Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Amendament respins 3
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:146 70 36 18 4 4 8 3 3
- voturi pentru (DA):125 70 34 - 3 4 8 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:20 - 1 18 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
2. Barna Ilie Dan USR Abținere
3. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
4. Bulai Iulian USR Abținere
5. Dehelean Silviu USR Abținere
6. Drulă Cătălin USR Abținere
7. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
8. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
9. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
11. Lupescu Dumitru USR Abținere
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
13. Pop Rareș Tudor USR Abținere
14. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
15. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
16. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
17. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
18. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
19. Vass Levente UDMR Abținere
20. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Balan Ioan PNL DA
5. Balint Liviu-Ioan PNL DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Birchall Ana - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Borza Remus-Adrian PNL DA
16. Bran-Voinea Ioana PSD DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Burciu Cristina PNL DA
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Cioabă Petre PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP DA
32. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
33. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Dîrzu Ioan PSD DA
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
39. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Fădor Angelica PNL DA
45. Florea Oana-Consuela PSD DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilă Camelia PSD DA
50. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
51. Georgescu Laura PSD DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Gherman Dumitru PSD DA
54. Gilia Claudia PSD DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Hărătău Elena PNL DA
58. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
59. Huncă Mihaela PRO România DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ionescu George PNL DA
62. Iordache Florin PSD DA
63. Itu Cornel PSD DA
64. Jivan Luminița-Maria PSD DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Lovin Dumitru - DA
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Macovei Silviu Nicu PSD DA
72. Mihalescul Dumitru PNL DA
73. Mircea Florin PSD DA
74. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
75. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
76. Neagu Nicolae PNL DA
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nicolae Andrei PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Oprea Dumitru PNL DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Pașcan Emil-Marius PMP DA
86. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
87. Petric Octavian PRO România DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
93. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Florin-Claudiu PNL DA
97. Roman Ioan Sorin PSD DA
98. Romanescu Cristinel PNL DA
99. Roșca Lucreția PSD DA
100. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
101. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
102. Sefer Cristian-George PSD DA
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Simion Lucian-Eduard PSD DA
105. Simonis Alfred - Robert PSD DA
106. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șarapatin Elvira PSD DA
110. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
111. Șișcu George PNL DA
112. Șovăială Constantin PNL DA
113. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
114. Tabugan Ion PNL DA
115. Teacă Alexandru PMP DA
116. Teiș Alina PSD DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Toma Ilie PSD DA
119. Tudor Beatrice PSD DA
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
121. Varga Vasile PNL DA
122. Vîlceanu Dan PNL DA
123. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
124. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Andronache Gabriel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 22:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro