Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.07.2020 > 13:03
Miercuri, 15 iulie 2020, ora 13:03

Subiect vot: Prelungirea termenului constitutional de dezbatere si vot final, de la 45 la 60 de zile, pentru urmatoarele initiative legislative: Pl-x 253/2020, Pl-x 254/2020, Pl-x 255/2020, PL-x 269/2020, Pl-x 323/2020, Pl-x 273/2020, Pl-x 274/2020, Pl-x 275/2020, Pl-x 344/2020.
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:87 48 21 7 2 4 3 - 2
- voturi pentru (DA):87 48 21 7 2 4 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
2. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
3. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
4. Cioabă Petre PSD DA
5. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
6. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
7. Cobuz Maricela PSD DA
8. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
9. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
10. Dunava Costel Neculai PSD DA
11. Florea Oana-Consuela PSD DA
12. Floroiu Ionel PSD DA
13. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
14. Georgescu Nicolae PSD DA
15. Gerea Andrei Dominic PSD DA
16. Gherman Dumitru PSD DA
17. Halici Nicușor PSD DA
18. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
19. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
20. Iordache Florin PSD DA
21. Itu Cornel PSD DA
22. Lazăr Sorin PSD DA
23. Macovei Silviu Nicu PSD DA
24. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
25. Oteșanu Daniela PSD DA
26. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
27. Pop Andrei PSD DA
28. Pop Georgian PSD DA
29. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
30. Răduț Violeta PSD DA
31. Roșca Lucreția PSD DA
32. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
33. Sefer Cristian-George PSD DA
34. Simonis Alfred - Robert PSD DA
35. Solomon Adrian PSD DA
36. Stan Viorel PSD DA
37. Stănescu Alexandru PSD DA
38. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
39. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
40. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
41. Șimon Gheorghe PSD DA
42. Ștefan Corneliu PSD DA
43. Todor Adrian PSD DA
44. Tușa Adriana Diana PSD DA
45. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
46. Vîrză Mihăiță PSD DA
47. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
48. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Balint Liviu-Ioan PNL DA
5. Bica Dănuț PNL DA
6. Bode Lucian Nicolae PNL DA
7. Borza Remus-Adrian PNL DA
8. Burciu Cristina PNL DA
9. Constantin Daniel PNL DA
10. Dobre Victor Paul PNL DA
11. Fădor Angelica PNL DA
12. Gheorghiu Bogdan PNL DA
13. Hărătău Elena PNL DA
14. Mihalescul Dumitru PNL DA
15. Nicoară Romeo Florin PNL DA
16. Oprea Dumitru PNL DA
17. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
18. Roman Florin-Claudiu PNL DA
19. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
20. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
21. Turcan Raluca PNL DA
1. Benga Tudor - Vlad USR DA
2. Drulă Cătălin USR DA
3. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
4. Lupescu Dumitru USR DA
5. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
6. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
7. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
1. Erdei Dolóczki István UDMR DA
2. Seres Dénes UDMR DA
1. Cristache Cătălin PMP DA
2. Pașcan Emil-Marius PMP DA
3. Teacă Alexandru PMP DA
4. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
1. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
2. Longher Victoria Minoritati DA
3. Vexler Silviu Minoritati DA
1. Birchall Ana - DA
2. Iftimie Neculai - DA