Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2021 > 16:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 septembrie 2021, ora 16:14

Subiect vot: Aprobarea repartizarii locurilor pentru functiile din Biroul permanent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:273 98 73 47 24 13 16 2
- voturi pentru (DA):272 98 73 47 23 13 16 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru PNL DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria - DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
132. Könczei Csaba UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lasca Mihai Ioan - DA
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Mitrea Dumitrina AUR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Morar Olivia-Diana PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nacov Gheorghe Minoritati DA
171. Nagy Szabolcs UDMR DA
172. Nagy Vasile AUR DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Orban Ludovic PNL DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
187. Pecingină Gheorghe PNL DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Popa Alexandru PNL DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Dan-Cristian PSD DA
196. Popescu Pavel PNL DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Predescu Ana-Loredana PSD DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Prunean Alin-Costel USR DA
204. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
205. Rafila Alexandru PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia USR DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae AUR DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
214. Scripnic Lilian AUR DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Simion George-Nicolae AUR DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Stancu Ionel Minoritati DA
219. Stancu Paul PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stoian Maria PNL DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
225. Stoica Diana USR DA
226. Stoica Elena PSD DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șerban Gianina AUR DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
237. Șoldan Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănase Antonel PNL DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Todosiu Beniamin USR DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Tuță George-Cristian PNL DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țoiu Oana-Silvia USR DA
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Volosatîi Boris AUR DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Wiener Adrian USR DA
271. Zakarias Zoltán UDMR DA
272. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 28 mai 2022, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro