Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-99
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 282/2008 privind construirea de parkinguri supraterane
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:133 41 33 4 30 10 6 8 1
- voturi pentru (DA):128 39 31 4 30 10 6 8 -
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 1 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Hoban Ioan PNL -
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
2. Ovidenie Costel - Abținere
3. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
34. Cristea Ioan PNL DA
35. Diaconescu Renică PSD DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Ehling Elena PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PNL DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati DA
47. Florea Damian PC DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Ghișe Ioan PNL DA
53. Grosaru Mircea Minoritati DA
54. Gubandru Aurel PSD DA
55. Hellvig Eduard Raul PNL DA
56. Hoinaru Marian PD-L DA
57. Hrebenciuc Viorel PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
60. Kerekes Károly UDMR DA
61. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
62. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
63. Liga Dănuț PD-L DA
64. Macaleți Costică PSD DA
65. Manolescu Oana Minoritati DA
66. Manta Pantelimon PNL DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Máté András-Levente UDMR DA
69. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
70. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
71. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
72. Merce Ilie PRM DA
73. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
74. Micle Ioan Radu PNL DA
75. Micula Cătălin PNL DA
76. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
77. Mircea Costache PC DA
78. Mitrea Miron Tudor PSD DA
79. Momanu Corneliu PD-L DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
82. Nassar Rodica PSD DA
83. Nechita Aurel PSD DA
84. Nica Dan PSD DA
85. Nicolicea Eugen PSD DA
86. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
87. Olteanu Bogdan PNL DA
88. Pascu Bogdan PC DA
89. Petrea Constantin PD-L DA
90. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
91. Plăiașu Gabriel PNL DA
92. Podgorean Radu PSD DA
93. Popa Cornel PNL DA
94. Popa Daniela PC DA
95. Popescu Corneliu PD-L DA
96. Pușcă Mircea Valer PNL DA
97. Rădulescu Cristian PD-L DA
98. Rogin Marius PD-L DA
99. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
100. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
101. Rusu Valentin PD-L DA
102. Sanda Victor PSD DA
103. Sandu Gabriel PD-L DA
104. Săpunaru Nini PNL DA
105. Scutaru Adrian George PNL DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Sóki Béla UDMR DA
108. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
109. Stoica Ion PD-L DA
110. Străchinaru Petre PD-L DA
111. Szekely Levente Csaba UDMR DA
112. Știrbeț Cornel PD-L DA
113. Tănăsescu Tudor PSD DA
114. Todoran Pavel PSD DA
115. Turc Ioan PNL DA
116. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
117. Ungureanu Petre PD-L DA
118. Ursărescu Dorinel PNL DA
119. Varga Attila UDMR DA
120. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
121. Vasile Aurelia PSD DA
122. Vladu Iulian PD-L DA
123. Vlădoiu Aurel PSD DA
124. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
125. Voinea Florea PSD DA
126. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
127. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Nosa Iuliu PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 26 septembrie 2022, 2:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro