Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-46
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 466/2005 privind modificarea Legii fondului funciar nr.18/1991, republicată
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 53 39 15 40 17 13 10 6
- voturi pentru (DA):175 51 39 1 40 16 13 10 5
- voturi împotrivă (NU):14 2 - 11 - 1 - - -
- abțineri:4 - - 3 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zegrean Augustin PD-L DA
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
3. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
4. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
5. Voinea Florea PSD DA
6. Vlădoiu Aurel PSD DA
7. Văsioiu Horia PD-L DA
8. Vălean Adina Ioana PNL DA
9. Vainer Aurel Minoritati DA
10. Ursărescu Dorinel PNL DA
11. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
12. Ujeniuc Dragoș PNL DA
13. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
14. Țundrea Ioan PC DA
15. Turcan Raluca PNL DA
16. Tudor Constantin PC DA
17. Toró Tiberiu UDMR DA
18. Toma Horia-Victor PNL DA
19. Toma Florentina Marilena PSD DA
20. Timiș Ioan PSD DA
21. Timar Liviu PSD DA
22. Tărniceru Petru PSD DA
23. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
24. Tabără Valeriu PD-L DA
25. Știucă Alecsandru PSD DA
26. Știrbeț Cornel PNL DA
27. Șandru Marcela Lavinia - DA
28. Szekely Levente Csaba UDMR DA
29. Strungă Emil PNL DA
30. Străchinaru Petre PD-L DA
31. Stănișoară Mihai PD-L DA
32. Stănescu Mircea PD-L DA
33. Stănescu Cristian PRM NU
34. Sóki Béla UDMR DA
35. Seres Dénes UDMR DA
36. Scutaru Adrian George PNL DA
37. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
38. Sârbu Marian PSD DA
39. Sârb Gheorghe PSD DA
40. Sandu-Capră Mihai PNL DA
41. Sandu Gabriel PNL DA
42. Sanda Victor PSD DA
43. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
44. Rus Ioan Aurel PRM NU
45. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
46. Rogin Marius PD-L DA
47. Rădulescu Cristian PD-L DA
48. Raicu Romeo Marius PD-L DA
49. Racoceanu Viorel PD-L DA
50. Pușcă Mircea Valer PNL DA
51. Pupeză Viorel PSD DA
52. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
53. Pruteanu Vasile PNL DA
54. Preda Ion PNL DA
55. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
56. Popescu Ionica Constanța PC DA
57. Popa Nicolae PC DA
58. Popa Daniela PC DA
59. Plumb Rovana PSD DA
60. Petrea Constantin PD-L DA
61. Pardău Dumitru PNL DA
62. Ovidenie Costel - DA
63. Oltean Ioan PD-L DA
64. Olarean Aurel PD-L DA
65. Oancea Viorel PNL DA
66. Nosa Iuliu PSD DA
67. Niță Constantin PSD DA
68. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
69. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
70. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
71. Nica Dan PSD DA
72. Nedelcu Gabriela PSD DA
73. Nechita Aurel PSD DA
74. Muscă Monica Octavia PNL DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Momanu Corneliu PNL DA
77. Moldovan Emil Radu PSD DA
78. Moisoiu Adrian PRM NU
79. Mohora Tudor PSD DA
80. Mocioalcă Ion PSD DA
81. Mocanu Vasile PSD DA
82. Mocanu Alexandru PD-L DA
83. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
84. Mironescu Laurențiu PD-L DA
85. Mircovici Niculae Minoritati DA
86. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
87. Mihalache Sorin Dan PSD DA
88. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
89. Merce Ilie PRM NU
90. Mătușa Tudor PRM NU
91. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
92. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Manta Pantelimon PC DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Magheru Paul PRM NU
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Lificiu Petru - DA
108. Lari-Iorga Leonida - DA
109. Lambrino Radu PD-L DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
115. Iustian Mircea Teodor PNL DA
116. Iriza Marius PRM NU
117. Iordache Grațiela Denisa PC DA
118. Ionescu Daniel PSD DA
119. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Igaș Traian Constantin PD-L DA
122. Ifrim Mircea PRM NU
123. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Hoban Ioan PNL DA
126. Gușă Cozmin Horea - DA
127. Gubandru Aurel PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Grigore Dan PD-L DA
130. Gonțea Ion PD-L DA
131. Godja Petru PSD DA
132. Glăvan Ștefan PC DA
133. Giurescu Ion PSD NU
134. Ghișe Ioan PNL DA
135. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
136. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
137. Gheorghe Valeriu PNL DA
138. Gerea Andrei Dominic PNL DA
139. Găleteanu Monalisa PSD DA
140. Gabor Gheorghe PNL DA
141. Furo Iuliu Ioan PRM DA
142. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
143. Florea Damian PC DA
144. Firczak Gheorghe Minoritati DA
145. Faina Constantin PC DA
146. Erdei Dolóczki István UDMR DA
147. Duțu Stelian PD-L DA
148. Dumitriu Mihai PSD DA
149. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
150. Dumitrescu Zamfir PSD DA
151. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
152. Dragomir Gheorghe PNL DA
153. Dobre Traian PNL DA
154. Dida Corneliu Ioan PSD DA
155. Diaconescu Renică PC DA
156. Diaconescu Marin PSD DA
157. Cutean Vasile Emilian PSD DA
158. Crăciunescu Grigore PNL DA
159. Constantinescu Viorel PSD DA
160. Constantinescu Anca PD-L DA
161. Ciontu Corneliu - Abținere
162. Chiș Filonaș PSD DA
163. Chiper Gheorghe PSD DA
164. Călin Ion PSD DA
165. Călian Petru PC DA
166. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
167. Canacheu Costică PD-L DA
168. Calimente Mihăiță PNL DA
169. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
170. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
171. Buda Ioan PSD DA
172. Buda Daniel PD-L DA
173. Buciuta Ștefan Minoritati DA
174. Buciu Angela PRM Abținere
175. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
176. Brînză William Gabriel PD-L DA
177. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
178. Bónis István UDMR DA
179. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
180. Bentu Dumitru PSD DA
181. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
182. Bădălău Niculae PSD NU
183. Bara Nicolae PD-L DA
184. Baban Ștefan PRM Abținere
185. Avram Dumitru PRM NU
186. Asztalos Ferenc UDMR DA
187. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
188. Antal István UDMR DA
189. Antal Árpád-András UDMR DA
190. Amet Aledin Minoritati DA
191. Amarie Constantin PSD DA
192. Albu Gheorghe PD-L DA
193. Adomniței Cristian Mihai PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 mai 2019, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro