Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2020 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2020, ora 16:18

Subiect vot: Aprobarea repartizarii locurilor pentru functiile din Biroul permanent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:251 121 54 18 16 5 11 15 10 1
- voturi pentru (DA):172 120 - - 15 5 6 15 10 1
- voturi împotrivă (NU):76 - 54 17 - - 5 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Chiriac Viorel PSD -
2. Vass Levente UDMR -
1. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
12. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Birchall Ana - DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bran-Voinea Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cioabă Petre PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Codreanu Constantin PMP DA
40. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
46. Cupă Ion PMP DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Farago Petru UDMR DA
55. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
56. Florea Oana-Consuela PSD DA
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Georgescu Laura PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huncă Mihaela PRO România DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Marica Petru-Sorin PRO România DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mircea Florin PSD DA
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Mocioalcă Ion PRO România DA
96. Mohaci Mihai PRO România DA
97. Moise Costin-Sebastian PMP DA
98. Mușoiu Ștefan PSD DA
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai PRO România DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Pașcan Emil-Marius PMP DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
111. Petric Octavian PRO România DA
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
113. Pop Andrei PSD DA
114. Pop Georgian PSD DA
115. Popa Florin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
118. Presură Alexandra PSD DA
119. Radu Anișoara PSD DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Rădulescu Alexandru PSD DA
122. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Roman Ioan Sorin PSD DA
125. Roșca Lucreția PSD DA
126. Rotaru Alexandru PSD DA
127. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
128. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
129. Sefer Cristian-George PSD DA
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
134. Stan Viorel PSD DA
135. Stancu Florinel PRO România DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Stănescu Alexandru PSD DA
138. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
139. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
140. Suciu Matei PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
143. Szabó Ödön UDMR DA
144. Șarapatin Elvira PSD DA
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
146. Șimon Gheorghe PSD DA
147. Șotcan Theodora PSD DA
148. Șova Lucian PSD DA
149. Ștefan Corneliu PSD DA
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teacă Alexandru PMP DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Tîlvăr Angel PSD DA
155. Todor Adrian PSD DA
156. Toma Ilie PSD DA
157. Tripa Florin-Dan PSD DA
158. Tudor Beatrice PSD DA
159. Tușa Adriana Diana PSD DA
160. Țachianu Marian PSD DA
161. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Vasilică Radu Costin PSD DA
165. Velcea Nicolae PSD DA
166. Vexler Silviu Minoritati DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vîrză Mihăiță PSD DA
169. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
170. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
171. Weber Mihai PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Arsu Alin-Ionuț USR NU
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PNL NU
9. Banias Mircea Marius PNL NU
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bodea Marius PNL NU
13. Borza Remus-Adrian PNL NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Buican Cristian PNL NU
16. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
17. Burciu Cristina PNL NU
18. Calista Mara-Daniela PNL NU
19. Cherecheș Florica PNL NU
20. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
21. Constantin Daniel PNL NU
22. Cristache Cătălin PMP NU
23. Culeafă Mihai PNL NU
24. Cupșa Ioan PNL NU
25. Dehelean Silviu USR NU
26. Drulă Cătălin USR NU
27. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
28. Fădor Angelica PNL NU
29. Găină Mihăiță PNL NU
30. Gheorghe Tinel PNL NU
31. Ghilea Găvrilă PNL NU
32. Giugea Nicolae PNL NU
33. Gudu Vasile PNL NU
34. Hărătău Elena PNL NU
35. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
36. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
37. Ionescu George PNL NU
38. Ioniță Antoneta PNL NU
39. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
40. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
41. Lungu Tudorița PNL NU
42. Lupescu Dumitru USR NU
43. Mihalescul Dumitru PNL NU
44. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
45. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
46. Movilă Petru PMP NU
47. Neagu Nicolae PNL NU
48. Nicoară Romeo Florin PNL NU
49. Oprea Dumitru PNL NU
50. Palăr Ionel PNL NU
51. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
52. Pop Rareș Tudor USR NU
53. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
54. Preda Cezar-Florin PNL NU
55. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
56. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
57. Prună Cristina-Mădălina USR NU
58. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
59. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
60. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
61. Roman Florin-Claudiu PNL NU
62. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
63. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
64. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
65. Simionca Ionuț PMP NU
66. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
67. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
68. Șovăială Constantin PNL NU
69. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
70. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
71. Trăilă Cristina PNL NU
72. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
73. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
74. Varga Vasile PNL NU
75. Vîlceanu Dan PNL NU
76. Zainea Cornel USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro