Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
10,1
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 573/2019 privind statutul Limbii Semnelor Române
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:231 94 55 20 18 7 12 14 11
- voturi pentru (DA):117 93 1 - 18 - 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):111 1 53 20 - 7 11 14 5
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR NU
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Vlăducă Oana-Silvia PRO România NU
6. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
7. Vîrză Mihăiță PSD DA
8. Vîlceanu Dan PNL DA
9. Vișan George-Gabriel PSD DA
10. Velcea Nicolae PSD DA
11. Văcaru Alin Vasile PRO România NU
12. Vass Levente UDMR DA
13. Vasilică Radu Costin PSD DA
14. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
15. Vasile Daniel Minoritati NU
16. Varga Vasile PNL NU
17. Varga Glad-Aurel PNL NU
18. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
19. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
20. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
21. Tudor Beatrice PSD DA
22. Trăilă Cristina PNL NU
23. Toma Ilie PSD DA
24. Teiș Alina PSD DA
25. Teacă Alexandru PMP NU
26. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
27. Tabugan Ion - NU
28. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
29. Ștefan Corneliu PSD DA
30. Șovăială Constantin PNL NU
31. Șotcan Theodora PSD DA
32. Șișcu George PNL NU
33. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
34. Șarapatin Elvira PSD DA
35. Szabó Ödön UDMR DA
36. Surgent Marius-Gheorghe - DA
37. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
38. Suciu Matei PSD DA
39. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
40. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
41. Stănescu Alexandru PSD DA
42. Stativă Irinel Ioan PSD DA
43. Stancu Florinel PRO România NU
44. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
45. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
46. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
47. Simionca Ionuț PMP NU
48. Simion Lucian-Eduard PSD DA
49. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
50. Seres Dénes UDMR DA
51. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
52. Sefer Cristian-George PSD DA
53. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
54. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
55. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
56. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
57. Rotaru Alexandru PSD DA
58. Romanescu Cristinel PNL NU
59. Roman Ioan Sorin PSD DA
60. Roman Florin-Claudiu PNL NU
61. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
62. Răduț Violeta PSD DA
63. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
64. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
65. Rădulescu Alexandru PSD DA
66. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
67. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
68. Prună Cristina-Mădălina USR NU
69. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
70. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
71. Presură Alexandra PSD DA
72. Preda Cezar-Florin PNL NU
73. Popescu Pavel PNL NU
74. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
75. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
76. Popa Mihai Valentin PRO România NU
77. Popa Florin PSD DA
78. Pop Georgian PSD DA
79. Pop Andrei PSD DA
80. Ponta Victor-Viorel PRO România NU
81. Podașcă Gabriela-Maria PRO România NU
82. Pistru Eusebiu-Manea - NU
83. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Petric Octavian PRO România NU
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Pau Radu - Adrian PRO România NU
88. Pană Adriana-Doina PSD DA
89. Pambuccian Varujan Minoritati NU
90. Palăr Ionel PNL NU
91. Oprea Dumitru PNL NU
92. Olteanu Daniel - DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Niță Nicu PSD DA
95. Niță Mihai PRO România NU
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Nicolae Andrei PSD NU
98. Neață Eugen PSD DA
99. Neagu Nicolae PNL NU
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
101. Movilă Petru PMP NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
103. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
104. Moise Costin-Sebastian PMP NU
105. Mohaci Mihai PRO România NU
106. Mocioalcă Ion PRO România NU
107. Mircea Florin PSD DA
108. Mihalescul Dumitru PNL NU
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Marica Petru-Sorin PRO România NU
113. Mareș Mara PNL NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR NU
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lungu Tudorița PNL NU
119. Lovin Dumitru - DA
120. Longher Victoria Minoritati NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Itu Cornel PSD DA
128. Ioniță Antoneta PNL NU
129. Ionescu George PNL NU
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati NU
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
136. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
137. Hărătău Elena PNL NU
138. Gudu Vasile PNL NU
139. Gilia Claudia PSD DA
140. Ghilea Găvrilă PNL NU
141. Gherman Dumitru PSD DA
142. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
143. Gheorghe Tinel PNL NU
144. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
145. Gerea Andrei Dominic - NU
146. Georgescu Nicolae PSD DA
147. Georgescu Laura PSD DA
148. Găină Mihăiță PNL NU
149. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
150. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
151. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
152. Furic Iarco Minoritati NU
153. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
154. Floroiu Ionel PSD DA
155. Florea Oana-Consuela PSD DA
156. Florea Damian PNL NU
157. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
158. Fădor Angelica PNL NU
159. Farago Petru UDMR DA
160. Erdei Dolóczki István UDMR DA
161. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
162. Durbacă Eugen PRO România NU
163. Dunava Costel Neculai PSD DA
164. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
165. Drulă Cătălin USR NU
166. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
167. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
168. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
169. Dobre Victor Paul PNL NU
170. Dobre Mircea-Titus PRO România NU
171. Dîrzu Ioan PSD DA
172. Dinu Cristina-Elena PSD DA
173. Cupă Ion PMP NU
174. Culeafă Mihai PNL NU
175. Csoma Botond UDMR DA
176. Csép Éva-Andrea UDMR DA
177. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
178. Codreanu Constantin PMP NU
179. Cocoș Vasile PSD DA
180. Cobuz Maricela PSD DA
181. Cîtea Vasile PSD DA
182. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
183. Cioabă Petre PSD DA
184. Chiriac Viorel PSD DA
185. Chichirău Cosette-Paula USR NU
186. Cherecheș Florica PNL NU
187. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
188. Călin Ion PSD DA
189. Căciulă Aurel PSD DA
190. Burciu Cristina PNL NU
191. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
192. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
193. Buican Cristian PNL NU
194. Budăi Marius-Constantin PSD DA
195. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
196. Bran-Voinea Ioana PSD DA
197. Botez Mihai-Cătălin USR NU
198. Borza Remus-Adrian PNL NU
199. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
200. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
201. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
202. Bodea Marius PNL NU
203. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
204. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
205. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
206. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
207. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
208. Birchall Ana - Abținere
209. Bica Dănuț PNL NU
210. Benkő Erika UDMR DA
211. Benga Tudor - Vlad USR NU
212. Benedek Zacharie UDMR DA
213. Bejinariu Eugen PSD DA
214. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
215. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
216. Barna Ilie Dan USR NU
217. Banias Mircea Marius PNL NU
218. Balint Liviu-Ioan PNL NU
219. Balan Ioan PNL NU
220. Babuș Radu PSD DA
221. Axinte Vasile PSD DA
222. Avram Constantin - NU
223. Ardelean Ben-Oni PNL NU
224. Apjok Norbert UDMR DA
225. Anton Anton - DA
226. Antal István-János UDMR DA
227. Andronache Gabriel PNL NU
228. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
229. Ampleev Andrian Minoritati NU
230. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
231. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 8:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro