Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 67/2012 pentru modificarea alin.(1) al articolului 62 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 120 76 41 29 16 12 11
- voturi pentru (DA):236 120 76 - 2 15 12 11
- voturi împotrivă (NU):66 - - 40 25 1 - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian PDL NU
9. Vlădoiu Aurel PSD DA
10. Vlase Petru Gabriel PSD DA
11. Vladu Iulian PDL NU
12. Vasilică Radu Costin PSD DA
13. Varga Vasile PNL DA
14. Ursărescu Dorinel PNL DA
15. Uricec Eugen Constantin PSD DA
16. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
17. Udriște Gheorghe PDL NU
18. Udrea Elena Gabriela PDL NU
19. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
20. Tușa Adriana Diana PNL DA
21. Tudose Mihai PSD DA
22. Tudorie Violeta PSD DA
23. Tudorache Daniel PSD DA
24. Traicu Rodin PSD DA
25. Tomac Eugen PDL NU
26. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
27. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
28. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
29. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
30. Teju Sorin PNL DA
31. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
32. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
33. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
34. Tămâian Ioan PNL DA
35. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
36. Tabugan Ion PSD DA
37. Ștefan Viorel PSD DA
38. Șoptică Costel PNL DA
39. Szabó Ödön UDMR DA
40. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
41. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
42. Stragea Sorin Constantin PSD DA
43. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
44. Stoica Mihaela PDL NU
45. Stănescu Alexandru PSD DA
46. Stancu Ionel Minoritati DA
47. Stanciu Zisu PSD DA
48. Stan Ion PSD DA
49. Stan Ioan PSD DA
50. Solomon Adrian PSD DA
51. Smarandache Miron Alexandru ND NU
52. Simedru Dan Coriolan PNL DA
53. Seres Dénes UDMR DA
54. Sefer Cristian-George ND NU
55. Secară Florin Mihail PDL NU
56. Scutaru Adrian George PNL DA
57. Scarlat George PNL DA
58. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
59. Săpunaru Nini PNL DA
60. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
61. Sava Andrei-Valentin PSD DA
62. Rotaru Răzvan ND NU
63. Roșca Mircea PNL DA
64. Roman Victor PSD DA
65. Roman Gheorghe PSD DA
66. Roman Cristian-Constantin PDL NU
67. Rizea Cristian PSD DA
68. Reuer Elena-Ramona PNL DA
69. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
70. Rățoi Neculai PSD DA
71. Rădulescu Romeo PDL NU
72. Rădulescu Constantin PSD DA
73. Răducanu Ion PSD DA
74. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
75. Pușcaș Iacob ND NU
76. Preda Cezar-Florin PDL NU
77. Potor Călin PNL DA
78. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
79. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
80. Popescu Dan-Cristian PDL NU
81. Popeangă Vasile PSD DA
82. Popa Octavian-Marius PNL DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
85. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
86. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
87. Petric Octavian PSD DA
88. Petrescu Petre PSD DA
89. Petrea Dorin Silviu PSD DA
90. Petrache Adrian-Alin PSD DA
91. Pârgaru Ion PNL DA
92. Paul Maria-Andreea PDL NU
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Paleologu Theodor PDL NU
95. Palăr Ionel PNL DA
96. Palașcă Viorel PNL DA
97. Oros Nechita-Adrian PNL DA
98. Orban Ludovic PNL DA
99. Oltean Ioan PDL NU
100. Ochi Ion PSD DA
101. Oajdea Daniel Vasile ND NU
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Niță Emil PSD DA
104. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
105. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
106. Niculescu Dumitru ND NU
107. Niculae Aurel PNL DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
110. Nicolae Florian PSD DA
111. Nicolae Alexandri PNL DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL DA
113. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
114. Negruț Cornelia ALDE DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Neacșu Marian PSD DA
117. Nazare Alexandru PDL NU
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Movilă Petru PDL NU
121. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
122. Molnar Zsolt UDMR DA
123. Moldovan Iosif UDMR DA
124. Moldovan Ioan ALDE DA
125. Mocioi Niculina ND NU
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocanu Adrian PSD DA
129. Mîrza Gavril PSD DA
130. Mitrea Miron Tudor PSD DA
131. Mitrea Manuela PSD DA
132. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
133. Mincă Liliana ND NU
134. Militaru Lucian PDL NU
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
137. Mihăilă Ioan PDL NU
138. Mihai Aurelian ND NU
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Melinte Ion ND NU
141. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Markó Attila-Gabor UDMR DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Man Mircea PDL NU
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Lubanovici Mircea PDL NU
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR NU
162. Kelemen Hunor UDMR DA
163. Itu Cornel PSD DA
164. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
165. Iriza Scarlat PSD DA
166. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
167. Iordache Florin PSD DA
168. Ionescu George PDL NU
169. Ionescu Aurelian ALDE DA
170. Intotero Natalia-Elena PSD DA
171. Ignat Miron Minoritati DA
172. Ibram Iusein Minoritati DA
173. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
174. Iane Daniel PNL DA
175. Iancu Iulian PSD DA
176. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
177. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
178. Horga Vasile PNL DA
179. Holban Titi PNL DA
180. Harbuz Liviu PSD DA
181. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
182. Gust Băloșin Florentin PSD DA
183. Guran Virgil PNL DA
184. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
185. Gudu Vasile PDL NU
186. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
187. Grecea Maria ND NU
188. Grama Horia PSD DA
189. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
190. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
191. Giurescu Dinu ALDE DA
192. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
193. Ghiveciu Marian PSD DA
194. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
195. Gheorghe Tinel PDL Abținere
196. Gheorghe Florin PDL NU
197. Gerea Andrei Dominic PNL DA
198. Găină Mihăiță PSD DA
199. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
200. Galan Constantin PNL DA
201. Frăticiu Gheorghe PSD DA
202. Fonta Nuțu ND Abținere
203. Florea Daniel PSD DA
204. Florea Damian ALDE DA
205. Firczak Gheorghe Minoritati DA
206. Fenechiu Relu PNL DA
207. Fejér László-Ődőn UDMR DA
208. Erdei Dolóczki István UDMR DA
209. Eparu Ion PSD DA
210. Enache Marian PSD DA
211. Emacu Gheorghe PSD DA
212. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
213. Dumitru Georgică ALDE DA
214. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
215. Dumbrăvanu Paul PNL DA
216. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
217. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
218. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
219. Dragomir Viorel Marian PSD DA
220. Dragomir Gheorghe PNL DA
221. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
222. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
223. Dolha Mircea PNL DA
224. Dobrinescu Traian PNL DA
225. Dobre Victor Paul PNL DA
226. Dobre Mircea-Titus PSD DA
227. Doboș Anton PNL DA
228. Dîrzu Ioan PSD DA
229. Diniță Ion ALDE DA
230. Dima Toader PSD DA
231. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
232. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
233. Delureanu Virgil PSD DA
234. Deaconu Mihai ND NU
235. Dascălu Constantin PDL NU
236. Cupșa Ioan PNL DA
237. Culețu Dănuț PDL NU
238. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
239. Cristian Horia PNL DA
240. Cristea Victor PSD DA
241. Cristea Aurelia PSD DA
242. Crăciunescu Grigore PNL DA
243. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
244. Covaci Dorel PSD DA
245. Costin Gheorghe PNL DA
246. Comșa Cornel-George ND NU
247. Coman Gheorghe ND NU
248. Codîrlă Liviu ND NU
249. Cocei Erland PNL DA
250. Ciurariu Florin PNL DA
251. Ciuhodaru Tudor ND NU
252. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
253. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
254. Ciocan Dan PSD DA
255. Ciobanu Liliana ND NU
256. Ciobanu Gheorghe PSD DA
257. Cioată Cezar ND NU
258. Chițoiu Daniel PNL DA
259. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
260. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
261. Chiriță Dumitru PSD DA
262. Cherecheș Florica PNL DA
263. Chebac Eugen ND Abținere
264. Cernea Remus-Florinel PSD DA
265. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
266. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
267. Călin Ion PSD DA
268. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
269. Canacheu Costică PDL NU
270. Caloianu Mario-Ernest ND NU
271. Burlacu Ștefan ND DA
272. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
273. Buican Cristian PNL DA
274. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
275. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
276. Borbély László UDMR DA
277. Bónis István UDMR DA
278. Boghicevici Claudia PDL NU
279. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
280. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
281. Bode Lucian Nicolae PDL NU
282. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
283. Bleotu Vasile PSD DA
284. Blănariu Valentin ND NU
285. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
286. Birchall Ana PSD DA
287. Berci Vasile PNL DA
288. Benga Ioan PSD DA
289. Becali George PNL DA
290. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
291. Bălan Ion PSD DA
292. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
293. Baltă Mihai PSD DA
294. Balan Ioan PDL NU
295. Babuș Radu PSD DA
296. Axente Ioan PSD DA
297. Arsene Ionel PSD DA
298. Anton Marin PNL DA
299. Anghel Gabriela-Lola ND NU
300. Andea Petru PSD DA
301. Anastase Roberta Alma PDL NU
302. Amet Varol Minoritati DA
303. Almăjanu Marin PNL DA
304. Adăscăliței Constantin PSD DA
305. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 mai 2019, 9:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro