Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.01.2020 > 14:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 ianuarie 2020, ora 14:12

Subiect vot: Aprobarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:189 34 62 20 9 8 9 12 1 3 8 12 7 1 3
- voturi pentru (DA):179 33 62 20 7 7 9 12 - 3 6 10 7 1 2
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - - 1 - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:7 - - - 2 1 - - - - 2 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Axinte Vasile deputat PSD DA
2. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
3. Călin Ion deputat PSD DA
4. Cioabă Petre deputat PSD DA
5. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
6. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
7. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
8. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
9. Floroiu Ionel deputat PSD NU
10. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
11. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
12. Gherman Dumitru deputat PSD DA
13. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
14. Iordache Florin deputat PSD DA
15. Lazăr Sorin deputat PSD DA
16. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
17. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
18. Mircea Florin deputat PSD DA
19. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
20. Păle Dănuț deputat PSD DA
21. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
22. Pop Andrei deputat PSD DA
23. Răduț Violeta deputat PSD DA
24. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
25. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
26. Șotcan Theodora deputat PSD DA
27. Toma Ilie deputat PSD DA
28. Tudor Beatrice deputat PSD DA
29. Țachianu Marian deputat PSD DA
30. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
31. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
32. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
33. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
34. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
35. Crețu Gabriela senator PSD DA
36. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
37. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
38. Marin Gheorghe senator PSD DA
39. Oprea Ștefan Radu senator PSD -
40. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
41. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
42. Sbîrnea Liliana senator PSD -
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
6. Balan Ioan deputat PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
8. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
9. Bica Dănuț deputat PNL DA
10. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
11. Bodea Marius deputat PNL DA
12. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
13. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
14. Buican Cristian deputat PNL DA
15. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
16. Burciu Cristina deputat PNL DA
17. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
18. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
19. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
20. Constantin Daniel deputat PNL DA
21. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
22. Culeafă Mihai deputat PNL DA
23. Cupșa Ioan deputat PNL DA
24. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
25. Fădor Angelica deputat PNL DA
26. Florea Damian deputat PNL DA
27. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
28. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
29. Giugea Nicolae deputat PNL DA
30. Gudu Vasile deputat PNL DA
31. Hărătău Elena deputat PNL DA
32. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
33. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
34. Ionescu George deputat PNL DA
35. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
36. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
37. Lungu Tudorița deputat PNL DA
38. Mareș Mara deputat PNL DA
39. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
40. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
41. Neagu Nicolae deputat PNL DA
42. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
43. Oprea Dumitru deputat PNL DA
44. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
45. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
46. Popescu Pavel deputat PNL DA
47. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
48. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
49. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
50. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
51. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
52. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
53. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
54. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
55. Șișcu George deputat PNL DA
56. Șovăială Constantin deputat PNL DA
57. Ștefan Ion deputat PNL DA
58. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
59. Trăilă Cristina deputat PNL DA
60. Turcan Raluca deputat PNL DA
61. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
62. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
63. Bulacu Romulus senator PNL DA
64. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
65. Caracota Iancu senator PNL DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
68. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
69. Popa Cornel senator PNL DA
70. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
71. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
72. Șoptică Costel senator PNL DA
73. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
74. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
2. Barna Ilie Dan deputat USR DA
3. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
5. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
6. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
7. Drulă Cătălin deputat USR DA
8. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
9. Lupescu Dumitru deputat USR DA
10. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
11. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
12. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
13. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
14. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
15. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
16. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
17. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
18. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
19. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
20. Zainea Cornel deputat USR DA
21. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
22. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
23. Dircă George-Edward senator USR DA
24. Fălcoi Nicu senator USR DA
25. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
26. Marussi George-Nicolae senator USR DA
27. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
2. Bende Sándor deputat UDMR DA
3. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR -
4. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
6. Csoma Botond deputat UDMR DA
7. Farago Petru deputat UDMR DA
8. Korodi Attila deputat UDMR DA
9. Szabó Ödön deputat UDMR -
10. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
1. Anton Anton deputat ALDE DA
2. Avram Constantin deputat ALDE DA
3. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
4. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
5. Mocanu Adrian deputat ALDE -
6. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
7. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
8. Tabugan Ion deputat ALDE DA
1. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
2. Codreanu Constantin deputat PMP DA
3. Cristache Cătălin deputat PMP DA
4. Movilă Petru deputat PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
6. Simionca Ionuț deputat PMP DA
7. Teacă Alexandru deputat PMP DA
8. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
9. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
6. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
7. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
8. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
9. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
10. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
11. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
12. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
1. Niță Mihai deputat PRO România NU
1. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat - DA
2. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
3. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
4. Hadârcă Ion senator - DA
5. Ilie Viorel senator - DA
6. Ionașcu Gabi senator - -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro