Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.07.2020 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iulie 2020, ora 13:03

Subiect vot: Prelungirea termenului constitutional de dezbatere si vot final, de la 45 la 60 de zile, pentru urmatoarele initiative legislative: Pl-x 253/2020, Pl-x 254/2020, Pl-x 255/2020, PL-x 269/2020, Pl-x 323/2020, Pl-x 273/2020, Pl-x 274/2020, Pl-x 275/2020, Pl-x 344/2020.
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:87 48 21 7 2 4 3 - 2
- voturi pentru (DA):87 48 21 7 2 4 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
2. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
3. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
4. Vîrză Mihăiță PSD DA
5. Vexler Silviu Minoritati DA
6. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
7. Tușa Adriana Diana PSD DA
8. Turcan Raluca PNL DA
9. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
10. Todor Adrian PSD DA
11. Teacă Alexandru PMP DA
12. Ștefan Corneliu PSD DA
13. Șimon Gheorghe PSD DA
14. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
15. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
16. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
17. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
18. Stănescu Alexandru PSD DA
19. Stan Viorel PSD DA
20. Solomon Adrian PSD DA
21. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
22. Simonis Alfred - Robert PSD DA
23. Seres Dénes UDMR DA
24. Sefer Cristian-George PSD DA
25. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
26. Roșca Lucreția PSD DA
27. Roman Florin-Claudiu PNL DA
28. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
29. Răduț Violeta PSD DA
30. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
31. Pop Georgian PSD DA
32. Pop Andrei PSD DA
33. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
34. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
35. Pașcan Emil-Marius PMP DA
36. Oteșanu Daniela PSD DA
37. Oprea Dumitru PNL DA
38. Nicoară Romeo Florin PNL DA
39. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
40. Mihalescul Dumitru PNL DA
41. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
42. Macovei Silviu Nicu PSD DA
43. Lupescu Dumitru USR DA
44. Longher Victoria Minoritati DA
45. Lazăr Sorin PSD DA
46. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
47. Itu Cornel PSD DA
48. Iordache Florin PSD DA
49. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
50. Iftimie Neculai - DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
52. Hărătău Elena PNL DA
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Gheorghiu Bogdan PNL DA
57. Gerea Andrei Dominic PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Fădor Angelica PNL DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
73. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
74. Cioabă Petre PSD DA
75. Burciu Cristina PNL DA
76. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
77. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
78. Borza Remus-Adrian PNL DA
79. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
80. Bode Lucian Nicolae PNL DA
81. Birchall Ana - DA
82. Bica Dănuț PNL DA
83. Benga Tudor - Vlad USR DA
84. Balint Liviu-Ioan PNL DA
85. Balan Ioan PNL DA
86. Anastase Roberta Alma PNL DA
87. Alexe Costel PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 8:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro