Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.01.2020 > 14:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 ianuarie 2020, ora 14:12

Subiect vot: Aprobarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:189 34 62 20 9 8 9 12 1 3 8 12 7 1 3
- voturi pentru (DA):179 33 62 20 7 7 9 12 - 3 6 10 7 1 2
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - - 1 - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:7 - - - 2 1 - - - - 2 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR -
2. Ionașcu Gabi senator - -
3. Mocanu Adrian deputat ALDE -
4. Oprea Ștefan Radu senator PSD -
5. Sbîrnea Liliana senator PSD -
6. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
7. Szabó Ödön deputat UDMR -
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
11. Avram Constantin deputat ALDE DA
12. Axinte Vasile deputat PSD DA
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Barna Ilie Dan deputat USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat - DA
18. Bende Sándor deputat UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
20. Bica Dănuț deputat PNL DA
21. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
22. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
23. Bodea Marius deputat PNL DA
24. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
25. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
28. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
29. Buican Cristian deputat PNL DA
30. Bulacu Romulus senator PNL DA
31. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
32. Burciu Cristina deputat PNL DA
33. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
34. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
35. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
36. Caracota Iancu senator PNL DA
37. Călin Ion deputat PSD DA
38. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
40. Cioabă Petre deputat PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
42. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
43. Codreanu Constantin deputat PMP DA
44. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
45. Constantin Daniel deputat PNL DA
46. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
48. Crețu Gabriela senator PSD DA
49. Cristache Cătălin deputat PMP DA
50. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
51. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
52. Csoma Botond deputat UDMR DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
54. Culeafă Mihai deputat PNL DA
55. Cupșa Ioan deputat PNL DA
56. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
57. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
58. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
59. Dircă George-Edward senator USR DA
60. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
63. Drulă Cătălin deputat USR DA
64. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
65. Farago Petru deputat UDMR DA
66. Fădor Angelica deputat PNL DA
67. Fălcoi Nicu senator USR DA
68. Florea Damian deputat PNL DA
69. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
73. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
75. Gherman Dumitru deputat PSD DA
76. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
77. Giugea Nicolae deputat PNL DA
78. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
79. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
80. Gudu Vasile deputat PNL DA
81. Hadârcă Ion senator - DA
82. Hărătău Elena deputat PNL DA
83. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
85. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
86. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
87. Ilie Viorel senator - DA
88. Ionescu George deputat PNL DA
89. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
90. Iordache Florin deputat PSD DA
91. Korodi Attila deputat UDMR DA
92. Lazăr Sorin deputat PSD DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
94. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
95. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
96. Lungu Tudorița deputat PNL DA
97. Lupescu Dumitru deputat USR DA
98. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
99. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
100. Mareș Mara deputat PNL DA
101. Marin Gheorghe senator PSD DA
102. Marussi George-Nicolae senator USR DA
103. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
104. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
106. Mircea Florin deputat PSD DA
107. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
109. Movilă Petru deputat PMP DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
111. Neagu Nicolae deputat PNL DA
112. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
113. Oprea Dumitru deputat PNL DA
114. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
115. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
116. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
117. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
118. Păle Dănuț deputat PSD DA
119. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
121. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
122. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
123. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
124. Pop Andrei deputat PSD DA
125. Popa Cornel senator PNL DA
126. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
127. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
128. Popescu Pavel deputat PNL DA
129. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
130. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
131. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
132. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
133. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
134. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
136. Răduț Violeta deputat PSD DA
137. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
138. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
139. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
140. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
141. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
142. Simionca Ionuț deputat PMP DA
143. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
144. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
145. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
146. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
147. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
148. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
149. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
150. Șișcu George deputat PNL DA
151. Șoptică Costel senator PNL DA
152. Șotcan Theodora deputat PSD DA
153. Șovăială Constantin deputat PNL DA
154. Ștefan Ion deputat PNL DA
155. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
156. Tabugan Ion deputat ALDE DA
157. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
158. Teacă Alexandru deputat PMP DA
159. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
160. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
161. Toma Ilie deputat PSD DA
162. Trăilă Cristina deputat PNL DA
163. Tudor Beatrice deputat PSD DA
164. Turcan Raluca deputat PNL DA
165. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
166. Țachianu Marian deputat PSD DA
167. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
168. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
169. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
170. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
171. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
172. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
173. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
174. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
175. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
176. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
177. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
178. Zainea Cornel deputat USR DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
1. Floroiu Ionel deputat PSD NU
2. Niță Mihai deputat PRO România NU
3. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro