Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:54

Subiect vot: Pct.34
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 29 30 12 24 16 7 3 9
- voturi pentru (DA):117 28 29 4 23 16 7 2 8
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:7 - - 6 - - - - 1
- nu au votat:4 1 1 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
2. Zegrean Augustin PD-L DA
3. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
4. Vlădoiu Aurel PSD DA
5. Văsioiu Horia PD-L DA
6. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
7. Varga Attila UDMR DA
8. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
9. Turcan Raluca - DA
10. Toma Horia-Victor PNL DA
11. Toma Florentina Marilena PSD DA
12. Timar Liviu PSD DA
13. Tamás Sándor UDMR DA
14. Szekely Levente Csaba UDMR DA
15. Strungă Emil PNL DA
16. Stoica Ion - DA
17. Stativă Irinel Ioan PSD DA
18. Stanciu Anghel PSD DA
19. Stan Ioan PSD -
20. Sóki Béla UDMR DA
21. Seres Dénes UDMR DA
22. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
23. Scutaru Adrian George PNL DA
24. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
25. Sârb Gheorghe PD-L DA
26. Săpunaru Nini PNL DA
27. Sasu Ion PSD DA
28. Sandu-Capră Mihai PNL DA
29. Sanda Victor PSD DA
30. Rușanu Dan Radu PNL DA
31. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
32. Rădulescu Cristian PD-L DA
33. Pușcă Mircea Valer PNL DA
34. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
35. Pupeză Viorel PSD DA
36. Preda Cezar-Florin PD-L DA
37. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
38. Popa Nicolae PC DA
39. Popa Daniela PC DA
40. Popa Cornel PNL DA
41. Petrea Constantin PD-L DA
42. Paveliu Marian Sorin - DA
43. Olteanu Bogdan PNL DA
44. Oancea Viorel - DA
45. Nosa Iuliu PSD DA
46. Muscă Monica Octavia - DA
47. Munteanu Ioan PSD DA
48. Momanu Corneliu - Abținere
49. Moldovan Emil Radu PSD DA
50. Moisoiu Adrian PRM -
51. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
52. Mocanu Alexandru PD-L DA
53. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
54. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
55. Mircea Costache PRM NU
56. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
57. Micula Cătălin PNL DA
58. Merce Ilie PRM DA
59. Mătușa Tudor PRM Abținere
60. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
61. Máté András-Levente UDMR DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Marin Constantin PSD DA
64. Marian Dan Mihai PNL DA
65. Man Mircea PD-L DA
66. Luchian Ion PNL DA
67. Lificiu Petru - DA
68. Lakatos Petru UDMR DA
69. Kovacs Attila UDMR DA
70. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
71. Kelemen Hunor UDMR DA
72. Iriza Marius PRM Abținere
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Ibram Iusein Minoritati -
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM DA
87. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
88. Fenechiu Relu PNL DA
89. Faina Constantin PC DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Duțu Stelian PD-L DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Dumitriu Mihai PSD DA
94. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dobre Traian PNL DA
97. Diaconescu Renică PC DA
98. Cutean Vasile Emilian PSD DA
99. Crăciunescu Grigore PNL DA
100. Constantinescu Anca PD-L NU
101. Cocrea Olguța - DA
102. Cliveti Minodora PSD DA
103. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
104. Chiș Filonaș PSD DA
105. Chiper Gheorghe PSD DA
106. Călin Ion PSD DA
107. Călian Petru PC DA
108. Canacheu Costică PD-L DA
109. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
110. Buda Daniel PD-L DA
111. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
112. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
113. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
114. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
115. Bivolaru Ioan PSD DA
116. Bentu Dumitru PSD DA
117. Bejinariu Eugen PSD DA
118. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
119. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
120. Băeșu George PSD DA
121. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
122. Bara Nicolae PD-L DA
123. Baban Ștefan PRM DA
124. Asztalos Ferenc UDMR DA
125. Ardelean Lia PC DA
126. Antal István UDMR DA
127. Antal Árpád-András UDMR DA
128. Andea Petru PSD DA
129. Amet Aledin Minoritati DA
130. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 0:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro