Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.08.2020 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 august 2020, ora 13:08

Subiect vot: Aprobare ordine de zi
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România PSD PNL USR UDMR
- prezenți:256 89 43 16 10 4 10 6 39 14 7 6
- voturi pentru (DA):256 89 43 16 10 4 10 6 39 14 7 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
2. Weber Mihai deputat PSD DA
3. Vulpescu Ioan senator PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
5. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
6. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
7. Velcea Nicolae deputat PSD DA
8. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
9. Vass Levente deputat UDMR DA
10. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
11. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
12. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
13. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
14. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
15. Turos Lóránd senator UDMR DA
16. Turcan Raluca deputat PNL DA
17. Tudor Beatrice deputat PSD DA
18. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
19. Toma Ilie deputat PSD DA
20. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
21. Terea Ioan deputat PSD DA
22. Teiș Alina deputat PRO România DA
23. Teacă Alexandru deputat PMP DA
24. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
25. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
26. Ștefan Ion deputat PNL DA
27. Șotcan Theodora deputat PSD DA
28. Șoptică Costel senator PNL DA
29. Șișcu George deputat PNL DA
30. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
31. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
32. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
33. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
34. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
35. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
36. Stan Viorel deputat PSD DA
37. Stan Ioan senator PSD DA
38. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
39. Spânu Ion deputat PRO România DA
40. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
41. Solomon Adrian deputat PSD DA
42. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
43. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
44. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
45. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
46. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
47. Silistru Doina senator PSD DA
48. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
49. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
50. Seres Dénes deputat UDMR DA
51. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
52. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
53. Savin Emanoil senator PSD DA
54. Salan Viorel senator PSD DA
55. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
56. Roșca Lucreția deputat PSD DA
57. Romașcanu Lucian senator PSD DA
58. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
59. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
60. Răduț Violeta deputat PSD DA
61. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
62. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
63. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
64. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
65. Presură Alexandra deputat PSD DA
66. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
67. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
68. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
69. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
70. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
71. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
72. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
73. Popa Florin deputat PSD DA
74. Popa Cornel senator PNL DA
75. Pop Gheorghe senator PSD DA
76. Pop Andrei deputat PSD DA
77. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO România DA
78. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
79. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
80. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
81. Petrea Gabriel deputat PRO România DA
82. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
83. Păle Dănuț deputat PSD DA
84. Pavel Marian senator PSD DA
85. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
86. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
87. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
88. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
89. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
90. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
91. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
92. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
93. Oprea Dumitru deputat PNL DA
94. Olteanu Daniel deputat PSD DA
95. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
96. Niță Nicu deputat PSD DA
97. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
98. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
99. Nicolae Andrei deputat PSD DA
100. Neață Eugen deputat PSD DA
101. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
102. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
104. Mohaci Mihai deputat PRO România DA
105. Moga Nicolae senator PSD DA
106. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
107. Mirea Siminica senator PSD DA
108. Mircea Florin deputat PSD DA
109. Mihu Ștefan senator PSD DA
110. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
111. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
115. Marussi George-Nicolae senator USR DA
116. Marin Gheorghe senator PSD DA
117. Mareș Mara deputat PNL DA
118. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
119. Manoliu Dan senator PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
121. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
122. Lupu Victorel senator PSD DA
123. Lupescu Dumitru deputat USR DA
124. Lupașcu Costel deputat PSD DA
125. Lungu Vasile-Cristian senator Neafiliați DA
126. Lungu Dan senator USR DA
127. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
128. Lazăr Sorin deputat PSD DA
129. László Attila senator UDMR DA
130. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
131. Iriza Scarlat senator PSD DA
132. Iordache Virginel senator PSD DA
133. Iordache Florin deputat PSD DA
134. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
135. Ionescu George deputat PNL DA
136. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
137. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
139. Ilie Viorel senator PNL DA
140. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
141. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
142. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
143. Huncă Mihaela deputat PRO România DA
144. Hărătău Elena deputat PNL DA
145. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
146. Gudu Vasile deputat PNL DA
147. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
148. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
149. Gilia Claudia deputat PSD DA
150. Ghica Cristian senator USR DA
151. Gherman Dumitru deputat PSD DA
152. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
153. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
154. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
155. Gerea Andrei Dominic deputat PSD DA
156. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
157. Georgescu Laura deputat PSD DA
158. Găină Mihăiță deputat PNL DA
159. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
160. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
161. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
162. Furtună Mirela deputat PSD DA
163. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
164. Floroiu Ionel deputat PSD DA
165. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
166. Florea Damian deputat PNL DA
167. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
168. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
169. Fălcoi Nicu senator USR DA
170. Fădor Angelica deputat PNL DA
171. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
172. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
173. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
174. Drulă Cătălin deputat USR DA
175. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați DA
176. Dogariu Eugen senator PSD DA
177. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
178. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
179. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
180. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
181. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
182. Dima Carmen senator PSD DA
183. Deneș Ioan senator PSD DA
184. Dehelean Silviu deputat USR DA
185. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
186. Cupă Ion deputat PMP DA
187. Culeafă Mihai deputat PNL DA
188. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
189. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
190. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
191. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
192. Cristina Ioan senator PNL DA
193. Cristache Cătălin deputat PMP DA
194. Crețu Gabriela senator PSD DA
195. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
196. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
197. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
198. Cocoș Vasile deputat PSD DA
199. Cobuz Maricela deputat PSD DA
200. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
201. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
202. Cioabă Petre deputat PSD DA
203. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
204. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
205. Chiriac Viorel deputat PSD DA
206. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
207. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
208. Cherecheș Florica deputat PNL DA
209. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
210. Călin Ion deputat PSD DA
211. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
212. Caracota Iancu senator PNL DA
213. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
214. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
215. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
216. Burciu Cristina deputat PNL DA
217. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
218. Bulai Iulian deputat USR DA
219. Bulacu Romulus senator PNL DA
220. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
221. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
222. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
223. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
224. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
225. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
226. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
227. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
228. Bontea Vlad deputat PSD DA
229. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
230. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
231. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
232. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
233. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
234. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
235. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
236. Bica Dănuț deputat PNL DA
237. Benkő Erika deputat UDMR DA
238. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
239. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
240. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
241. Bădălău Niculae senator PSD DA
242. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
243. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
244. Balan Ioan deputat PNL DA
245. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
246. Axinte Vasile deputat PSD DA
247. Avram Nicolae senator PSD DA
248. Avram Constantin deputat PSD DA
249. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
250. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
251. Apjok Norbert deputat UDMR DA
252. Antal István-Loránt senator UDMR DA
253. Andronache Gabriel deputat PNL DA
254. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
255. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
256. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 12:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro