Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2020 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2020, ora 16:18

Subiect vot: Aprobarea repartizarii locurilor pentru functiile din Biroul permanent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:251 121 54 18 16 5 11 15 10 1
- voturi pentru (DA):172 120 - - 15 5 6 15 10 1
- voturi împotrivă (NU):76 - 54 17 - - 5 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR NU
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
6. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
7. Vîrză Mihăiță PSD DA
8. Vîlceanu Dan PNL NU
9. Vișan George-Gabriel PSD DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Velcea Nicolae PSD DA
12. Vass Levente UDMR -
13. Vasilică Radu Costin PSD DA
14. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
15. Vasile Daniel Minoritati DA
16. Varga Vasile PNL NU
17. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
18. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
19. Țachianu Marian PSD DA
20. Tușa Adriana Diana PSD DA
21. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
22. Tudor Beatrice PSD DA
23. Tripa Florin-Dan PSD DA
24. Trăilă Cristina PNL NU
25. Toma Ilie PSD DA
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
27. Todor Adrian PSD DA
28. Tîlvăr Angel PSD DA
29. Terea Ioan PSD DA
30. Teiș Alina PSD DA
31. Teacă Alexandru PMP DA
32. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
33. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
34. Ștefan Corneliu PSD DA
35. Șovăială Constantin PNL NU
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șotcan Theodora PSD DA
38. Șimon Gheorghe PSD DA
39. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
40. Șarapatin Elvira PSD DA
41. Szabó Ödön UDMR DA
42. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
43. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
44. Suciu Matei PSD DA
45. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
46. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
47. Stănescu Alexandru PSD DA
48. Stativă Irinel Ioan PSD DA
49. Stancu Florinel PRO România DA
50. Stan Viorel PSD DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
52. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
53. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
54. Simonis Alfred - Robert PSD DA
55. Simionca Ionuț PMP NU
56. Simion Lucian-Eduard PSD DA
57. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
58. Seres Dénes UDMR DA
59. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
60. Sefer Cristian-George PSD DA
61. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
62. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
63. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
64. Rotaru Alexandru PSD DA
65. Roșca Lucreția PSD DA
66. Roman Ioan Sorin PSD DA
67. Roman Florin-Claudiu PNL NU
68. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
69. Răduț Violeta PSD DA
70. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
71. Rădulescu Alexandru PSD DA
72. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
73. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
74. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
75. Radu Anișoara PSD DA
76. Prună Cristina-Mădălina USR NU
77. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
78. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
79. Presură Alexandra PSD DA
80. Preda Cezar-Florin PNL NU
81. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
82. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
84. Popa Florin PSD DA
85. Pop Rareș Tudor USR NU
86. Pop Georgian PSD DA
87. Pop Andrei PSD DA
88. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Petric Octavian PRO România DA
91. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Palăr Ionel PNL NU
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Oprea Dumitru PNL NU
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Niță Mihai PRO România DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Nicolae Andrei PSD DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL NU
104. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
105. Neață Eugen PSD DA
106. Neagu Nicolae PNL NU
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Movilă Petru PMP NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
111. Moise Costin-Sebastian PMP DA
112. Mohaci Mihai PRO România DA
113. Mocioalcă Ion PRO România DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mircea Florin PSD DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL NU
118. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Marica Petru-Sorin PRO România DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lungu Tudorița PNL NU
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
135. Itu Cornel PSD DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Ioniță Antoneta PNL NU
138. Ionescu George PNL NU
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Iancu Marius-Ionel PSD DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
145. Huncă Mihaela PRO România DA
146. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
147. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
148. Hărătău Elena PNL NU
149. Halici Nicușor PSD DA
150. Gudu Vasile PNL NU
151. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
152. Giugea Nicolae PNL NU
153. Gilia Claudia PSD DA
154. Ghilea Găvrilă PNL NU
155. Gherman Dumitru PSD DA
156. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
157. Gheorghe Tinel PNL NU
158. Georgescu Nicolae PSD DA
159. Georgescu Laura PSD DA
160. Găină Mihăiță PNL NU
161. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
162. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
163. Gavrilă Camelia PSD DA
164. Furtună Mirela PSD DA
165. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
166. Floroiu Ionel PSD DA
167. Florea Oana-Consuela PSD DA
168. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
169. Fădor Angelica PNL NU
170. Farago Petru UDMR DA
171. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
172. Dunava Costel Neculai PSD DA
173. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
174. Drulă Cătălin USR NU
175. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
176. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
177. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
178. Dîrzu Ioan PSD DA
179. Dinu Cristina-Elena PSD DA
180. Dehelean Silviu USR NU
181. Cupșa Ioan PNL NU
182. Cupă Ion PMP DA
183. Culeafă Mihai PNL NU
184. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
185. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
186. Csoma Botond UDMR DA
187. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
188. Csép Éva-Andrea UDMR DA
189. Cristache Cătălin PMP NU
190. Constantin Daniel PNL NU
191. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
192. Codreanu Constantin PMP DA
193. Cocoș Vasile PSD DA
194. Cobuz Maricela PSD DA
195. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
196. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
197. Ciocan Dan PSD DA
198. Cioabă Petre PSD DA
199. Chiriac Viorel PSD -
200. Cherecheș Florica PNL NU
201. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
202. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
203. Călin Ion PSD DA
204. Căciulă Aurel PSD DA
205. Calotă Florică Ică ALDE DA
206. Calista Mara-Daniela PNL NU
207. Burciu Cristina PNL NU
208. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
209. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
210. Buican Cristian PNL NU
211. Budăi Marius-Constantin PSD DA
212. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
213. Bran-Voinea Ioana PSD DA
214. Botez Mihai-Cătălin USR NU
215. Borza Remus-Adrian PNL NU
216. Bontea Vlad PSD DA
217. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
218. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
219. Bodea Marius PNL NU
220. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
221. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
222. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
223. Birchall Ana - DA
224. Bica Dănuț PNL NU
225. Benkő Erika UDMR DA
226. Benga Tudor - Vlad USR NU
227. Benedek Zacharie UDMR DA
228. Bende Sándor UDMR DA
229. Bejinariu Eugen PSD DA
230. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
231. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
232. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
233. Banias Mircea Marius PNL NU
234. Balint Liviu-Ioan PNL NU
235. Balan Ioan PNL NU
236. Babuș Radu PSD DA
237. Axinte Vasile PSD DA
238. Avram Constantin ALDE DA
239. Arsu Alin-Ionuț USR NU
240. Ardelean Ben-Oni PNL NU
241. Apjok Norbert UDMR DA
242. Anton Anton ALDE DA
243. Antal István-János UDMR DA
244. Andrușcă Dănuț PSD DA
245. Andronache Gabriel PNL NU
246. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
247. Anastase Roberta Alma PNL NU
248. Ampleev Andrian Minoritati DA
249. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
250. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
251. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 11:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro