Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:24 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:24

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:260 113 66 20 12 12 10 11 11 5
- voturi pentru (DA):8 - - 6 - 2 - - - -
- voturi împotrivă (NU):251 113 66 13 12 10 10 11 11 5
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD NU
2. Axinte Vasile PSD NU
3. Babuș Radu PSD NU
4. Bejinariu Eugen PSD NU
5. Birchall Ana PSD NU
6. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
7. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
8. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
9. Bontea Vlad PSD NU
10. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
11. Bran-Voinea Ioana PSD NU
12. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
13. Budăi Marius-Constantin PSD NU
14. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
15. Căciulă Aurel PSD NU
16. Călin Ion PSD NU
17. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
18. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
19. Chiriac Viorel PSD NU
20. Cioabă Petre PSD NU
21. Ciocan Dan PSD NU
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
24. Cîtea Vasile PSD NU
25. Cobuz Maricela PSD NU
26. Cocoș Vasile PSD NU
27. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
28. Cosma Andreea PSD NU
29. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
30. Dinu Cristina-Elena PSD NU
31. Dîrzu Ioan PSD NU
32. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
33. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
34. Dunava Costel Neculai PSD NU
35. Florea Oana-Consuela PSD NU
36. Floroiu Ionel PSD NU
37. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
38. Gavrilă Camelia PSD NU
39. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
40. Georgescu Laura PSD NU
41. Georgescu Nicolae PSD NU
42. Gherman Dumitru PSD NU
43. Gilia Claudia PSD NU
44. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
45. Iancu Iulian PSD NU
46. Iancu Marius-Ionel PSD NU
47. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
48. Intotero Natalia-Elena PSD NU
49. Itu Cornel PSD NU
50. Jivan Luminița-Maria PSD NU
51. Lazăr Sorin PSD NU
52. Lupașcu Costel PSD NU
53. Manole Petre-Florin PSD NU
54. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
55. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
56. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
57. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
58. Mircea Florin PSD NU
59. Mînzatu Roxana PSD NU
60. Mușoiu Ștefan PSD NU
61. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
62. Neață Eugen PSD NU
63. Nicolicea Eugen PSD NU
64. Nistor Laurențiu PSD NU
65. Niță Nicu PSD NU
66. Nosa Iuliu PSD NU
67. Oteșanu Daniela PSD NU
68. Paraschiv Rodica PSD NU
69. Păle Dănuț PSD NU
70. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
71. Pop Andrei PSD NU
72. Popa Florin PSD NU
73. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
74. Presură Alexandra PSD NU
75. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
76. Rădulescu Alexandru PSD NU
77. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
78. Răduț Violeta PSD NU
79. Roman Ioan Sorin PSD NU
80. Roșca Lucreția PSD NU
81. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
82. Sefer Cristian-George PSD NU
83. Simion Lucian-Eduard PSD NU
84. Simonis Alfred - Robert PSD NU
85. Solomon Adrian PSD NU
86. Stan Viorel PSD NU
87. Stativă Irinel Ioan PSD NU
88. Stănescu Alexandru PSD NU
89. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
90. Suciu Matei PSD NU
91. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
92. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
93. Șimon Gheorghe PSD NU
94. Șotcan Theodora PSD NU
95. Șova Lucian PSD NU
96. Ștefan Corneliu PSD NU
97. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
98. Teiș Alina PSD NU
99. Tîlvăr Angel PSD NU
100. Todor Adrian PSD NU
101. Toma Ilie PSD NU
102. Tripa Florin-Dan PSD NU
103. Tudor Beatrice PSD NU
104. Tușa Adriana Diana PSD NU
105. Țachianu Marian PSD NU
106. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
107. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
108. Velcea Nicolae PSD NU
109. Vișan George-Gabriel PSD NU
110. Vîrză Mihăiță PSD NU
111. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
112. Weber Mihai PSD NU
113. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PNL NU
8. Banias Mircea Marius PNL NU
9. Bica Dănuț PNL NU
10. Bode Lucian Nicolae PNL NU
11. Bodea Marius PNL NU
12. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
13. Borza Remus-Adrian PNL NU
14. Buican Cristian PNL NU
15. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
16. Burciu Cristina PNL NU
17. Calista Mara-Daniela PNL NU
18. Cherecheș Florica PNL NU
19. Cherecheș Viorica PNL NU
20. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
21. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
22. Culeafă Mihai PNL NU
23. Cupșa Ioan PNL NU
24. Dobre Victor Paul PNL NU
25. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
26. Fădor Angelica PNL NU
27. Florea Damian PNL NU
28. Găină Mihăiță PNL NU
29. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
30. Gheorghe Tinel PNL NU
31. Gheorghiu Bogdan PNL NU
32. Ghilea Găvrilă PNL NU
33. Gudu Vasile PNL NU
34. Hărătău Elena PNL NU
35. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
36. Ionescu George PNL NU
37. Ioniță Antoneta PNL NU
38. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
39. Lungu Tudorița PNL NU
40. Mareș Mara PNL NU
41. Mihalescul Dumitru PNL NU
42. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
43. Neagu Nicolae PNL NU
44. Nicoară Romeo Florin PNL NU
45. Olar Corneliu PNL NU
46. Oprea Dumitru PNL NU
47. Palăr Ionel PNL NU
48. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
49. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
50. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
51. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
52. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
53. Roman Florin-Claudiu PNL NU
54. Romanescu Cristinel PNL NU
55. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
56. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
57. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
58. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
59. Șișcu George PNL NU
60. Șovăială Constantin PNL NU
61. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
62. Trăilă Cristina PNL NU
63. Turcan Raluca PNL NU
64. Varga Glad-Aurel PNL NU
65. Varga Vasile PNL NU
66. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
1. Arsu Alin-Ionuț USR NU
2. Barna Ilie Dan USR NU
3. Benga Tudor - Vlad USR NU
4. Botez Mihai-Cătălin USR NU
5. Dan Nicușor Daniel USR NU
6. Dehelean Silviu USR NU
7. Drulă Cătălin USR DA
8. Ion Stelian-Cristian USR NU
9. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
10. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
11. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
12. Pop Rareș Tudor USR DA
13. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
14. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
15. Prună Cristina-Mădălina USR DA
16. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
17. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
18. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
19. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
20. Zainea Cornel USR NU
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Bende Sándor UDMR NU
3. Benedek Zacharie UDMR NU
4. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
5. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
6. Csép Éva-Andrea UDMR NU
7. Csoma Botond UDMR NU
8. Farago Petru UDMR NU
9. Korodi Attila UDMR NU
10. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
11. Seres Dénes UDMR NU
12. Vass Levente UDMR NU
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE NU
3. Calotă Florică Ică ALDE NU
4. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
5. Cupă Ion ALDE NU
6. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
7. Lovin Dumitru ALDE DA
8. Petcu Toma-Florin ALDE NU
9. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
10. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
11. Tabugan Ion ALDE NU
12. Vosganian Varujan ALDE NU
1. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
2. Codreanu Constantin PMP NU
3. Cristache Cătălin PMP NU
4. Movilă Petru PMP NU
5. Pașcan Emil-Marius PMP NU
6. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
7. Simionca Ionuț PMP NU
8. Teacă Alexandru PMP NU
9. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
10. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
4. Furic Iarco Minoritati NU
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
6. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
7. Ibram Iusein Minoritati NU
8. Pambuccian Varujan Minoritati NU
9. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
10. Vasile Daniel Minoritati NU
11. Vexler Silviu Minoritati NU
1. Bănicioiu Nicolae PRO România NU
2. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
3. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
4. Mocioalcă Ion PRO România NU
5. Mohaci Mihai PRO România NU
6. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România NU
7. Niță Mihai PRO România NU
8. Petric Octavian PRO România NU
9. Pop Georgian PRO România NU
10. Spânu Ion PRO România NU
11. Stancu Florinel PRO România NU
1. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
2. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
3. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
4. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
5. Iftimie Neculai - NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 18:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro