Vlad PSD NU
231. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
232. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
233. Bodea Marius PNL NU
234. Bode Lucian Nicolae PNL NU
235. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
236. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
237. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
238. Birchall Ana PSD NU
239. Bica Dănuț PNL NU
240. Benga Tudor - Vlad USR NU
241. Benedek Zacharie UDMR NU
242. Bende Sándor UDMR NU
243. Bejinariu Eugen PSD NU
244. Bănicioiu Nicolae PRO România NU
245. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
246. Barna Ilie Dan USR NU
247. Banias Mircea Marius PNL NU
248. Balint Liviu-Ioan PNL NU
249. Balan Ioan PNL NU
250. Babuș Radu PSD NU
251. Axinte Vasile PSD NU
252. Avram Constantin ALDE NU
253. Arsu Alin-Ionuț USR NU
254. Ardelean Ben-Oni PNL NU
255. Anton Anton ALDE DA
256. Andrușcă Dănuț PSD NU
257. Andronache Gabriel PNL NU
258. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
259. Anastase Roberta Alma PNL NU
260. Ampleev Andrian Minoritati NU
261. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
262. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
263. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 19:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro