Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:33

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 94/2019 privind Codul aerian
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:267 111 64 24 18 9 14 16 11
- voturi pentru (DA):267 111 64 24 18 9 14 16 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
7. Vîrză Mihăiță PSD DA
8. Vîlceanu Dan PNL DA
9. Vișan George-Gabriel PSD DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Velcea Nicolae PSD DA
12. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
13. Vass Levente UDMR DA
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
16. Vasile Daniel Minoritati DA
17. Varga Vasile PNL DA
18. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
19. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
20. Tușa Adriana Diana PSD DA
21. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
22. Tudor Beatrice PSD DA
23. Trăilă Cristina PNL DA
24. Toma Ilie PSD DA
25. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
26. Tîlvăr Angel PSD DA
27. Teiș Alina PSD DA
28. Teacă Alexandru PMP DA
29. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
30. Tabugan Ion - DA
31. Ștefan Corneliu PSD DA
32. Șovăială Constantin PNL DA
33. Șotcan Theodora PSD DA
34. Șișcu George PNL DA
35. Șimon Gheorghe PSD DA
36. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
37. Șarapatin Elvira PSD DA
38. Szabó Ödön UDMR DA
39. Surgent Marius-Gheorghe - DA
40. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
41. Suciu Matei PSD DA
42. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
43. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
44. Stănescu Alexandru PSD DA
45. Stancu Florinel PRO România DA
46. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
47. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
48. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
49. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
50. Simonis Alfred - Robert PSD DA
51. Simionca Ionuț PMP DA
52. Simion Lucian-Eduard PSD DA
53. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
54. Seres Dénes UDMR DA
55. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
56. Sefer Cristian-George PSD DA
57. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
58. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
59. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
60. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
61. Rotaru Alexandru PSD DA
62. Romanescu Cristinel PNL DA
63. Roman Ioan Sorin PSD DA
64. Roman Florin-Claudiu PNL DA
65. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
66. Răduț Violeta PSD DA
67. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
68. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
69. Rădulescu Alexandru PSD DA
70. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
71. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
72. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
73. Prună Cristina-Mădălina USR DA
74. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
75. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
76. Presură Alexandra PSD DA
77. Preda Cezar-Florin PNL DA
78. Popescu Pavel PNL DA
79. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Popa Mihai Valentin PRO România DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Pop Rareș Tudor USR DA
84. Pop Georgian PSD DA
85. Pop Andrei PSD DA
86. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
87. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
88. Pistru Eusebiu-Manea - DA
89. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
91. Petric Octavian PRO România DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Petrea Gabriel PRO România DA
94. Păle Dănuț PSD DA
95. Pau Radu - Adrian PRO România DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP DA
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pană Adriana-Doina PSD DA
99. Pambuccian Varujan Minoritati DA
100. Palăr Ionel PNL DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Oprea Dumitru PNL DA
103. Olteanu Daniel - DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Niță Mihai PRO România DA
107. Nistor Laurențiu PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Movilă Petru PMP DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moise Costin-Sebastian PMP DA
120. Mohaci Mihai PRO România DA
121. Mocioalcă Ion PRO România DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mircea Florin PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Marica Petru-Sorin PRO România DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lovin Dumitru - DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Jivan Luminița-Maria PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Ioniță Antoneta PNL DA
147. Ionescu George PNL DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Iancu Marius-Ionel PSD DA
152. Iancu Iulian PSD DA
153. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
154. Huncă Mihaela PRO România DA
155. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
156. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
157. Hărătău Elena PNL DA
158. Gudu Vasile PNL DA
159. Gilia Claudia PSD DA
160. Ghilea Găvrilă PNL DA
161. Gherman Dumitru PSD DA
162. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
163. Gheorghe Tinel PNL DA
164. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
165. Gerea Andrei Dominic - DA
166. Georgescu Nicolae PSD DA
167. Georgescu Laura PSD DA
168. Găină Mihăiță PNL DA
169. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
170. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
171. Gavrilă Camelia PSD DA
172. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
173. Furic Iarco Minoritati DA
174. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
175. Floroiu Ionel PSD DA
176. Florea Oana-Consuela PSD DA
177. Florea Damian PNL DA
178. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
179. Fădor Angelica PNL DA
180. Farago Petru UDMR DA
181. Erdei Dolóczki István UDMR DA
182. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
183. Durbacă Eugen PRO România DA
184. Dunava Costel Neculai PSD DA
185. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
186. Drulă Cătălin USR DA
187. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
188. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
189. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
190. Dobre Victor Paul PNL DA
191. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
192. Dîrzu Ioan PSD DA
193. Dinu Cristina-Elena PSD DA
194. Dan Nicușor Daniel USR DA
195. Cupșa Ioan PNL DA
196. Cupă Ion PMP DA
197. Culeafă Mihai PNL DA
198. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
199. Csoma Botond UDMR DA
200. Csép Éva-Andrea UDMR DA
201. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
202. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
203. Codreanu Constantin PMP DA
204. Cocoș Vasile PSD DA
205. Cobuz Maricela PSD DA
206. Cîtea Vasile PSD DA
207. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
208. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
209. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
210. Ciocan Dan PSD DA
211. Cioabă Petre PSD DA
212. Chiriac Viorel PSD DA
213. Chichirău Cosette-Paula USR DA
214. Cherecheș Florica PNL DA
215. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
216. Călin Ion PSD DA
217. Căciulă Aurel PSD DA
218. Calista Mara-Daniela PNL DA
219. Burciu Cristina PNL DA
220. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
221. Bulai Iulian USR DA
222. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
223. Buican Cristian PNL DA
224. Budăi Marius-Constantin PSD DA
225. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
226. Bran-Voinea Ioana PSD DA
227. Botez Mihai-Cătălin USR DA
228. Borza Remus-Adrian PNL DA
229. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
230. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
231. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
232. Bodea Marius PNL DA
233. Bode Lucian Nicolae PNL DA
234. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
235. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
236. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
237. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
238. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
239. Birchall Ana - DA
240. Bica Dănuț PNL DA
241. Benkő Erika UDMR DA
242. Benga Tudor - Vlad USR DA
243. Benedek Zacharie UDMR DA
244. Bende Sándor UDMR DA
245. Bejinariu Eugen PSD DA
246. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
247. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
248. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
249. Barna Ilie Dan USR DA
250. Banias Mircea Marius PNL DA
251. Balint Liviu-Ioan PNL DA
252. Balan Ioan PNL DA
253. Babuș Radu PSD DA
254. Axinte Vasile PSD DA
255. Avram Constantin - DA
256. Arsu Alin-Ionuț USR DA
257. Ardelean Ben-Oni PNL DA
258. Apjok Norbert UDMR DA
259. Anton Anton - DA
260. Antal István-János UDMR DA
261. Andronache Gabriel PNL DA
262. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
263. Anastase Roberta Alma PNL DA
264. Ampleev Andrian Minoritati DA
265. Alexe Costel PNL DA
266. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
267. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro