Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Amendament respins 3
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:146 70 36 18 4 4 8 3 3
- voturi pentru (DA):125 70 34 - 3 4 8 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:20 - 1 18 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
3. Bejinariu Eugen PSD DA
4. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
5. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
6. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
7. Bontea Vlad PSD DA
8. Bran-Voinea Ioana PSD DA
9. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
10. Căciulă Aurel PSD DA
11. Călin Ion PSD DA
12. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
13. Chiriac Viorel PSD DA
14. Cioabă Petre PSD DA
15. Ciocan Dan PSD DA
16. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
17. Cocoș Vasile PSD DA
18. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
19. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
20. Dîrzu Ioan PSD DA
21. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
22. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
23. Dunava Costel Neculai PSD DA
24. Florea Oana-Consuela PSD DA
25. Floroiu Ionel PSD DA
26. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
27. Gavrilă Camelia PSD DA
28. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
29. Georgescu Laura PSD DA
30. Gherman Dumitru PSD DA
31. Gilia Claudia PSD DA
32. Halici Nicușor PSD DA
33. Intotero Natalia-Elena PSD DA
34. Iordache Florin PSD DA
35. Itu Cornel PSD DA
36. Jivan Luminița-Maria PSD DA
37. Lazăr Sorin PSD DA
38. Lupașcu Costel PSD DA
39. Macovei Silviu Nicu PSD DA
40. Mircea Florin PSD DA
41. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
42. Neață Eugen PSD DA
43. Nicolae Andrei PSD DA
44. Nistor Laurențiu PSD DA
45. Nosa Iuliu PSD DA
46. Oteșanu Daniela PSD DA
47. Pană Adriana-Doina PSD DA
48. Paraschiv Rodica PSD DA
49. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
50. Pop Andrei PSD DA
51. Popa Florin PSD DA
52. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
53. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
54. Rădulescu Alexandru PSD DA
55. Răduț Violeta PSD DA
56. Roman Ioan Sorin PSD DA
57. Roșca Lucreția PSD DA
58. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
59. Sefer Cristian-George PSD DA
60. Simion Lucian-Eduard PSD DA
61. Simonis Alfred - Robert PSD DA
62. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
63. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
64. Șarapatin Elvira PSD DA
65. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
66. Teiș Alina PSD DA
67. Terea Ioan PSD DA
68. Toma Ilie PSD DA
69. Tudor Beatrice PSD DA
70. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Balan Ioan PNL DA
4. Balint Liviu-Ioan PNL DA
5. Bica Dănuț PNL DA
6. Borza Remus-Adrian PNL DA
7. Buican Cristian PNL DA
8. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
9. Burciu Cristina PNL DA
10. Calista Mara-Daniela PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Cupșa Ioan PNL DA
13. Dobre Victor Paul PNL DA
14. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
15. Fădor Angelica PNL DA
16. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
17. Hărătău Elena PNL DA
18. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
19. Ionescu George PNL DA
20. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
21. Lungu Tudorița PNL DA
22. Mihalescul Dumitru PNL DA
23. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
24. Neagu Nicolae PNL DA
25. Oprea Dumitru PNL DA
26. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
27. Roman Florin-Claudiu PNL DA
28. Romanescu Cristinel PNL DA
29. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
30. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
31. Șișcu George PNL DA
32. Șovăială Constantin PNL DA
33. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
34. Tabugan Ion PNL DA
35. Varga Vasile PNL DA
36. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
2. Barna Ilie Dan USR Abținere
3. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
4. Bulai Iulian USR Abținere
5. Dehelean Silviu USR Abținere
6. Drulă Cătălin USR Abținere
7. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
8. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
9. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
10. Lupescu Dumitru USR Abținere
11. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
12. Pop Rareș Tudor USR Abținere
13. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
14. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
15. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
16. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
17. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
18. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
1. Bende Sándor UDMR DA
2. Erdei Dolóczki István UDMR DA
3. Seres Dénes UDMR DA
4. Vass Levente UDMR Abținere
1. Codreanu Constantin PMP DA
2. Pașcan Emil-Marius PMP DA
3. Teacă Alexandru PMP DA
4. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Longher Victoria Minoritati DA
7. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
8. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Huncă Mihaela PRO România DA
2. Petric Octavian PRO România DA
3. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
1. Birchall Ana - DA
2. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
3. Lovin Dumitru - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro