Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:32

Poziție pe
ordinea de zi:
9,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 270/2019 pentru completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:268 113 64 24 19 8 13 16 11
- voturi pentru (DA):174 112 1 1 19 8 11 16 6
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:91 1 61 22 - - 2 - 5
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR Abținere
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
7. Vîrză Mihăiță PSD DA
8. Vîlceanu Dan PNL NU
9. Vișan George-Gabriel PSD DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Velcea Nicolae PSD DA
12. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
13. Vass Levente UDMR DA
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
16. Vasile Daniel Minoritati DA
17. Varga Vasile PNL Abținere
18. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
19. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
20. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
21. Tușa Adriana Diana PSD DA
22. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
23. Tudor Beatrice PSD DA
24. Trăilă Cristina PNL Abținere
25. Toma Ilie PSD DA
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
27. Tîlvăr Angel PSD DA
28. Teiș Alina PSD DA
29. Teacă Alexandru PMP DA
30. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
31. Tabugan Ion - Abținere
32. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
33. Ștefan Corneliu PSD DA
34. Șovăială Constantin PNL Abținere
35. Șotcan Theodora PSD DA
36. Șișcu George PNL Abținere
37. Șimon Gheorghe PSD DA
38. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
39. Șarapatin Elvira PSD DA
40. Szabó Ödön UDMR DA
41. Surgent Marius-Gheorghe - Abținere
42. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
43. Suciu Matei PSD DA
44. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
45. Stănescu Alexandru PSD DA
46. Stativă Irinel Ioan PSD DA
47. Stancu Florinel PRO România DA
48. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
49. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
50. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
51. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
52. Simonis Alfred - Robert PSD DA
53. Simion Lucian-Eduard PSD DA
54. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
55. Seres Dénes UDMR DA
56. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
57. Sefer Cristian-George PSD DA
58. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
59. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
60. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
61. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
62. Rotaru Alexandru PSD DA
63. Romanescu Cristinel PNL Abținere
64. Roman Ioan Sorin PSD DA
65. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
66. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
67. Răduț Violeta PSD DA
68. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
69. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
70. Rădulescu Alexandru PSD DA
71. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
72. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
73. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
74. Prună Cristina-Mădălina USR -
75. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
76. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
77. Presură Alexandra PSD DA
78. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
79. Popescu Pavel PNL Abținere
80. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
81. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
82. Popa Mihai Valentin PRO România DA
83. Popa Florin PSD DA
84. Pop Rareș Tudor USR Abținere
85. Pop Georgian PSD DA
86. Pop Andrei PSD DA
87. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
88. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
89. Pistru Eusebiu-Manea - Abținere
90. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Petric Octavian PRO România DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Petrea Gabriel PRO România DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Pau Radu - Adrian PRO România DA
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Pambuccian Varujan Minoritati DA
101. Palăr Ionel PNL Abținere
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Oprea Dumitru PNL Abținere
104. Olteanu Daniel - DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Niță Mihai PRO România DA
108. Nistor Laurențiu PSD DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nicolae Andrei PSD Abținere
111. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
112. Neață Eugen PSD DA
113. Neagu Nicolae PNL Abținere
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
115. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Movilă Petru PMP DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
119. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
120. Moise Costin-Sebastian PMP DA
121. Mohaci Mihai PRO România DA
122. Mocioalcă Ion PRO România DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mircea Florin PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Marica Petru-Sorin PRO România DA
131. Mareș Mara PNL Abținere
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR Abținere
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lungu Tudorița PNL Abținere
138. Lovin Dumitru - DA
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Jivan Luminița-Maria PSD DA
144. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
145. Itu Cornel PSD DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Ioniță Antoneta PNL Abținere
148. Ionescu George PNL Abținere
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Iancu Marius-Ionel PSD DA
153. Iancu Iulian PSD DA
154. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
155. Huncă Mihaela PRO România DA
156. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
157. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
158. Hărătău Elena PNL Abținere
159. Gudu Vasile PNL Abținere
160. Gilia Claudia PSD DA
161. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
162. Gherman Dumitru PSD DA
163. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
164. Gheorghe Tinel PNL Abținere
165. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
166. Gerea Andrei Dominic - Abținere
167. Georgescu Nicolae PSD DA
168. Georgescu Laura PSD DA
169. Găină Mihăiță PNL Abținere
170. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
171. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
172. Gavrilă Camelia PSD DA
173. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
174. Furic Iarco Minoritati DA
175. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
176. Floroiu Ionel PSD DA
177. Florea Oana-Consuela PSD DA
178. Florea Damian PNL Abținere
179. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
180. Fădor Angelica PNL Abținere
181. Farago Petru UDMR DA
182. Erdei Dolóczki István UDMR DA
183. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
184. Durbacă Eugen PRO România DA
185. Dunava Costel Neculai PSD DA
186. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
187. Drulă Cătălin USR Abținere
188. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
189. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
190. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
191. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
192. Dobre Victor Paul PNL Abținere
193. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
194. Dîrzu Ioan PSD DA
195. Dinu Cristina-Elena PSD DA
196. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
197. Cupșa Ioan PNL Abținere
198. Cupă Ion PMP DA
199. Culeafă Mihai PNL Abținere
200. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
201. Csoma Botond UDMR DA
202. Csép Éva-Andrea UDMR DA
203. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
204. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
205. Codreanu Constantin PMP DA
206. Cocoș Vasile PSD DA
207. Cobuz Maricela PSD DA
208. Cîtea Vasile PSD DA
209. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
210. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
211. Ciocan Dan PSD DA
212. Cioabă Petre PSD DA
213. Chiriac Viorel PSD DA
214. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
215. Cherecheș Florica PNL Abținere
216. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
217. Călin Ion PSD DA
218. Căciulă Aurel PSD DA
219. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
220. Burciu Cristina PNL Abținere
221. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
222. Bulai Iulian USR Abținere
223. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
224. Buican Cristian PNL Abținere
225. Budăi Marius-Constantin PSD DA
226. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
227. Bran-Voinea Ioana PSD DA
228. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
229. Borza Remus-Adrian PNL Abținere
230. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
231. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
232. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
233. Bodea Marius PNL Abținere
234. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
235. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
236. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
237. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
238. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
239. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
240. Birchall Ana - DA
241. Bica Dănuț PNL Abținere
242. Benkő Erika UDMR DA
243. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
244. Benedek Zacharie UDMR DA
245. Bende Sándor UDMR DA
246. Bejinariu Eugen PSD DA
247. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
248. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
249. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
250. Barna Ilie Dan USR Abținere
251. Banias Mircea Marius PNL Abținere
252. Balint Liviu-Ioan PNL DA
253. Balan Ioan PNL Abținere
254. Babuș Radu PSD DA
255. Axinte Vasile PSD DA
256. Avram Constantin - DA
257. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
258. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
259. Apjok Norbert UDMR DA
260. Anton Anton - DA
261. Antal István-János UDMR DA
262. Andronache Gabriel PNL Abținere
263. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
264. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
265. Ampleev Andrian Minoritati DA
266. Alexe Costel PNL Abținere
267. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
268. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro