Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-46
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 466/2005 privind modificarea Legii fondului funciar nr.18/1991, republicată
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 53 39 15 40 17 13 10 6
- voturi pentru (DA):175 51 39 1 40 16 13 10 5
- voturi împotrivă (NU):14 2 - 11 - 1 - - -
- abțineri:4 - - 3 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Baban Ștefan PRM Abținere
2. Buciu Angela PRM Abținere
3. Ciontu Corneliu - Abținere
4. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
15. Brînză William Gabriel PD-L DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciuta Ștefan Minoritati DA
18. Buda Daniel PD-L DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
21. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PC DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Constantinescu Anca PD-L DA
30. Constantinescu Viorel PSD DA
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Cutean Vasile Emilian PSD DA
33. Diaconescu Marin PSD DA
34. Diaconescu Renică PC DA
35. Dida Corneliu Ioan PSD DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
39. Dumitrescu Zamfir PSD DA
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Duțu Stelian PD-L DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Faina Constantin PC DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati DA
45. Florea Damian PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Găleteanu Monalisa PSD DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL DA
51. Gheorghe Valeriu PNL DA
52. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
53. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
54. Ghișe Ioan PNL DA
55. Glăvan Ștefan PC DA
56. Godja Petru PSD DA
57. Gonțea Ion PD-L DA
58. Grigore Dan PD-L DA
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Gușă Cozmin Horea - DA
62. Hoban Ioan PNL DA
63. Hrebenciuc Viorel PSD DA
64. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
65. Igaș Traian Constantin PD-L DA
66. Ignat Miron Minoritati DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
68. Ionescu Daniel PSD DA
69. Iordache Grațiela Denisa PC DA
70. Iustian Mircea Teodor PNL DA
71. Kerekes Károly UDMR DA
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
73. Kovacs Attila UDMR DA
74. Lakatos Petru UDMR DA
75. Lambrino Radu PD-L DA
76. Lari-Iorga Leonida - DA
77. Lificiu Petru - DA
78. Liga Dănuț PD-L DA
79. Longher Ghervazen Minoritati DA
80. Macaleți Costică PSD DA
81. Man Mircea PD-L DA
82. Manolescu Oana Minoritati DA
83. Manta Pantelimon PC DA
84. Marian Dan Mihai PNL DA
85. Marin Constantin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Cătălin Lucian PSD DA
89. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
92. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
93. Mihalache Sorin Dan PSD DA
94. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L DA
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
98. Mocanu Alexandru PD-L DA
99. Mocanu Vasile PSD DA
100. Mocioalcă Ion PSD DA
101. Mohora Tudor PSD DA
102. Moldovan Emil Radu PSD DA
103. Momanu Corneliu PNL DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Muscă Monica Octavia PNL DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Nedelcu Gabriela PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
110. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
111. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
112. Niță Constantin PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oancea Viorel PNL DA
115. Olarean Aurel PD-L DA
116. Oltean Ioan PD-L DA
117. Ovidenie Costel - DA
118. Pardău Dumitru PNL DA
119. Petrea Constantin PD-L DA
120. Plumb Rovana PSD DA
121. Popa Daniela PC DA
122. Popa Nicolae PC DA
123. Popescu Ionica Constanța PC DA
124. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
125. Preda Ion PNL DA
126. Pruteanu Vasile PNL DA
127. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
128. Pupeză Viorel PSD DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Racoceanu Viorel PD-L DA
131. Raicu Romeo Marius PD-L DA
132. Rădulescu Cristian PD-L DA
133. Rogin Marius PD-L DA
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
135. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
136. Sanda Victor PSD DA
137. Sandu Gabriel PNL DA
138. Sandu-Capră Mihai PNL DA
139. Sârb Gheorghe PSD DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
142. Scutaru Adrian George PNL DA
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Sóki Béla UDMR DA
145. Stănescu Mircea PD-L DA
146. Stănișoară Mihai PD-L DA
147. Străchinaru Petre PD-L DA
148. Strungă Emil PNL DA
149. Szekely Levente Csaba UDMR DA
150. Șandru Marcela Lavinia - DA
151. Știrbeț Cornel PNL DA
152. Știucă Alecsandru PSD DA
153. Tabără Valeriu PD-L DA
154. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
155. Tărniceru Petru PSD DA
156. Timar Liviu PSD DA
157. Timiș Ioan PSD DA
158. Toma Florentina Marilena PSD DA
159. Toma Horia-Victor PNL DA
160. Toró Tiberiu UDMR DA
161. Tudor Constantin PC DA
162. Turcan Raluca PNL DA
163. Țundrea Ioan PC DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
167. Ursărescu Dorinel PNL DA
168. Vainer Aurel Minoritati DA
169. Vălean Adina Ioana PNL DA
170. Văsioiu Horia PD-L DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
174. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
175. Zegrean Augustin PD-L DA
1. Avram Dumitru PRM NU
2. Bădălău Niculae PSD NU
3. Giurescu Ion PSD NU
4. Ifrim Mircea PRM NU
5. Iriza Marius PRM NU
6. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
7. Magheru Paul PRM NU
8. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
9. Mătușa Tudor PRM NU
10. Merce Ilie PRM NU
11. Moisoiu Adrian PRM NU
12. Rus Ioan Aurel PRM NU
13. Stănescu Cristian PRM NU
14. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro