Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:37

Poziție pe
ordinea de zi:
11,1
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 1/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului,
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:260 110 63 24 17 9 11 16 10
- voturi pentru (DA):260 110 63 24 17 9 11 16 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
7. Vîrză Mihăiță PSD DA
8. Vîlceanu Dan PNL DA
9. Vișan George-Gabriel PSD DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Velcea Nicolae PSD DA
12. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
13. Vass Levente UDMR DA
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
16. Varga Vasile PNL DA
17. Varga Glad-Aurel PNL DA
18. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
19. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
20. Tușa Adriana Diana PSD DA
21. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
22. Tudor Beatrice PSD DA
23. Trăilă Cristina PNL DA
24. Toma Ilie PSD DA
25. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
26. Tîlvăr Angel PSD DA
27. Teiș Alina PSD DA
28. Teacă Alexandru PMP DA
29. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
30. Tabugan Ion - DA
31. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
32. Ștefan Corneliu PSD DA
33. Șovăială Constantin PNL DA
34. Șotcan Theodora PSD DA
35. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
36. Șarapatin Elvira PSD DA
37. Surgent Marius-Gheorghe - DA
38. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
39. Suciu Matei PSD DA
40. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
41. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
42. Stănescu Alexandru PSD DA
43. Stativă Irinel Ioan PSD DA
44. Stancu Florinel PRO România DA
45. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
46. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
47. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
48. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
49. Simonis Alfred - Robert PSD DA
50. Simionca Ionuț PMP DA
51. Simion Lucian-Eduard PSD DA
52. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
53. Seres Dénes UDMR DA
54. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
55. Sefer Cristian-George PSD DA
56. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
57. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
58. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
59. Rotaru Alexandru PSD DA
60. Romanescu Cristinel PNL DA
61. Roman Ioan Sorin PSD DA
62. Roman Florin-Claudiu PNL DA
63. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
64. Răduț Violeta PSD DA
65. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
66. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
67. Rădulescu Alexandru PSD DA
68. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
69. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
70. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
71. Prună Cristina-Mădălina USR DA
72. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
73. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
74. Presură Alexandra PSD DA
75. Preda Cezar-Florin PNL DA
76. Popescu Pavel PNL DA
77. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
78. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
79. Popa Mihai Valentin PRO România DA
80. Popa Florin PSD DA
81. Pop Rareș Tudor USR DA
82. Pop Georgian PSD DA
83. Pop Andrei PSD DA
84. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
85. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
86. Pistru Eusebiu-Manea - DA
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
88. Petric Octavian PRO România DA
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
90. Petrea Gabriel PRO România DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Pau Radu - Adrian PRO România DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Pană Adriana-Doina PSD DA
96. Pambuccian Varujan Minoritati DA
97. Palăr Ionel PNL DA
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Oprea Dumitru PNL DA
100. Olteanu Daniel - DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Niță Mihai PRO România DA
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nicolae Andrei PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Movilă Petru PMP DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Moise Costin-Sebastian PMP DA
117. Mohaci Mihai PRO România DA
118. Mocioalcă Ion PRO România DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mircea Florin PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Marica Petru-Sorin PRO România DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lovin Dumitru - DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Jivan Luminița-Maria PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Ioniță Antoneta PNL DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Iancu Marius-Ionel PSD DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
150. Huncă Mihaela PRO România DA
151. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
152. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
153. Hărătău Elena PNL DA
154. Gilia Claudia PSD DA
155. Ghilea Găvrilă PNL DA
156. Gherman Dumitru PSD DA
157. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
158. Gheorghe Tinel PNL DA
159. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
160. Georgescu Nicolae PSD DA
161. Georgescu Laura PSD DA
162. Găină Mihăiță PNL DA
163. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
164. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
165. Gavrilă Camelia PSD DA
166. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
167. Furic Iarco Minoritati DA
168. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
169. Floroiu Ionel PSD DA
170. Florea Oana-Consuela PSD DA
171. Florea Damian PNL DA
172. Fădor Angelica PNL DA
173. Farago Petru UDMR DA
174. Erdei Dolóczki István UDMR DA
175. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
176. Durbacă Eugen PRO România DA
177. Dunava Costel Neculai PSD DA
178. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
179. Drulă Cătălin USR DA
180. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
181. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
182. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
183. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
184. Dobre Victor Paul PNL DA
185. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
186. Dîrzu Ioan PSD DA
187. Dinu Cristina-Elena PSD DA
188. Dan Nicușor Daniel USR DA
189. Cupșa Ioan PNL DA
190. Cupă Ion PMP DA
191. Culeafă Mihai PNL DA
192. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
193. Csoma Botond UDMR DA
194. Csép Éva-Andrea UDMR DA
195. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
196. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
197. Codreanu Constantin PMP DA
198. Cocoș Vasile PSD DA
199. Cobuz Maricela PSD DA
200. Cîtea Vasile PSD DA
201. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
202. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
203. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
204. Ciocan Dan PSD DA
205. Cioabă Petre PSD DA
206. Chiriac Viorel PSD DA
207. Chichirău Cosette-Paula USR DA
208. Cherecheș Florica PNL DA
209. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
210. Călin Ion PSD DA
211. Căciulă Aurel PSD DA
212. Calista Mara-Daniela PNL DA
213. Burciu Cristina PNL DA
214. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
215. Bulai Iulian USR DA
216. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
217. Buican Cristian PNL DA
218. Budăi Marius-Constantin PSD DA
219. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
220. Bran-Voinea Ioana PSD DA
221. Botez Mihai-Cătălin USR DA
222. Borza Remus-Adrian PNL DA
223. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
224. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
225. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
226. Bodea Marius PNL DA
227. Bode Lucian Nicolae PNL DA
228. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
229. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
230. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
231. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
232. Birchall Ana - DA
233. Bica Dănuț PNL DA
234. Benga Tudor - Vlad USR DA
235. Benedek Zacharie UDMR DA
236. Bende Sándor UDMR DA
237. Bejinariu Eugen PSD DA
238. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
239. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
240. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
241. Barna Ilie Dan USR DA
242. Banias Mircea Marius PNL DA
243. Balint Liviu-Ioan PNL DA
244. Balan Ioan PNL DA
245. Babuș Radu PSD DA
246. Axinte Vasile PSD DA
247. Avram Constantin - DA
248. Arsu Alin-Ionuț USR DA
249. Ardelean Ben-Oni PNL DA
250. Apjok Norbert UDMR DA
251. Anton Anton - DA
252. Antal István-János UDMR DA
253. Andronache Gabriel PNL DA
254. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
255. Anastase Roberta Alma PNL DA
256. Ampleev Andrian Minoritati DA
257. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
258. Alexe Costel PNL DA
259. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
260. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro