Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
10,1
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 573/2019 privind statutul Limbii Semnelor Române
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:231 94 55 20 18 7 12 14 11
- voturi pentru (DA):117 93 1 - 18 - 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):111 1 53 20 - 7 11 14 5
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
7. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
8. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
9. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
10. Bran-Voinea Ioana PSD DA
11. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
12. Budăi Marius-Constantin PSD DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Căciulă Aurel PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
17. Chiriac Viorel PSD DA
18. Cioabă Petre PSD DA
19. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
20. Cîtea Vasile PSD DA
21. Cobuz Maricela PSD DA
22. Cocoș Vasile PSD DA
23. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
24. Dinu Cristina-Elena PSD DA
25. Dîrzu Ioan PSD DA
26. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
27. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
28. Dunava Costel Neculai PSD DA
29. Florea Oana-Consuela PSD DA
30. Floroiu Ionel PSD DA
31. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
32. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
33. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
34. Georgescu Laura PSD DA
35. Georgescu Nicolae PSD DA
36. Gherman Dumitru PSD DA
37. Gilia Claudia PSD DA
38. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
39. Iancu Iulian PSD DA
40. Iancu Marius-Ionel PSD DA
41. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
42. Intotero Natalia-Elena PSD DA
43. Itu Cornel PSD DA
44. Jivan Luminița-Maria PSD DA
45. Lazăr Sorin PSD DA
46. Lupașcu Costel PSD DA
47. Macovei Silviu Nicu PSD DA
48. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
49. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
50. Mircea Florin PSD DA
51. Neață Eugen PSD DA
52. Nicolae Andrei PSD NU
53. Nistor Laurențiu PSD DA
54. Niță Nicu PSD DA
55. Nosa Iuliu PSD DA
56. Pană Adriana-Doina PSD DA
57. Păle Dănuț PSD DA
58. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
59. Pop Andrei PSD DA
60. Pop Georgian PSD DA
61. Popa Florin PSD DA
62. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
63. Presură Alexandra PSD DA
64. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
65. Rădulescu Alexandru PSD DA
66. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
67. Răduț Violeta PSD DA
68. Roman Ioan Sorin PSD DA
69. Rotaru Alexandru PSD DA
70. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
71. Sefer Cristian-George PSD DA
72. Simion Lucian-Eduard PSD DA
73. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
74. Stativă Irinel Ioan PSD DA
75. Stănescu Alexandru PSD DA
76. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
77. Suciu Matei PSD DA
78. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
79. Șarapatin Elvira PSD DA
80. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
81. Șotcan Theodora PSD DA
82. Ștefan Corneliu PSD DA
83. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
84. Teiș Alina PSD DA
85. Toma Ilie PSD DA
86. Tudor Beatrice PSD DA
87. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
88. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
89. Vasilică Radu Costin PSD DA
90. Velcea Nicolae PSD DA
91. Vișan George-Gabriel PSD DA
92. Vîrză Mihăiță PSD DA
93. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
94. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Ardelean Ben-Oni PNL NU
5. Balan Ioan PNL NU
6. Balint Liviu-Ioan PNL NU
7. Banias Mircea Marius PNL NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bodea Marius PNL NU
10. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
11. Borza Remus-Adrian PNL NU
12. Buican Cristian PNL NU
13. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
14. Burciu Cristina PNL NU
15. Cherecheș Florica PNL NU
16. Culeafă Mihai PNL NU
17. Dobre Victor Paul PNL NU
18. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
19. Fădor Angelica PNL NU
20. Florea Damian PNL NU
21. Găină Mihăiță PNL NU
22. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
23. Gheorghe Tinel PNL NU
24. Ghilea Găvrilă PNL NU
25. Gudu Vasile PNL NU
26. Hărătău Elena PNL NU
27. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
28. Ionescu George PNL NU
29. Ioniță Antoneta PNL NU
30. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
31. Lungu Tudorița PNL NU
32. Mareș Mara PNL NU
33. Mihalescul Dumitru PNL NU
34. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
35. Neagu Nicolae PNL NU
36. Oprea Dumitru PNL NU
37. Palăr Ionel PNL NU
38. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
39. Popescu Pavel PNL NU
40. Preda Cezar-Florin PNL NU
41. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
42. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
43. Roman Florin-Claudiu PNL NU
44. Romanescu Cristinel PNL NU
45. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
46. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
47. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
48. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
49. Șișcu George PNL NU
50. Șovăială Constantin PNL NU
51. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
52. Trăilă Cristina PNL NU
53. Varga Glad-Aurel PNL NU
54. Varga Vasile PNL NU
55. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR NU
2. Benga Tudor - Vlad USR NU
3. Botez Mihai-Cătălin USR NU
4. Chichirău Cosette-Paula USR NU
5. Drulă Cătălin USR NU
6. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
7. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
8. Lupescu Dumitru USR NU
9. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
10. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
11. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
12. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
13. Prună Cristina-Mădălina USR NU
14. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
15. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
16. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
17. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
18. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
19. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
20. Zainea Cornel USR NU
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Benedek Zacharie UDMR DA
4. Benkő Erika UDMR DA
5. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
6. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
7. Csép Éva-Andrea UDMR DA
8. Csoma Botond UDMR DA
9. Erdei Dolóczki István UDMR DA
10. Farago Petru UDMR DA
11. Kelemen Hunor UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
15. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
18. Vass Levente UDMR DA
1. Codreanu Constantin PMP NU
2. Cupă Ion PMP NU
3. Moise Costin-Sebastian PMP NU
4. Movilă Petru PMP NU
5. Simionca Ionuț PMP NU
6. Teacă Alexandru PMP NU
7. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
4. Furic Iarco Minoritati NU
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
7. Ibram Iusein Minoritati NU
8. Longher Victoria Minoritati NU
9. Pambuccian Varujan Minoritati NU
10. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
11. Vasile Daniel Minoritati NU
12. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
1. Dobre Mircea-Titus PRO România NU
2. Durbacă Eugen PRO România NU
3. Marica Petru-Sorin PRO România NU
4. Mocioalcă Ion PRO România NU
5. Mohaci Mihai PRO România NU
6. Niță Mihai PRO România NU
7. Pau Radu - Adrian PRO România NU
8. Petric Octavian PRO România NU
9. Podașcă Gabriela-Maria PRO România NU
10. Ponta Victor-Viorel PRO România NU
11. Popa Mihai Valentin PRO România NU
12. Stancu Florinel PRO România NU
13. Văcaru Alin Vasile PRO România NU
14. Vlăducă Oana-Silvia PRO România NU
1. Anton Anton - DA
2. Avram Constantin - NU
3. Birchall Ana - Abținere
4. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
5. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
6. Gerea Andrei Dominic - NU
7. Lovin Dumitru - DA
8. Olteanu Daniel - DA
9. Pistru Eusebiu-Manea - NU
10. Surgent Marius-Gheorghe - DA
11. Tabugan Ion - NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 13:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro