Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-109
Subiect vot: Vot final
PL 914/2007 privind modificarea și completarea Legii nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:132 38 34 4 28 11 5 9 3
- voturi pentru (DA):54 37 1 2 6 - 4 3 1
- voturi împotrivă (NU):75 1 33 2 22 11 - 6 -
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronescu Ecaterina PSD DA
2. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
3. Bentu Dumitru PSD DA
4. Bleotu Vasile PSD DA
5. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
6. Buda Ioan PSD DA
7. Călin Ion PSD DA
8. Chiper Gheorghe PSD DA
9. Chiș Filonaș PSD DA
10. Cindrea Ioan PSD DA
11. Cliveti Minodora PSD DA
12. Diaconescu Renică PSD DA
13. Dorneanu Valer PSD DA
14. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
15. Dumitriu Mihai PSD DA
16. Ehling Elena PSD DA
17. Gubandru Aurel PSD DA
18. Hrebenciuc Viorel PSD DA
19. Iancu Iulian PSD DA
20. Macaleți Costică PSD DA
21. Mitrea Miron Tudor PSD NU
22. Munteanu Ioan PSD DA
23. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
24. Nassar Rodica PSD DA
25. Nica Dan PSD DA
26. Nicolicea Eugen PSD DA
27. Niță Constantin PSD DA
28. Nosa Iuliu PSD DA
29. Podgorean Radu PSD DA
30. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
31. Sanda Victor PSD DA
32. Tănăsescu Tudor PSD DA
33. Todoran Pavel PSD DA
34. Vasile Aurelia PSD DA
35. Vlădoiu Aurel PSD DA
36. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
37. Voinea Florea PSD DA
38. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
3. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
4. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
5. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
6. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
7. Calimente Mihăiță PNL NU
8. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
9. Ciopraga Mircea PNL NU
10. Cristea Ioan PNL NU
11. Dobre Traian PNL NU
12. Dragomir Gheorghe PNL NU
13. Faina Constantin PNL NU
14. Fenechiu Relu PNL NU
15. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
16. Gerea Andrei Dominic PNL NU
17. Ghișe Ioan PNL NU
18. Hellvig Eduard Raul PNL NU
19. Hoban Ioan PNL NU
20. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
21. Manta Pantelimon PNL NU
22. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
23. Micle Ioan Radu PNL NU
24. Micula Cătălin PNL NU
25. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
26. Olteanu Bogdan PNL NU
27. Plăiașu Gabriel PNL NU
28. Popa Cornel PNL NU
29. Pușcă Mircea Valer PNL NU
30. Săpunaru Nini PNL NU
31. Scutaru Adrian George PNL NU
32. Turc Ioan PNL NU
33. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
34. Ursărescu Dorinel PNL NU
1. Baban Ștefan PRM DA
2. Buciu Angela PRM NU
3. Furo Iuliu Ioan PRM NU
4. Merce Ilie PRM DA
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Amarie Constantin PD-L NU
3. Barbu Gheorghe PD-L DA
4. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
5. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
6. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
7. Buda Daniel PD-L NU
8. Canacheu Costică PD-L NU
9. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
10. Călian Petru PD-L NU
11. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
12. Hoinaru Marian PD-L NU
13. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
14. Liga Dănuț PD-L NU
15. Momanu Corneliu PD-L DA
16. Petrea Constantin PD-L NU
17. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
18. Popescu Corneliu PD-L NU
19. Rădulescu Cristian PD-L NU
20. Rogin Marius PD-L NU
21. Rusu Valentin PD-L NU
22. Sandu Gabriel PD-L NU
23. Străchinaru Petre PD-L NU
24. Știrbeț Cornel PD-L DA
25. Ungureanu Petre PD-L NU
26. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
27. Vladu Iulian PD-L NU
28. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
1. Antal István UDMR NU
2. Bónis István UDMR NU
3. Erdei Dolóczki István UDMR NU
4. Kerekes Károly UDMR NU
5. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
6. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
7. Máté András-Levente UDMR NU
8. Seres Dénes UDMR NU
9. Sóki Béla UDMR NU
10. Szekely Levente Csaba UDMR NU
11. Varga Attila UDMR NU
1. Ardelean Lia PC DA
2. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
3. Florea Damian PC DA
4. Mircea Costache PC DA
5. Pascu Bogdan PC Abținere
1. Amet Aledin Minoritati NU
2. Firczak Gheorghe Minoritati NU
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
4. Grosaru Mircea Minoritati NU
5. Ibram Iusein Minoritati NU
6. Manolescu Oana Minoritati DA
7. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
8. Vainer Aurel Minoritati DA
9. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Gușă Cozmin Horea - Abținere
2. Ovidenie Costel - Abținere
3. Șandru Marcela Lavinia - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 26 septembrie 2022, 3:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro