Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:24 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:24

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:260 113 66 20 12 12 10 11 11 5
- voturi pentru (DA):8 - - 6 - 2 - - - -
- voturi împotrivă (NU):251 113 66 13 12 10 10 11 11 5
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
1. Anton Anton ALDE DA
2. Drulă Cătălin USR DA
3. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
4. Lovin Dumitru ALDE DA
5. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
6. Pop Rareș Tudor USR DA
7. Prună Cristina-Mădălina USR DA
8. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Arsu Alin-Ionuț USR NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
19. Bănicioiu Nicolae PRO România NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Birchall Ana PSD NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Bontea Vlad PSD NU
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran-Voinea Ioana PSD NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
42. Budăi Marius-Constantin PSD NU
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PNL NU
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE NU
49. Căciulă Aurel PSD NU
50. Călin Ion PSD NU
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
52. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
54. Cherecheș Florica PNL NU
55. Cherecheș Viorica PNL NU
56. Chiriac Viorel PSD NU
57. Cioabă Petre PSD NU
58. Ciocan Dan PSD NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Cobuz Maricela PSD NU
64. Cocoș Vasile PSD NU
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
67. Cosma Andreea PSD NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Cristache Cătălin PMP NU
70. Csép Éva-Andrea UDMR NU
71. Csoma Botond UDMR NU
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
73. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
74. Culeafă Mihai PNL NU
75. Cupă Ion ALDE NU
76. Cupșa Ioan PNL NU
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD NU
80. Dîrzu Ioan PSD NU
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
84. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
85. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
86. Dunava Costel Neculai PSD NU
87. Farago Petru UDMR NU
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
90. Florea Damian PNL NU
91. Florea Oana-Consuela PSD NU
92. Floroiu Ionel PSD NU
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Furic Iarco Minoritati NU
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
99. Găină Mihăiță PNL NU
100. Georgescu Laura PSD NU
101. Georgescu Nicolae PSD NU
102. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL NU
106. Gherman Dumitru PSD NU
107. Ghilea Găvrilă PNL NU
108. Gilia Claudia PSD NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
112. Hărătău Elena PNL NU
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
114. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD NU
117. Ibram Iusein Minoritati NU
118. Iftimie Neculai - NU
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
120. Intotero Natalia-Elena PSD NU
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL NU
123. Ioniță Antoneta PNL NU
124. Itu Cornel PSD NU
125. Jivan Luminița-Maria PSD NU
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Lazăr Sorin PSD NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD NU
131. Manole Petre-Florin PSD NU
132. Mareș Mara PNL NU
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
136. Mihalescul Dumitru PNL NU
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
138. Mircea Florin PSD NU
139. Mînzatu Roxana PSD NU
140. Mocioalcă Ion PRO România NU
141. Mohaci Mihai PRO România NU
142. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Movilă Petru PMP NU
145. Mușoiu Ștefan PSD NU
146. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
147. Neagu Nicolae PNL NU
148. Neață Eugen PSD NU
149. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România NU
150. Nicoară Romeo Florin PNL NU
151. Nicolicea Eugen PSD NU
152. Nistor Laurențiu PSD NU
153. Niță Mihai PRO România NU
154. Niță Nicu PSD NU
155. Nosa Iuliu PSD NU
156. Olar Corneliu PNL NU
157. Oprea Dumitru PNL NU
158. Oteșanu Daniela PSD NU
159. Palăr Ionel PNL NU
160. Pambuccian Varujan Minoritati NU
161. Paraschiv Rodica PSD NU
162. Pașcan Emil-Marius PMP NU
163. Păle Dănuț PSD NU
164. Petcu Toma-Florin ALDE NU
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
166. Petric Octavian PRO România NU
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
169. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
170. Pop Andrei PSD NU
171. Pop Georgian PRO România NU
172. Popa Florin PSD NU
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
174. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
175. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
176. Presură Alexandra PSD NU
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
180. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
181. Rădulescu Alexandru PSD NU
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
184. Răduț Violeta PSD NU
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL NU
187. Roman Ioan Sorin PSD NU
188. Romanescu Cristinel PNL NU
189. Roșca Lucreția PSD NU
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
191. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
194. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
195. Sefer Cristian-George PSD NU
196. Seres Dénes UDMR NU
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
198. Simion Lucian-Eduard PSD NU
199. Simionca Ionuț PMP NU
200. Simonis Alfred - Robert PSD NU
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
202. Solomon Adrian PSD NU
203. Spânu Ion PRO România NU
204. Stan Viorel PSD NU
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
206. Stancu Florinel PRO România NU
207. Stativă Irinel Ioan PSD NU
208. Stănescu Alexandru PSD NU
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
210. Suciu Matei PSD NU
211. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
212. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
214. Șimon Gheorghe PSD NU
215. Șișcu George PNL NU
216. Șotcan Theodora PSD NU
217. Șova Lucian PSD NU
218. Șovăială Constantin PNL NU
219. Ștefan Corneliu PSD NU
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
221. Tabugan Ion ALDE NU
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
223. Teacă Alexandru PMP NU
224. Teiș Alina PSD NU
225. Tîlvăr Angel PSD NU
226. Todor Adrian PSD NU
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
228. Toma Ilie PSD NU
229. Trăilă Cristina PNL NU
230. Tripa Florin-Dan PSD NU
231. Tudor Beatrice PSD NU
232. Turcan Raluca PNL NU
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
234. Tușa Adriana Diana PSD NU
235. Țachianu Marian PSD NU
236. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
237. Varga Glad-Aurel PNL NU
238. Varga Vasile PNL NU
239. Vasile Daniel Minoritati NU
240. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
241. Vass Levente UDMR NU
242. Velcea Nicolae PSD NU
243. Vexler Silviu Minoritati NU
244. Vișan George-Gabriel PSD NU
245. Vîrză Mihăiță PSD NU
246. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
247. Vosganian Varujan ALDE NU
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
249. Weber Mihai PSD NU
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro