Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:24 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:24

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:260 113 66 20 12 12 10 11 11 5
- voturi pentru (DA):8 - - 6 - 2 - - - -
- voturi împotrivă (NU):251 113 66 13 12 10 10 11 11 5
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
2. Zainea Cornel USR NU
3. Weber Mihai PSD NU
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
5. Vosganian Varujan ALDE NU
6. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
7. Vîrză Mihăiță PSD NU
8. Vișan George-Gabriel PSD NU
9. Vexler Silviu Minoritati NU
10. Velcea Nicolae PSD NU
11. Vass Levente UDMR NU
12. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
13. Vasile Daniel Minoritati NU
14. Varga Vasile PNL NU
15. Varga Glad-Aurel PNL NU
16. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
17. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
18. Țachianu Marian PSD NU
19. Tușa Adriana Diana PSD NU
20. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
21. Turcan Raluca PNL NU
22. Tudor Beatrice PSD NU
23. Tripa Florin-Dan PSD NU
24. Trăilă Cristina PNL NU
25. Toma Ilie PSD NU
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
27. Todor Adrian PSD NU
28. Tîlvăr Angel PSD NU
29. Teiș Alina PSD NU
30. Teacă Alexandru PMP NU
31. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
32. Tabugan Ion ALDE NU
33. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
34. Ștefan Corneliu PSD NU
35. Șovăială Constantin PNL NU
36. Șova Lucian PSD NU
37. Șotcan Theodora PSD NU
38. Șișcu George PNL NU
39. Șimon Gheorghe PSD NU
40. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
41. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
42. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
43. Suciu Matei PSD NU
44. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
45. Stănescu Alexandru PSD NU
46. Stativă Irinel Ioan PSD NU
47. Stancu Florinel PRO România NU
48. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
49. Stan Viorel PSD NU
50. Spânu Ion PRO România NU
51. Solomon Adrian PSD NU
52. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
53. Simonis Alfred - Robert PSD NU
54. Simionca Ionuț PMP NU
55. Simion Lucian-Eduard PSD NU
56. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
57. Seres Dénes UDMR NU
58. Sefer Cristian-George PSD NU
59. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
60. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
61. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
62. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
63. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
64. Roșca Lucreția PSD NU
65. Romanescu Cristinel PNL NU
66. Roman Ioan Sorin PSD NU
67. Roman Florin-Claudiu PNL NU
68. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
69. Răduț Violeta PSD NU
70. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
72. Rădulescu Alexandru PSD NU
73. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
74. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
75. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
76. Prună Cristina-Mădălina USR DA
77. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
78. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
79. Presură Alexandra PSD NU
80. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
81. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
83. Popa Florin PSD NU
84. Pop Rareș Tudor USR DA
85. Pop Georgian PRO România NU
86. Pop Andrei PSD NU
87. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
88. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Petric Octavian PRO România NU
91. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
92. Petcu Toma-Florin ALDE NU
93. Păle Dănuț PSD NU
94. Pașcan Emil-Marius PMP NU
95. Paraschiv Rodica PSD NU
96. Pambuccian Varujan Minoritati NU
97. Palăr Ionel PNL NU
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Oprea Dumitru PNL NU
100. Olar Corneliu PNL NU
101. Nosa Iuliu PSD NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Niță Mihai PRO România NU
104. Nistor Laurențiu PSD NU
105. Nicolicea Eugen PSD NU
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România NU
108. Neață Eugen PSD NU
109. Neagu Nicolae PNL NU
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Mușoiu Ștefan PSD NU
113. Movilă Petru PMP NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
116. Mohaci Mihai PRO România NU
117. Mocioalcă Ion PRO România NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mircea Florin PSD NU
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
121. Mihalescul Dumitru PNL NU
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
125. Mareș Mara PNL NU
126. Manole Petre-Florin PSD NU
127. Lupașcu Costel PSD NU
128. Lungu Tudorița PNL NU
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
131. Lazăr Sorin PSD NU
132. Korodi Attila UDMR NU
133. Jivan Luminița-Maria PSD NU
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
135. Itu Cornel PSD NU
136. Ioniță Antoneta PNL NU
137. Ionescu George PNL NU
138. Ion Stelian-Cristian USR NU
139. Intotero Natalia-Elena PSD NU
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
141. Iftimie Neculai - NU
142. Ibram Iusein Minoritati NU
143. Iancu Marius-Ionel PSD NU
144. Iancu Iulian PSD NU
145. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
146. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
147. Hărătău Elena PNL NU
148. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
149. Gudu Vasile PNL NU
150. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
151. Gilia Claudia PSD NU
152. Ghilea Găvrilă PNL NU
153. Gherman Dumitru PSD NU
154. Gheorghiu Bogdan PNL NU
155. Gheorghe Tinel PNL NU
156. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
157. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
158. Georgescu Nicolae PSD NU
159. Georgescu Laura PSD NU
160. Găină Mihăiță PNL NU
161. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
162. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
163. Gavrilă Camelia PSD NU
164. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
165. Furic Iarco Minoritati NU
166. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
167. Floroiu Ionel PSD NU
168. Florea Oana-Consuela PSD NU
169. Florea Damian PNL NU
170. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
171. Fădor Angelica PNL NU
172. Farago Petru UDMR NU
173. Dunava Costel Neculai PSD NU
174. Drulă Cătălin USR DA
175. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
176. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
177. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
178. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
179. Dobre Victor Paul PNL NU
180. Dîrzu Ioan PSD NU
181. Dinu Cristina-Elena PSD NU
182. Dehelean Silviu USR NU
183. Dan Nicușor Daniel USR NU
184. Cupșa Ioan PNL NU
185. Cupă Ion ALDE NU
186. Culeafă Mihai PNL NU
187. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
188. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
189. Csoma Botond UDMR NU
190. Csép Éva-Andrea UDMR NU
191. Cristache Cătălin PMP NU
192. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
193. Cosma Andreea PSD NU
194. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
195. Codreanu Constantin PMP NU
196. Cocoș Vasile PSD NU
197. Cobuz Maricela PSD NU
198. Cîtea Vasile PSD NU
199. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
200. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
201. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
202. Ciocan Dan PSD NU
203. Cioabă Petre PSD NU
204. Chiriac Viorel PSD NU
205. Cherecheș Viorica PNL NU
206. Cherecheș Florica PNL NU
207. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
208. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
209. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
210. Călin Ion PSD NU
211. Căciulă Aurel PSD NU
212. Calotă Florică Ică ALDE NU
213. Calista Mara-Daniela PNL NU
214. Burciu Cristina PNL NU
215. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
216. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
217. Buican Cristian PNL NU
218. Budăi Marius-Constantin PSD NU
219. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
220. Bran-Voinea Ioana PSD NU
221. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
222. Botez Mihai-Cătălin USR NU
223. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
224. Borza Remus-Adrian PNL NU
225. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
226. Bontea Vlad PSD NU
227. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
228. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
229. Bodea Marius PNL NU
230. Bode Lucian Nicolae PNL NU
231. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
232. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
233. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
234. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
235. Birchall Ana PSD NU
236. Bica Dănuț PNL NU
237. Benga Tudor - Vlad USR NU
238. Benedek Zacharie UDMR NU
239. Bende Sándor UDMR NU
240. Bejinariu Eugen PSD NU
241. Bănicioiu Nicolae PRO România NU
242. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
243. Barna Ilie Dan USR NU
244. Banias Mircea Marius PNL NU
245. Balint Liviu-Ioan PNL NU
246. Balan Ioan PNL NU
247. Babuș Radu PSD NU
248. Axinte Vasile PSD NU
249. Avram Constantin ALDE NU
250. Arsu Alin-Ionuț USR NU
251. Ardelean Ben-Oni PNL NU
252. Anton Anton ALDE DA
253. Andrușcă Dănuț PSD NU
254. Andronache Gabriel PNL NU
255. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
256. Anastase Roberta Alma PNL NU
257. Ampleev Andrian Minoritati NU
258. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
259. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
260. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 10:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro