Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 68/2020 privind instituirea Zilei Satului Românesc
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:267 115 56 24 18 14 15 18 7
- voturi pentru (DA):232 115 56 - 8 14 15 18 6
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 2 - - - -
- abțineri:31 - - 22 8 - - - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Duruș Vlad-Emanuel USR -
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
3. Barna Ilie Dan USR Abținere
4. Bende Sándor UDMR Abținere
5. Benedek Zacharie UDMR Abținere
6. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
8. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
9. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
10. Csoma Botond UDMR Abținere
11. Dehelean Silviu USR Abținere
12. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
13. Drulă Cătălin USR Abținere
14. Farago Petru UDMR Abținere
15. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
16. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
17. Lupescu Dumitru USR Abținere
18. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
19. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
20. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
21. Pop Rareș Tudor USR Abținere
22. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
23. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
24. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
25. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
26. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
27. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
28. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
29. Vass Levente UDMR Abținere
30. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
31. Zainea Cornel USR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton - DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
16. Bălănescu Alexandru PRO România DA
17. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana - DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Cioabă Petre PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
53. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cristache Cătălin PMP DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
59. Cupă Ion PMP DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Damian PNL DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PNL DA
83. Georgescu Laura PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PRO România DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu George PNL DA
104. Ioniță Antoneta PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru - DA
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PRO România DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mocanu Adrian PMP DA
124. Mohaci Mihai PRO România DA
125. Moise Costin-Sebastian PMP DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Movilă Petru PMP DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Niță Mihai PRO România DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olteanu Daniel - DA
138. Oprea Dumitru PNL DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pașcan Emil-Marius PMP DA
143. Pau Radu - Adrian PRO România DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petcu Toma-Florin PNL DA
146. Petrea Gabriel PRO România DA
147. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
148. Petric Octavian PRO România DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
151. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
152. Pop Andrei PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PRO România DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Pavel PNL DA
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL DA
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Romanescu Cristinel PNL DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
175. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
176. Sefer Cristian-George PSD DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PRO România DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
187. Stan Viorel PSD DA
188. Stancu Florinel PRO România DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șova Lucian PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL DA
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teacă Alexandru PMP DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Trăilă Cristina PNL DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Țachianu Marian PSD DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL DA
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Vasilică Radu Costin PSD DA
221. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vîlceanu Dan PNL DA
225. Vîrză Mihăiță PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Vosganian Varujan - DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bulai Iulian USR NU
2. Korodi Attila UDMR NU
3. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 17:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro