Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Amendament respins 3
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:146 70 36 18 4 4 8 3 3
- voturi pentru (DA):125 70 34 - 3 4 8 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:20 - 1 18 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
3. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
4. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
5. Vîlceanu Dan PNL DA
6. Vass Levente UDMR Abținere
7. Varga Vasile PNL DA
8. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
9. Tudor Beatrice PSD DA
10. Toma Ilie PSD DA
11. Terea Ioan PSD DA
12. Teiș Alina PSD DA
13. Teacă Alexandru PMP DA
14. Tabugan Ion PNL DA
15. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
16. Șovăială Constantin PNL DA
17. Șișcu George PNL DA
18. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
19. Șarapatin Elvira PSD DA
20. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
21. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
22. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
23. Simonis Alfred - Robert PSD DA
24. Simion Lucian-Eduard PSD DA
25. Seres Dénes UDMR DA
26. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
27. Sefer Cristian-George PSD DA
28. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
29. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
30. Roșca Lucreția PSD DA
31. Romanescu Cristinel PNL DA
32. Roman Ioan Sorin PSD DA
33. Roman Florin-Claudiu PNL DA
34. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
35. Răduț Violeta PSD DA
36. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
37. Rădulescu Alexandru PSD DA
38. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
39. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
40. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
41. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
42. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
43. Popa Florin PSD DA
44. Pop Rareș Tudor USR Abținere
45. Pop Andrei PSD DA
46. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
47. Petric Octavian PRO România DA
48. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
49. Pașcan Emil-Marius PMP DA
50. Paraschiv Rodica PSD DA
51. Pană Adriana-Doina PSD DA
52. Oteșanu Daniela PSD DA
53. Oprea Dumitru PNL DA
54. Nosa Iuliu PSD DA
55. Nistor Laurențiu PSD DA
56. Nicolae Andrei PSD DA
57. Neață Eugen PSD DA
58. Neagu Nicolae PNL DA
59. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
60. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
61. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
62. Mircea Florin PSD DA
63. Mihalescul Dumitru PNL DA
64. Macovei Silviu Nicu PSD DA
65. Lupescu Dumitru USR Abținere
66. Lupașcu Costel PSD DA
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lovin Dumitru - DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Ionescu George PNL DA
77. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Huncă Mihaela PRO România DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
98. Dunava Costel Neculai PSD DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Drulă Cătălin USR Abținere
101. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
102. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
103. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
104. Dobre Victor Paul PNL DA
105. Dîrzu Ioan PSD DA
106. Dehelean Silviu USR Abținere
107. Cupșa Ioan PNL DA
108. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
109. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
110. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
111. Codreanu Constantin PMP DA
112. Cocoș Vasile PSD DA
113. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
114. Ciocan Dan PSD DA
115. Cioabă Petre PSD DA
116. Chiriac Viorel PSD DA
117. Cherecheș Florica PNL DA
118. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
119. Călin Ion PSD DA
120. Căciulă Aurel PSD DA
121. Calista Mara-Daniela PNL DA
122. Burciu Cristina PNL DA
123. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
124. Bulai Iulian USR Abținere
125. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
126. Buican Cristian PNL DA
127. Bran-Voinea Ioana PSD DA
128. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
129. Borza Remus-Adrian PNL DA
130. Bontea Vlad PSD DA
131. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
132. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
133. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
134. Birchall Ana - DA
135. Bica Dănuț PNL DA
136. Bende Sándor UDMR DA
137. Bejinariu Eugen PSD DA
138. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
139. Barna Ilie Dan USR Abținere
140. Balint Liviu-Ioan PNL DA
141. Balan Ioan PNL DA
142. Axinte Vasile PSD DA
143. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
144. Andronache Gabriel PNL NU
145. Ampleev Andrian Minoritati DA
146. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 2:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro