Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.08.2020 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 august 2020, ora 13:08

Subiect vot: Aprobare ordine de zi
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România PSD PNL USR UDMR
- prezenți:256 89 43 16 10 4 10 6 39 14 7 6
- voturi pentru (DA):256 89 43 16 10 4 10 6 39 14 7 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Antal István-Loránt senator UDMR DA
2. Avram Nicolae senator PSD DA
3. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
4. Bădălău Niculae senator PSD DA
5. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
6. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
7. Bulacu Romulus senator PNL DA
8. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
9. Caracota Iancu senator PNL DA
10. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
11. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
12. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
13. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
14. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
15. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
16. Crețu Gabriela senator PSD DA
17. Cristina Ioan senator PNL DA
18. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
19. Deneș Ioan senator PSD DA
20. Dima Carmen senator PSD DA
21. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
22. Dogariu Eugen senator PSD DA
23. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
24. Fălcoi Nicu senator USR DA
25. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
26. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
27. Ghica Cristian senator USR DA
28. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
29. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
30. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
31. Ilie Viorel senator PNL DA
32. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
33. Iordache Virginel senator PSD DA
34. Iriza Scarlat senator PSD DA
35. László Attila senator UDMR DA
36. Lungu Dan senator USR DA
37. Lungu Vasile-Cristian senator Neafiliați DA
38. Lupu Victorel senator PSD DA
39. Manoliu Dan senator PSD DA
40. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
41. Marin Gheorghe senator PSD DA
42. Marussi George-Nicolae senator USR DA
43. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
44. Mihu Ștefan senator PSD DA
45. Mirea Siminica senator PSD DA
46. Moga Nicolae senator PSD DA
47. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
48. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
49. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
50. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
51. Pavel Marian senator PSD DA
52. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
53. Pop Gheorghe senator PSD DA
54. Popa Cornel senator PNL DA
55. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
56. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
57. Romașcanu Lucian senator PSD DA
58. Salan Viorel senator PSD DA
59. Savin Emanoil senator PSD DA
60. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
61. Silistru Doina senator PSD DA
62. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
63. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
64. Stan Ioan senator PSD DA
65. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
66. Șoptică Costel senator PNL DA
67. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
68. Turos Lóránd senator UDMR DA
69. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
70. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
71. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
72. Vulpescu Ioan senator PSD DA
73. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
74. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
75. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
76. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
77. Andronache Gabriel deputat PNL DA
78. Apjok Norbert deputat UDMR DA
79. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
80. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
81. Avram Constantin deputat PSD DA
82. Axinte Vasile deputat PSD DA
83. Balan Ioan deputat PNL DA
84. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
85. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
86. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
87. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
88. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
89. Benkő Erika deputat UDMR DA
90. Bica Dănuț deputat PNL DA
91. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
92. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
93. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
94. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
95. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
96. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
97. Bontea Vlad deputat PSD DA
98. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
99. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
100. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
101. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
102. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
103. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
104. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
105. Bulai Iulian deputat USR DA
106. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
107. Burciu Cristina deputat PNL DA
108. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
109. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
110. Călin Ion deputat PSD DA
111. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
112. Cherecheș Florica deputat PNL DA
113. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
114. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
115. Chiriac Viorel deputat PSD DA
116. Cioabă Petre deputat PSD DA
117. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
118. Cobuz Maricela deputat PSD DA
119. Cocoș Vasile deputat PSD DA
120. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
121. Cristache Cătălin deputat PMP DA
122. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
123. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
124. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
125. Culeafă Mihai deputat PNL DA
126. Cupă Ion deputat PMP DA
127. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
128. Dehelean Silviu deputat USR DA
129. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
130. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
131. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
132. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
133. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați DA
134. Drulă Cătălin deputat USR DA
135. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
136. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
137. Fădor Angelica deputat PNL DA
138. Florea Damian deputat PNL DA
139. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
140. Floroiu Ionel deputat PSD DA
141. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
142. Furtună Mirela deputat PSD DA
143. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
144. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
145. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
146. Găină Mihăiță deputat PNL DA
147. Georgescu Laura deputat PSD DA
148. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
149. Gerea Andrei Dominic deputat PSD DA
150. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
151. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
152. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
153. Gherman Dumitru deputat PSD DA
154. Gilia Claudia deputat PSD DA
155. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
156. Gudu Vasile deputat PNL DA
157. Hărătău Elena deputat PNL DA
158. Huncă Mihaela deputat PRO România DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Ionescu George deputat PNL DA
164. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
165. Iordache Florin deputat PSD DA
166. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
167. Lazăr Sorin deputat PSD DA
168. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
169. Lupașcu Costel deputat PSD DA
170. Lupescu Dumitru deputat USR DA
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
173. Mareș Mara deputat PNL DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
177. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
178. Mircea Florin deputat PSD DA
179. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
180. Mohaci Mihai deputat PRO România DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
182. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
184. Neață Eugen deputat PSD DA
185. Nicolae Andrei deputat PSD DA
186. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
187. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
188. Niță Nicu deputat PSD DA
189. Olteanu Daniel deputat PSD DA
190. Oprea Dumitru deputat PNL DA
191. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
192. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
193. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
195. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
196. Păle Dănuț deputat PSD DA
197. Petrea Gabriel deputat PRO România DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO România DA
202. Pop Andrei deputat PSD DA
203. Popa Florin deputat PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
206. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
207. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
209. Presură Alexandra deputat PSD DA
210. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
211. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
213. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
214. Răduț Violeta deputat PSD DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
216. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
217. Roșca Lucreția deputat PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
220. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
221. Seres Dénes deputat UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
223. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
224. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
225. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
226. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
227. Solomon Adrian deputat PSD DA
228. Spânu Ion deputat PRO România DA
229. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
230. Stan Viorel deputat PSD DA
231. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
233. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
234. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
235. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
236. Șișcu George deputat PNL DA
237. Șotcan Theodora deputat PSD DA
238. Ștefan Ion deputat PNL DA
239. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
240. Teacă Alexandru deputat PMP DA
241. Teiș Alina deputat PRO România DA
242. Terea Ioan deputat PSD DA
243. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
244. Toma Ilie deputat PSD DA
245. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
246. Tudor Beatrice deputat PSD DA
247. Turcan Raluca deputat PNL DA
248. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
250. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
251. Vass Levente deputat UDMR DA
252. Velcea Nicolae deputat PSD DA
253. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
254. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
256. Weber Mihai deputat PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro