Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 386/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.92/2020 pentru instituirea unor măsuri active de sprijin destinate angajaților și angajatorilor în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, precum și pentru modificarea unor acte normative
- lege ordinară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:236 106 55 23 11 9 15 8 8
- voturi pentru (DA):214 106 55 3 11 9 15 8 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:22 - - 20 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
2. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
3. Bodea Marius - Abținere
4. Bulai Iulian USR Abținere
5. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
6. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
7. Dehelean Silviu USR Abținere
8. Drulă Cătălin USR Abținere
9. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
10. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
11. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
12. Lupescu Dumitru USR Abținere
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
14. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
15. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
16. Rădulescu Dan-Răzvan - Abținere
17. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
18. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
19. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
20. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
21. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
22. Zainea Cornel USR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PSD DA
11. Avram Constantin PSD DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Birchall Ana - DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Cioabă Petre PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina - DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Georgescu Laura PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Jivan Luminița-Maria - DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru - DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PRO România DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mircea Florin PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Moise Costin-Sebastian PMP DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Niță Mihai PRO România DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL DA
136. Olteanu Daniel PSD DA
137. Oprea Dumitru PNL DA
138. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
139. Oros Nechita-Adrian PNL DA
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
149. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
150. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
151. Pop Andrei PSD DA
152. Pop Georgian PSD DA
153. Pop Rareș Tudor USR DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PRO România DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Pavel PNL DA
158. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
163. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Gabriel PMP DA
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Romanescu Cristinel PNL DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
172. Sefer Cristian-George PSD DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PRO România DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
185. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
186. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șimon Gheorghe PSD DA
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
195. Teacă Alexandru PMP DA
196. Teiș Alina PRO România DA
197. Terea Ioan PSD DA
198. Trăilă Cristina PNL DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Tușa Adriana Diana PSD DA
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Vasilică Radu Costin PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
212. Weber Mihai PSD DA
213. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 20:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro