Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:54

Subiect vot: Pct.34
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 29 30 12 24 16 7 3 9
- voturi pentru (DA):117 28 29 4 23 16 7 2 8
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:7 - - 6 - - - - 1
- nu au votat:4 1 1 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Băeșu George PSD DA
4. Bejinariu Eugen PSD DA
5. Bentu Dumitru PSD DA
6. Bivolaru Ioan PSD DA
7. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
8. Călin Ion PSD DA
9. Chiper Gheorghe PSD DA
10. Chiș Filonaș PSD DA
11. Cliveti Minodora PSD DA
12. Cutean Vasile Emilian PSD DA
13. Dumitriu Mihai PSD DA
14. Dușa Mircea PSD DA
15. Găleteanu Monalisa PSD DA
16. Marin Constantin PSD DA
17. Moldovan Emil Radu PSD DA
18. Munteanu Ioan PSD DA
19. Nosa Iuliu PSD DA
20. Pupeză Viorel PSD DA
21. Sanda Victor PSD DA
22. Sasu Ion PSD DA
23. Stan Ioan PSD -
24. Stanciu Anghel PSD DA
25. Stativă Irinel Ioan PSD DA
26. Timar Liviu PSD DA
27. Toma Florentina Marilena PSD DA
28. Vlădoiu Aurel PSD DA
29. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
2. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
3. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
4. Crăciunescu Grigore PNL DA
5. Dobre Traian PNL DA
6. Dragomir Gheorghe PNL DA
7. Fenechiu Relu PNL DA
8. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
9. Gabor Gheorghe PNL DA
10. Gerea Andrei Dominic PNL DA
11. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
12. Ghișe Ioan PNL DA
13. Luchian Ion PNL DA
14. Marian Dan Mihai PNL DA
15. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
16. Micula Cătălin PNL DA
17. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
18. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
19. Olteanu Bogdan PNL DA
20. Popa Cornel PNL DA
21. Pușcă Mircea Valer PNL DA
22. Rușanu Dan Radu PNL DA
23. Sandu-Capră Mihai PNL DA
24. Săpunaru Nini PNL DA
25. Scutaru Adrian George PNL DA
26. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
27. Strungă Emil PNL DA
28. Toma Horia-Victor PNL DA
29. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
30. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Baban Ștefan PRM DA
2. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
3. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
4. Furo Iuliu Ioan PRM DA
5. Ifrim Mircea PRM DA
6. Iriza Marius PRM Abținere
7. Mătușa Tudor PRM Abținere
8. Merce Ilie PRM DA
9. Mircea Costache PRM NU
10. Moisoiu Adrian PRM -
11. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
12. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
1. Bara Nicolae PD-L DA
2. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
3. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
4. Buda Daniel PD-L DA
5. Canacheu Costică PD-L DA
6. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
7. Constantinescu Anca PD-L NU
8. Duțu Stelian PD-L DA
9. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
10. Gonțea Ion PD-L DA
11. Igaș Traian Constantin PD-L DA
12. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
13. Man Mircea PD-L DA
14. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
15. Mocanu Alexandru PD-L DA
16. Petrea Constantin PD-L DA
17. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
18. Preda Cezar-Florin PD-L DA
19. Rădulescu Cristian PD-L DA
20. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
21. Sârb Gheorghe PD-L DA
22. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
23. Văsioiu Horia PD-L DA
24. Zegrean Augustin PD-L DA
1. Antal Árpád-András UDMR DA
2. Antal István UDMR DA
3. Asztalos Ferenc UDMR DA
4. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
5. Erdei Dolóczki István UDMR DA
6. Kelemen Hunor UDMR DA
7. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
8. Kovacs Attila UDMR DA
9. Lakatos Petru UDMR DA
10. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
11. Máté András-Levente UDMR DA
12. Seres Dénes UDMR DA
13. Sóki Béla UDMR DA
14. Szekely Levente Csaba UDMR DA
15. Tamás Sándor UDMR DA
16. Varga Attila UDMR DA
1. Ardelean Lia PC DA
2. Călian Petru PC DA
3. Diaconescu Renică PC DA
4. Faina Constantin PC DA
5. Glăvan Ștefan PC DA
6. Popa Daniela PC DA
7. Popa Nicolae PC DA
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Grosaru Mircea Minoritati DA
3. Ibram Iusein Minoritati -
1. Cocrea Olguța - DA
2. Lificiu Petru - DA
3. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
4. Momanu Corneliu - Abținere
5. Muscă Monica Octavia - DA
6. Oancea Viorel - DA
7. Paveliu Marian Sorin - DA
8. Stoica Ion - DA
9. Turcan Raluca - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 21:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro