Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:24 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:24

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 244/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:137 64 28 14 10 3 9 2 7
- voturi pentru (DA):36 - 1 13 10 3 5 - 4
- voturi împotrivă (NU):98 64 26 1 - - 3 1 3
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
2. Stancu Florinel PRO România Abținere
3. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anton Anton - DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bende Sándor UDMR DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Birchall Ana - DA
10. Botez Mihai-Cătălin USR DA
11. Dehelean Silviu USR DA
12. Drulă Cătălin USR DA
13. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
14. Erdei Dolóczki István UDMR DA
15. Farago Petru UDMR DA
16. Furic Iarco Minoritati DA
17. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
18. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
19. Ion Stelian-Cristian USR DA
20. Lovin Dumitru - DA
21. Lupescu Dumitru USR DA
22. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
23. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
24. Olteanu Daniel - DA
25. Pambuccian Varujan Minoritati DA
26. Pașcan Emil-Marius PMP DA
27. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
28. Prună Cristina-Mădălina USR DA
29. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
30. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
31. Simionca Ionuț PMP DA
32. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
33. Szabó Ödön UDMR DA
34. Teacă Alexandru PMP DA
35. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
36. Zainea Cornel USR DA
1. Avram Constantin - NU
2. Axinte Vasile PSD NU
3. Balan Ioan PNL NU
4. Bejinariu Eugen PSD NU
5. Bica Dănuț PNL NU
6. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
7. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
8. Bontea Vlad PSD NU
9. Bran-Voinea Ioana PSD NU
10. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
11. Budăi Marius-Constantin PSD NU
12. Buican Cristian PNL NU
13. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
14. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
15. Căciulă Aurel PSD NU
16. Călin Ion PSD NU
17. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
18. Cherecheș Viorica PNL NU
19. Chiriac Viorel PSD NU
20. Cioabă Petre PSD NU
21. Ciocan Dan PSD NU
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
23. Cobuz Maricela PSD NU
24. Cocoș Vasile PSD NU
25. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
26. Cupșa Ioan PNL NU
27. Dîrzu Ioan PSD NU
28. Dobre Victor Paul PNL NU
29. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
30. Dunava Costel Neculai PSD NU
31. Fădor Angelica PNL NU
32. Floroiu Ionel PSD NU
33. Georgescu Laura PSD NU
34. Georgescu Nicolae PSD NU
35. Gherman Dumitru PSD NU
36. Ghilea Găvrilă PNL NU
37. Gilia Claudia PSD NU
38. Giugea Nicolae PNL NU
39. Gudu Vasile PNL NU
40. Iancu Iulian PSD NU
41. Ibram Iusein Minoritati NU
42. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
43. Ioniță Antoneta PNL NU
44. Iordache Florin PSD NU
45. Itu Cornel PSD NU
46. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
47. Jivan Luminița-Maria PSD NU
48. Lazăr Sorin PSD NU
49. Longher Victoria Minoritati NU
50. Lungu Tudorița PNL NU
51. Lupașcu Costel PSD NU
52. Macovei Silviu Nicu PSD NU
53. Manole Petre-Florin PSD NU
54. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
55. Mircea Florin PSD NU
56. Mînzatu Roxana PSD NU
57. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
58. Mohaci Mihai PRO România NU
59. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
60. Mușoiu Ștefan PSD NU
61. Neagu Nicolae PNL NU
62. Neață Eugen PSD NU
63. Nicolae Andrei PSD NU
64. Nistor Laurențiu PSD NU
65. Niță Nicu PSD NU
66. Nosa Iuliu PSD NU
67. Oprea Dumitru PNL NU
68. Paraschiv Rodica PSD NU
69. Păle Dănuț PSD NU
70. Popa Florin PSD NU
71. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
72. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
73. Popescu Pavel PNL NU
74. Preda Cezar-Florin PNL NU
75. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
76. Răduț Violeta PSD NU
77. Roman Florin-Claudiu PNL NU
78. Romanescu Cristinel PNL NU
79. Roșca Lucreția PSD NU
80. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
81. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
82. Sefer Cristian-George PSD NU
83. Simion Lucian-Eduard PSD NU
84. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
85. Stănescu Alexandru PSD NU
86. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
87. Suciu Matei PSD NU
88. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
89. Surgent Marius-Gheorghe - NU
90. Șișcu George PNL NU
91. Șovăială Constantin PNL NU
92. Tabugan Ion - NU
93. Teiș Alina PSD NU
94. Tîlvăr Angel PSD NU
95. Toma Ilie PSD NU
96. Tudor Beatrice PSD NU
97. Varga Vasile PNL NU
98. Velcea Nicolae PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 16:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro