Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
PHC 6/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - comunicarea din 2019 privind politica de extindere a UE COM(2019)260
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:272 117 57 23 21 12 15 19 8
- voturi pentru (DA):271 117 57 23 21 12 15 18 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vosganian Varujan - DA
7. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
8. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vîlceanu Dan PNL DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
13. Velcea Nicolae PSD DA
14. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
15. Vass Levente UDMR DA
16. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
17. Vasile Daniel Minoritati DA
18. Varga Vasile PNL DA
19. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
20. Țachianu Marian PSD DA
21. Tușa Adriana Diana PSD DA
22. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
23. Tudor Beatrice PSD DA
24. Trăilă Cristina PNL DA
25. Toma Ilie PSD DA
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
27. Tîlvăr Angel PSD DA
28. Terea Ioan PSD DA
29. Teiș Alina PSD DA
30. Teacă Alexandru PMP DA
31. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
32. Tabugan Ion PNL DA
33. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
34. Ștefan Corneliu PSD DA
35. Șovăială Constantin PNL DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șimon Gheorghe PSD DA
38. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
39. Șarapatin Elvira PSD DA
40. Szabó Ödön UDMR DA
41. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
42. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
43. Suciu Matei PSD DA
44. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
45. Stănescu Alexandru PSD DA
46. Stativă Irinel Ioan PSD DA
47. Stancu Florinel PRO România DA
48. Stan Viorel PSD DA
49. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
50. Spânu Ion PRO România DA
51. Solomon Adrian PSD DA
52. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
53. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
54. Simonis Alfred - Robert PSD DA
55. Simionca Ionuț PMP DA
56. Simion Lucian-Eduard PSD DA
57. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
58. Seres Dénes UDMR DA
59. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
60. Sefer Cristian-George PSD DA
61. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
62. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
63. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
64. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
65. Rotaru Alexandru PSD DA
66. Roșca Lucreția PSD DA
67. Romanescu Cristinel PNL DA
68. Roman Ioan Sorin PSD DA
69. Roman Florin-Claudiu PNL DA
70. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
71. Răduț Violeta PSD DA
72. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
73. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
74. Rădulescu Alexandru PSD DA
75. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
76. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
77. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
78. Radu Anișoara PSD DA
79. Prună Cristina-Mădălina USR DA
80. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
81. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
82. Preda Cezar-Florin PNL DA
83. Popescu Pavel PNL DA
84. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Popa Mihai Valentin PRO România DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Pop Rareș Tudor USR DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Pop Andrei PSD DA
92. Ponta Victor-Viorel PRO România -
93. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
95. Petric Octavian PRO România DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Petrea Gabriel PRO România DA
98. Petcu Toma-Florin PNL DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Pau Radu - Adrian PRO România DA
101. Pașcan Emil-Marius PMP DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Pambuccian Varujan Minoritati DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Oprea Dumitru PNL DA
107. Olteanu Daniel - DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Niță Mihai PRO România DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Neagu Nicolae PNL DA
116. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moise Costin-Sebastian PMP DA
122. Mohaci Mihai PRO România DA
123. Mocioalcă Ion PRO România DA
124. Mocanu Adrian PMP DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mihalescul Dumitru PNL DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Marica Petru-Sorin PRO România DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lovin Dumitru - DA
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Jivan Luminița-Maria PSD DA
147. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Ioniță Antoneta PNL DA
151. Ionescu George PNL DA
152. Ion Stelian-Cristian USR DA
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ibram Iusein Minoritati DA
155. Iancu Marius-Ionel PSD DA
156. Iancu Iulian PSD DA
157. Huncă Mihaela PRO România DA
158. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
159. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
160. Hărătău Elena PNL DA
161. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
162. Halici Nicușor PSD DA
163. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
164. Giugea Nicolae PNL DA
165. Gilia Claudia PSD DA
166. Ghilea Găvrilă PNL DA
167. Gherman Dumitru PSD DA
168. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
169. Gheorghe Tinel PNL DA
170. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
171. Georgescu Nicolae PSD DA
172. Georgescu Laura PSD DA
173. Găină Mihăiță PNL DA
174. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
175. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
176. Gavrilă Camelia PSD DA
177. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
178. Furtună Mirela PSD DA
179. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
180. Floroiu Ionel PSD DA
181. Florea Oana-Consuela PSD DA
182. Florea Damian PNL DA
183. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
184. Fădor Angelica PNL DA
185. Farago Petru UDMR DA
186. Erdei Dolóczki István UDMR DA
187. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
188. Dunava Costel Neculai PSD DA
189. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
190. Drulă Cătălin USR DA
191. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
192. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
193. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
194. Dobre Victor Paul PNL DA
195. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
196. Dîrzu Ioan PSD DA
197. Dinu Cristina-Elena PSD DA
198. Dehelean Silviu USR DA
199. Cupșa Ioan PNL DA
200. Cupă Ion PMP DA
201. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
202. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
203. Csoma Botond UDMR DA
204. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
205. Csép Éva-Andrea UDMR DA
206. Cristache Cătălin PMP DA
207. Constantin Daniel PNL DA
208. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
209. Codreanu Constantin PMP DA
210. Cocoș Vasile PSD DA
211. Cîtea Vasile PSD DA
212. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
213. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
214. Ciocan Dan PSD DA
215. Cioabă Petre PSD DA
216. Chiriac Viorel PSD DA
217. Chichirău Cosette-Paula USR DA
218. Cherecheș Florica PNL DA
219. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
220. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
221. Călin Ion PSD DA
222. Căciulă Aurel PSD DA
223. Calotă Florică Ică PNL DA
224. Calista Mara-Daniela PNL DA
225. Burciu Cristina PNL DA
226. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
227. Bulai Iulian USR DA
228. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
229. Buican Cristian PNL DA
230. Budăi Marius-Constantin PSD DA
231. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
232. Bran-Voinea Ioana PSD DA
233. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
234. Botez Mihai-Cătălin USR DA
235. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
236. Borza Remus-Adrian PNL DA
237. Bontea Vlad PSD DA
238. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
239. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
240. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
241. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
242. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
243. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
244. Birchall Ana - DA
245. Bichineț Corneliu PMP DA
246. Bica Dănuț PNL DA
247. Benkő Erika UDMR DA
248. Benga Tudor - Vlad USR DA
249. Benedek Zacharie UDMR DA
250. Bende Sándor UDMR DA
251. Bejinariu Eugen PSD DA
252. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
253. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
254. Bălănescu Alexandru PRO România DA
255. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
256. Barna Ilie Dan USR DA
257. Banias Mircea Marius PNL DA
258. Balint Liviu-Ioan PNL DA
259. Balan Ioan PNL DA
260. Babuș Radu PSD DA
261. Axinte Vasile PSD DA
262. Arsu Alin-Ionuț USR DA
263. Ardelean Ben-Oni PNL DA
264. Apjok Norbert UDMR DA
265. Anton Anton - DA
266. Antal István-János UDMR DA
267. Andronache Gabriel PNL DA
268. Anastase Roberta Alma PNL DA
269. Ampleev Andrian Minoritati DA
270. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
271. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
272. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro