Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:56

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:198 85 50 21 15 5 9 6 7
- voturi pentru (DA):139 84 2 21 12 4 6 6 4
- voturi împotrivă (NU):53 - 48 - 2 1 1 - 1
- abțineri:6 1 - - 1 - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR DA
3. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
4. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
5. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
6. Vîrză Mihăiță PSD DA
7. Vișan George-Gabriel PSD DA
8. Vexler Silviu Minoritati DA
9. Velcea Nicolae PSD DA
10. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
11. Vass Levente UDMR DA
12. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
13. Varga Vasile PNL NU
14. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
15. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
16. Tudor Beatrice PSD DA
17. Toma Ilie PSD DA
18. Teiș Alina PSD DA
19. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
20. Tabugan Ion - NU
21. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
22. Șovăială Constantin PNL NU
23. Șotcan Theodora PSD DA
24. Șișcu George PNL NU
25. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
26. Șarapatin Elvira PSD DA
27. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
28. Suciu Matei PSD DA
29. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
30. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
31. Stănescu Alexandru PSD DA
32. Stancu Florinel PRO România DA
33. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
34. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
35. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
36. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
37. Seres Dénes UDMR DA
38. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
39. Sefer Cristian-George PSD DA
40. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
41. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
42. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
43. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
44. Rotaru Alexandru PSD DA
45. Romanescu Cristinel PNL NU
46. Roman Ioan Sorin PSD DA
47. Roman Florin-Claudiu PNL NU
48. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
49. Răduț Violeta PSD DA
50. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
51. Rădulescu Alexandru PSD DA
52. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
53. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
54. Prună Cristina-Mădălina USR DA
55. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
56. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
57. Presură Alexandra PSD DA
58. Preda Cezar-Florin PNL NU
59. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
60. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
61. Popa Florin PSD DA
62. Pop Rareș Tudor USR DA
63. Pop Georgian PSD DA
64. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
65. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
66. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
67. Pașcan Emil-Marius PMP DA
68. Paraschiv Rodica PSD DA
69. Oteșanu Daniela PSD DA
70. Oprea Dumitru PNL NU
71. Olteanu Daniel - DA
72. Niță Nicu PSD DA
73. Nistor Laurențiu PSD DA
74. Nicolicea Eugen PSD DA
75. Nicolae Andrei PSD DA
76. Nicoară Romeo Florin PNL NU
77. Neață Eugen PSD DA
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
79. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
80. Movilă Petru PMP DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
83. Mohaci Mihai PRO România DA
84. Mircea Florin PSD DA
85. Mihalescul Dumitru PNL NU
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
88. Marica Petru-Sorin PRO România DA
89. Mareș Mara PNL NU
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lungu Tudorița PNL NU
95. Lovin Dumitru - DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Ioniță Antoneta PNL NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati NU
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Huncă Mihaela PRO România DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hărătău Elena PNL NU
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Giugea Nicolae PNL NU
114. Ghilea Găvrilă PNL NU
115. Gherman Dumitru PSD DA
116. Gheorghe Tinel PNL NU
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
118. Gerea Andrei Dominic - Abținere
119. Georgescu Nicolae PSD DA
120. Georgescu Laura PSD DA
121. Găină Mihăiță PNL NU
122. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
123. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
124. Gavrilă Camelia PSD DA
125. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
126. Furic Iarco Minoritati DA
127. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
128. Floroiu Ionel PSD DA
129. Florea Oana-Consuela PSD DA
130. Fădor Angelica PNL NU
131. Erdei Dolóczki István UDMR DA
132. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
133. Dunava Costel Neculai PSD DA
134. Drulă Cătălin USR DA
135. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
136. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
137. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
138. Dobre Victor Paul PNL NU
139. Dîrzu Ioan PSD DA
140. Dinu Cristina-Elena PSD DA
141. Cupșa Ioan PNL NU
142. Cupă Ion PMP DA
143. Culeafă Mihai PNL NU
144. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
145. Csép Éva-Andrea UDMR DA
146. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
147. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
148. Codreanu Constantin PMP DA
149. Cocoș Vasile PSD DA
150. Cîtea Vasile PSD DA
151. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
152. Cioabă Petre PSD DA
153. Chiriac Viorel PSD DA
154. Chichirău Cosette-Paula USR DA
155. Cherecheș Florica PNL NU
156. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
157. Călin Ion PSD DA
158. Căciulă Aurel PSD DA
159. Calista Mara-Daniela PNL DA
160. Burciu Cristina PNL NU
161. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
162. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
163. Buican Cristian PNL NU
164. Budăi Marius-Constantin PSD DA
165. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
166. Bran-Voinea Ioana PSD DA
167. Botez Mihai-Cătălin USR DA
168. Borza Remus-Adrian PNL NU
169. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
170. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
171. Bodea Marius PNL NU
172. Bode Lucian Nicolae PNL NU
173. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
174. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
175. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
176. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
177. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
178. Birchall Ana - Abținere
179. Bica Dănuț PNL NU
180. Benkő Erika UDMR DA
181. Benga Tudor - Vlad USR DA
182. Benedek Zacharie UDMR DA
183. Bende Sándor UDMR DA
184. Bejinariu Eugen PSD DA
185. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
186. Barna Ilie Dan USR DA
187. Balan Ioan PNL NU
188. Babuș Radu PSD DA
189. Axinte Vasile PSD DA
190. Arsu Alin-Ionuț USR DA
191. Ardelean Ben-Oni PNL NU
192. Apjok Norbert UDMR Abținere
193. Anton Anton - DA
194. Antal István-János UDMR DA
195. Andronache Gabriel PNL NU
196. Ampleev Andrian Minoritati DA
197. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
198. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 5:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro