Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:30

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 2/2020).
PHC 2/2020 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:269 112 65 24 18 8 14 17 11
- voturi pentru (DA):258 111 65 23 18 8 14 8 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:9 1 - - - - - 8 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
7. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
8. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
9. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
10. Bran-Voinea Ioana PSD DA
11. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
12. Budăi Marius-Constantin PSD DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Căciulă Aurel PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
17. Chiriac Viorel PSD DA
18. Cioabă Petre PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Cîtea Vasile PSD DA
23. Cobuz Maricela PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
26. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
27. Dinu Cristina-Elena PSD DA
28. Dîrzu Ioan PSD DA
29. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
30. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
31. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
32. Dunava Costel Neculai PSD DA
33. Florea Oana-Consuela PSD DA
34. Floroiu Ionel PSD DA
35. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
36. Gavrilă Camelia PSD Abținere
37. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
38. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
39. Georgescu Laura PSD DA
40. Georgescu Nicolae PSD DA
41. Gherman Dumitru PSD DA
42. Gilia Claudia PSD DA
43. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
44. Iancu Iulian PSD DA
45. Iancu Marius-Ionel PSD DA
46. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
47. Intotero Natalia-Elena PSD DA
48. Iordache Florin PSD DA
49. Itu Cornel PSD DA
50. Jivan Luminița-Maria PSD DA
51. Lazăr Sorin PSD DA
52. Lupașcu Costel PSD DA
53. Macovei Silviu Nicu PSD DA
54. Manole Petre-Florin PSD DA
55. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
56. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
57. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
58. Mircea Florin PSD DA
59. Mînzatu Roxana PSD DA
60. Mușoiu Ștefan PSD DA
61. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
62. Neață Eugen PSD DA
63. Nicolae Andrei PSD DA
64. Nistor Laurențiu PSD DA
65. Niță Nicu PSD DA
66. Nosa Iuliu PSD DA
67. Oteșanu Daniela PSD DA
68. Pană Adriana-Doina PSD DA
69. Paraschiv Rodica PSD DA
70. Păle Dănuț PSD DA
71. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
72. Pop Andrei PSD DA
73. Pop Georgian PSD DA
74. Popa Florin PSD DA
75. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
76. Presură Alexandra PSD DA
77. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
78. Rădulescu Alexandru PSD DA
79. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
80. Răduț Violeta PSD DA
81. Roman Ioan Sorin PSD DA
82. Rotaru Alexandru PSD DA
83. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
84. Sefer Cristian-George PSD DA
85. Simion Lucian-Eduard PSD DA
86. Simonis Alfred - Robert PSD DA
87. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
88. Stativă Irinel Ioan PSD DA
89. Stănescu Alexandru PSD DA
90. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
91. Suciu Matei PSD DA
92. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
93. Șarapatin Elvira PSD DA
94. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
95. Șimon Gheorghe PSD DA
96. Șotcan Theodora PSD DA
97. Ștefan Corneliu PSD DA
98. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
99. Teiș Alina PSD DA
100. Tîlvăr Angel PSD DA
101. Toma Ilie PSD DA
102. Tudor Beatrice PSD DA
103. Tușa Adriana Diana PSD DA
104. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
105. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
106. Vasilică Radu Costin PSD DA
107. Velcea Nicolae PSD DA
108. Vișan George-Gabriel PSD DA
109. Vîrză Mihăiță PSD DA
110. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
111. Weber Mihai PSD DA
112. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PNL DA
9. Banias Mircea Marius PNL DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bode Lucian Nicolae PNL DA
12. Bodea Marius PNL DA
13. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
14. Borza Remus-Adrian PNL DA
15. Buican Cristian PNL DA
16. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
17. Burciu Cristina PNL DA
18. Calista Mara-Daniela PNL DA
19. Cherecheș Florica PNL DA
20. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
21. Culeafă Mihai PNL DA
22. Cupșa Ioan PNL DA
23. Dobre Victor Paul PNL DA
24. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
25. Fădor Angelica PNL DA
26. Florea Damian PNL DA
27. Găină Mihăiță PNL DA
28. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
29. Gheorghe Tinel PNL DA
30. Ghilea Găvrilă PNL DA
31. Gudu Vasile PNL DA
32. Hărătău Elena PNL DA
33. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
34. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
35. Ionescu George PNL DA
36. Ioniță Antoneta PNL DA
37. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
38. Lungu Tudorița PNL DA
39. Mareș Mara PNL DA
40. Mihalescul Dumitru PNL DA
41. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
42. Neagu Nicolae PNL DA
43. Nicoară Romeo Florin PNL DA
44. Oprea Dumitru PNL DA
45. Palăr Ionel PNL DA
46. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
47. Popescu Pavel PNL DA
48. Preda Cezar-Florin PNL DA
49. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
50. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
51. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
52. Roman Florin-Claudiu PNL DA
53. Romanescu Cristinel PNL DA
54. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
55. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
56. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
57. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
58. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
59. Șișcu George PNL DA
60. Șovăială Constantin PNL DA
61. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
62. Trăilă Cristina PNL DA
63. Varga Glad-Aurel PNL DA
64. Varga Vasile PNL DA
65. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț USR DA
2. Barna Ilie Dan USR DA
3. Benga Tudor - Vlad USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR -
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Drulă Cătălin USR DA
9. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
11. Lupescu Dumitru USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
14. Pop Rareș Tudor USR DA
15. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
23. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
24. Zainea Cornel USR DA
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Bende Sándor UDMR DA
4. Benedek Zacharie UDMR DA
5. Benkő Erika UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Farago Petru UDMR DA
11. Kelemen Hunor UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
15. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
18. Vass Levente UDMR DA
1. Codreanu Constantin PMP DA
2. Cupă Ion PMP DA
3. Moise Costin-Sebastian PMP DA
4. Movilă Petru PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius PMP DA
6. Simionca Ionuț PMP DA
7. Teacă Alexandru PMP DA
8. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Longher Victoria Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
2. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
3. Durbacă Eugen PRO România Abținere
4. Huncă Mihaela PRO România Abținere
5. Marica Petru-Sorin PRO România DA
6. Mocioalcă Ion PRO România NU
7. Mohaci Mihai PRO România Abținere
8. Niță Mihai PRO România Abținere
9. Pau Radu - Adrian PRO România DA
10. Petrea Gabriel PRO România DA
11. Petric Octavian PRO România Abținere
12. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
13. Ponta Victor-Viorel PRO România Abținere
14. Popa Mihai Valentin PRO România Abținere
15. Stancu Florinel PRO România DA
16. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
17. Vlăducă Oana-Silvia PRO România Abținere
1. Anton Anton - DA
2. Avram Constantin - DA
3. Birchall Ana - DA
4. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
5. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
6. Gerea Andrei Dominic - DA
7. Lovin Dumitru - DA
8. Olteanu Daniel - DA
9. Pistru Eusebiu-Manea - DA
10. Surgent Marius-Gheorghe - DA
11. Tabugan Ion - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 3:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro