Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2020 > 14:09 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2020, ora 14:09

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:298 96 58 17 14 8 9 15 9 3 43 12 6 - 8
- voturi pentru (DA):292 95 58 17 14 8 9 15 9 3 39 12 6 - 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:6 1 - - - - - - - - 4 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Axinte Vasile deputat PSD DA
2. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
3. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
4. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
5. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
6. Bontea Vlad deputat PSD DA
7. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
8. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
9. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
10. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
11. Călin Ion deputat PSD DA
12. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
13. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
14. Chiriac Viorel deputat PSD DA
15. Cioabă Petre deputat PSD DA
16. Ciocan Dan deputat PSD DA
17. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
18. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
19. Cîtea Vasile deputat PSD DA
20. Cobuz Maricela deputat PSD DA
21. Cocoș Vasile deputat PSD DA
22. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
23. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
24. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
25. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
26. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
27. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
28. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
29. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
30. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
31. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
32. Furtună Mirela deputat PSD DA
33. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
34. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
35. Georgescu Laura deputat PSD DA
36. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
37. Gherman Dumitru deputat PSD DA
38. Gilia Claudia deputat PSD DA
39. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
40. Iancu Iulian deputat PSD DA
41. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
42. Itu Cornel deputat PSD DA
43. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
44. Lupașcu Costel deputat PSD DA
45. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
46. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
47. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
48. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
49. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
50. Mircea Florin deputat PSD DA
51. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
52. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
53. Neață Eugen deputat PSD DA
54. Nicolae Andrei deputat PSD DA
55. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
56. Niță Nicu deputat PSD DA
57. Nosa Iuliu deputat PSD DA
58. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
59. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
60. Păle Dănuț deputat PSD DA
61. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
62. Pop Andrei deputat PSD DA
63. Popa Florin deputat PSD DA
64. Radu Anișoara deputat PSD DA
65. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
66. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
67. Răduț Violeta deputat PSD DA
68. Roman Ioan Sorin deputat PSD -
69. Roșca Lucreția deputat PSD DA
70. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
71. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
72. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
73. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
74. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
75. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
76. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
77. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
78. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
79. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
80. Șotcan Theodora deputat PSD DA
81. Șova Lucian deputat PSD DA
82. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
83. Teiș Alina deputat PSD DA
84. Terea Ioan deputat PSD DA
85. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
86. Todor Adrian deputat PSD DA
87. Toma Ilie deputat PSD DA
88. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
89. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
90. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
91. Velcea Nicolae deputat PSD DA
92. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
93. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
94. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
95. Weber Mihai deputat PSD DA
96. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
97. Arcan Emilia senator PSD DA
98. Avram Nicolae senator PSD -
99. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
100. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
101. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
102. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
103. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
104. Corlățean Titus senator PSD DA
105. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
106. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
107. Dima Carmen senator PSD DA
108. Dogariu Eugen senator PSD DA
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
110. Federovici Doina Elena senator PSD DA
111. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
112. Gioancă Eugen senator PSD DA
113. Iordache Virginel senator PSD DA
114. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
115. Lupu Victorel senator PSD DA
116. Manoliu Dan senator PSD DA
117. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
118. Marin Gheorghe senator PSD DA
119. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
120. Mihu Ștefan senator PSD -
121. Mirea Siminica senator PSD DA
122. Nicolae Șerban senator PSD DA
123. Niță Ilie senator PSD -
124. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
125. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
126. Pop Gheorghe senator PSD DA
127. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
128. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
129. Romașcanu Lucian senator PSD DA
130. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
131. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
132. Silistru Doina senator PSD DA
133. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
134. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
135. Stan Ioan senator PSD -
136. Stănescu Paul senator PSD DA
137. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
138. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
139. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Balan Ioan deputat PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
7. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
8. Bica Dănuț deputat PNL DA
9. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
10. Bodea Marius deputat PNL DA
11. Buican Cristian deputat PNL DA
12. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
13. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
14. Cherecheș Florica deputat PNL DA
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
16. Culeafă Mihai deputat PNL DA
17. Cupșa Ioan deputat PNL DA
18. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
19. Fădor Angelica deputat PNL DA
20. Găină Mihăiță deputat PNL DA
21. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
22. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
23. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
24. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
25. Giugea Nicolae deputat PNL DA
26. Gudu Vasile deputat PNL DA
27. Hărătău Elena deputat PNL DA
28. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
29. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
30. Ionescu George deputat PNL DA
31. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
32. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
33. Lungu Tudorița deputat PNL DA
34. Mareș Mara deputat PNL DA
35. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
36. Neagu Nicolae deputat PNL DA
37. Olar Corneliu deputat PNL DA
38. Oprea Dumitru deputat PNL DA
39. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
40. Palăr Ionel deputat PNL DA
41. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
42. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
43. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
44. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
45. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
46. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
47. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
48. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
49. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
50. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
51. Șișcu George deputat PNL DA
52. Șovăială Constantin deputat PNL DA
53. Ștefan Ion deputat PNL DA
54. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
55. Trăilă Cristina deputat PNL DA
56. Turcan Raluca deputat PNL DA
57. Varga Vasile deputat PNL DA
58. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
59. Bulacu Romulus senator PNL DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Caracota Iancu senator PNL DA
62. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
63. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
64. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
65. Popa Cornel senator PNL DA
66. Șoptică Costel senator PNL DA
67. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
68. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
69. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
70. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
1. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
2. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
3. Bulai Iulian deputat USR DA
4. Dehelean Silviu deputat USR DA
5. Drulă Cătălin deputat USR DA
6. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
7. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
8. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
9. Lupescu Dumitru deputat USR DA
10. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
11. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
12. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
13. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
14. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
15. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
16. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
17. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
18. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
19. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
20. Dircă George-Edward senator USR DA
21. Fălcoi Nicu senator USR DA
22. Ghica Cristian senator USR DA
23. Marussi George-Nicolae senator USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
2. Apjok Norbert deputat UDMR DA
3. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
4. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
6. Csoma Botond deputat UDMR DA
7. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
8. Farago Petru deputat UDMR DA
9. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
10. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
11. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
12. Seres Dénes deputat UDMR DA
13. Szabó Ödön deputat UDMR DA
14. Vass Levente deputat UDMR DA
1. Anton Anton deputat ALDE DA
2. Avram Constantin deputat ALDE DA
3. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
4. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
5. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
6. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
7. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
8. Tabugan Ion deputat ALDE DA
1. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
2. Codreanu Constantin deputat PMP DA
3. Cristache Cătălin deputat PMP DA
4. Cupă Ion deputat PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
6. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
7. Simionca Ionuț deputat PMP DA
8. Teacă Alexandru deputat PMP DA
9. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
4. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
5. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
6. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
7. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
8. Longher Victoria deputat Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
11. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
12. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
13. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
14. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
15. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
1. Bănicioiu Nicolae deputat PRO România DA
2. Huncă Mihaela deputat PRO România DA
3. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO România DA
4. Niță Mihai deputat PRO România DA
5. Petric Octavian deputat PRO România DA
6. Pop Georgian deputat PRO România DA
7. Popa Mihai Valentin deputat PRO România DA
8. Stancu Florinel deputat PRO România DA
9. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO România DA
1. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat - DA
2. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
3. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat - DA
4. Baciu Gheorghe senator - DA
5. Hadârcă Ion senator - DA
6. Ilea Vasile senator - DA
7. Ilie Viorel senator - DA
8. Ionașcu Gabi senator - DA
9. Marin Nicolae senator - -
10. Savin Emanoil senator - DA
11. Simionca Ioan senator - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 15:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro