Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:54

Subiect vot: Pct.34
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 29 30 12 24 16 7 3 9
- voturi pentru (DA):117 28 29 4 23 16 7 2 8
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:7 - - 6 - - - - 1
- nu au votat:4 1 1 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
2. Ibram Iusein Minoritati -
3. Moisoiu Adrian PRM -
4. Stan Ioan PSD -
1. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
2. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
3. Iriza Marius PRM Abținere
4. Mătușa Tudor PRM Abținere
5. Momanu Corneliu - Abținere
6. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
7. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Antal István UDMR DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
21. Canacheu Costică PD-L DA
22. Călian Petru PC DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Chiper Gheorghe PSD DA
25. Chiș Filonaș PSD DA
26. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
27. Cliveti Minodora PSD DA
28. Cocrea Olguța - DA
29. Crăciunescu Grigore PNL DA
30. Cutean Vasile Emilian PSD DA
31. Diaconescu Renică PC DA
32. Dobre Traian PNL DA
33. Dragomir Gheorghe PNL DA
34. Dumitriu Mihai PSD DA
35. Dușa Mircea PSD DA
36. Duțu Stelian PD-L DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Faina Constantin PC DA
39. Fenechiu Relu PNL DA
40. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
41. Furo Iuliu Ioan PRM DA
42. Gabor Gheorghe PNL DA
43. Găleteanu Monalisa PSD DA
44. Gerea Andrei Dominic PNL DA
45. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
46. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
47. Ghișe Ioan PNL DA
48. Glăvan Ștefan PC DA
49. Gonțea Ion PD-L DA
50. Grosaru Mircea Minoritati DA
51. Ifrim Mircea PRM DA
52. Igaș Traian Constantin PD-L DA
53. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
54. Kelemen Hunor UDMR DA
55. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
56. Kovacs Attila UDMR DA
57. Lakatos Petru UDMR DA
58. Lificiu Petru - DA
59. Luchian Ion PNL DA
60. Man Mircea PD-L DA
61. Marian Dan Mihai PNL DA
62. Marin Constantin PSD DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
64. Máté András-Levente UDMR DA
65. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
66. Merce Ilie PRM DA
67. Micula Cătălin PNL DA
68. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
69. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
70. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
71. Mocanu Alexandru PD-L DA
72. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
73. Moldovan Emil Radu PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Muscă Monica Octavia - DA
76. Nosa Iuliu PSD DA
77. Oancea Viorel - DA
78. Olteanu Bogdan PNL DA
79. Paveliu Marian Sorin - DA
80. Petrea Constantin PD-L DA
81. Popa Cornel PNL DA
82. Popa Daniela PC DA
83. Popa Nicolae PC DA
84. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
85. Preda Cezar-Florin PD-L DA
86. Pupeză Viorel PSD DA
87. Pușcă Mircea Valer PNL DA
88. Rădulescu Cristian PD-L DA
89. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
90. Rușanu Dan Radu PNL DA
91. Sanda Victor PSD DA
92. Sandu-Capră Mihai PNL DA
93. Sasu Ion PSD DA
94. Săpunaru Nini PNL DA
95. Sârb Gheorghe PD-L DA
96. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
97. Scutaru Adrian George PNL DA
98. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
99. Seres Dénes UDMR DA
100. Sóki Béla UDMR DA
101. Stanciu Anghel PSD DA
102. Stativă Irinel Ioan PSD DA
103. Stoica Ion - DA
104. Strungă Emil PNL DA
105. Szekely Levente Csaba UDMR DA
106. Tamás Sándor UDMR DA
107. Timar Liviu PSD DA
108. Toma Florentina Marilena PSD DA
109. Toma Horia-Victor PNL DA
110. Turcan Raluca - DA
111. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
112. Varga Attila UDMR DA
113. Văsioiu Horia PD-L DA
114. Vlădoiu Aurel PSD DA
115. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
116. Zegrean Augustin PD-L DA
117. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Constantinescu Anca PD-L NU
2. Mircea Costache PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro