Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
10,1
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 573/2019 privind statutul Limbii Semnelor Române
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:231 94 55 20 18 7 12 14 11
- voturi pentru (DA):117 93 1 - 18 - 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):111 1 53 20 - 7 11 14 5
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Birchall Ana - Abținere
2. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
3. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton - DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benkő Erika UDMR DA
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bran-Voinea Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Cioabă Petre PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR DA
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Florea Oana-Consuela PSD DA
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
44. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
46. Georgescu Laura PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Intotero Natalia-Elena PSD DA
55. Itu Cornel PSD DA
56. Jivan Luminița-Maria PSD DA
57. Kelemen Hunor UDMR DA
58. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Lovin Dumitru - DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
64. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
65. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mircea Florin PSD DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nistor Laurențiu PSD DA
70. Niță Nicu PSD DA
71. Nosa Iuliu PSD DA
72. Olteanu Daniel - DA
73. Pană Adriana-Doina PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
76. Pop Andrei PSD DA
77. Pop Georgian PSD DA
78. Popa Florin PSD DA
79. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
80. Presură Alexandra PSD DA
81. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
82. Rădulescu Alexandru PSD DA
83. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
84. Răduț Violeta PSD DA
85. Roman Ioan Sorin PSD DA
86. Rotaru Alexandru PSD DA
87. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
88. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
89. Sefer Cristian-George PSD DA
90. Seres Dénes UDMR DA
91. Simion Lucian-Eduard PSD DA
92. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
93. Stativă Irinel Ioan PSD DA
94. Stănescu Alexandru PSD DA
95. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
96. Suciu Matei PSD DA
97. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
98. Surgent Marius-Gheorghe - DA
99. Szabó Ödön UDMR DA
100. Șarapatin Elvira PSD DA
101. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
102. Șotcan Theodora PSD DA
103. Ștefan Corneliu PSD DA
104. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
105. Teiș Alina PSD DA
106. Toma Ilie PSD DA
107. Tudor Beatrice PSD DA
108. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
109. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
110. Vasilică Radu Costin PSD DA
111. Vass Levente UDMR DA
112. Velcea Nicolae PSD DA
113. Vișan George-Gabriel PSD DA
114. Vîlceanu Dan PNL DA
115. Vîrză Mihăiță PSD DA
116. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
117. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin - NU
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PNL NU
9. Banias Mircea Marius PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Bodea Marius PNL NU
15. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
16. Borza Remus-Adrian PNL NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Buican Cristian PNL NU
19. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
20. Burciu Cristina PNL NU
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Chichirău Cosette-Paula USR NU
23. Codreanu Constantin PMP NU
24. Culeafă Mihai PNL NU
25. Cupă Ion PMP NU
26. Dobre Mircea-Titus PRO România NU
27. Dobre Victor Paul PNL NU
28. Drulă Cătălin USR NU
29. Durbacă Eugen PRO România NU
30. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
31. Fădor Angelica PNL NU
32. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
33. Florea Damian PNL NU
34. Furic Iarco Minoritati NU
35. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
36. Găină Mihăiță PNL NU
37. Gerea Andrei Dominic - NU
38. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
39. Gheorghe Tinel PNL NU
40. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
41. Ghilea Găvrilă PNL NU
42. Gudu Vasile PNL NU
43. Hărătău Elena PNL NU
44. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
45. Ibram Iusein Minoritati NU
46. Ionescu George PNL NU
47. Ioniță Antoneta PNL NU
48. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
49. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
50. Longher Victoria Minoritati NU
51. Lungu Tudorița PNL NU
52. Lupescu Dumitru USR NU
53. Mareș Mara PNL NU
54. Marica Petru-Sorin PRO România NU
55. Mihalescul Dumitru PNL NU
56. Mocioalcă Ion PRO România NU
57. Mohaci Mihai PRO România NU
58. Moise Costin-Sebastian PMP NU
59. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
60. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
61. Movilă Petru PMP NU
62. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
63. Neagu Nicolae PNL NU
64. Nicolae Andrei PSD NU
65. Niță Mihai PRO România NU
66. Oprea Dumitru PNL NU
67. Palăr Ionel PNL NU
68. Pambuccian Varujan Minoritati NU
69. Pau Radu - Adrian PRO România NU
70. Petric Octavian PRO România NU
71. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
72. Pistru Eusebiu-Manea - NU
73. Podașcă Gabriela-Maria PRO România NU
74. Ponta Victor-Viorel PRO România NU
75. Popa Mihai Valentin PRO România NU
76. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
77. Popescu Pavel PNL NU
78. Preda Cezar-Florin PNL NU
79. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
80. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
81. Prună Cristina-Mădălina USR NU
82. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
83. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
84. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
85. Roman Florin-Claudiu PNL NU
86. Romanescu Cristinel PNL NU
87. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
88. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
89. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
90. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
91. Simionca Ionuț PMP NU
92. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
93. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
94. Stancu Florinel PRO România NU
95. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
96. Șișcu George PNL NU
97. Șovăială Constantin PNL NU
98. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
99. Tabugan Ion - NU
100. Teacă Alexandru PMP NU
101. Trăilă Cristina PNL NU
102. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
103. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
104. Varga Glad-Aurel PNL NU
105. Varga Vasile PNL NU
106. Vasile Daniel Minoritati NU
107. Văcaru Alin Vasile PRO România NU
108. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
109. Vlăducă Oana-Silvia PRO România NU
110. Zainea Cornel USR NU
111. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 7:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro