Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 67/2012 pentru modificarea alin.(1) al articolului 62 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 120 76 41 29 16 12 11
- voturi pentru (DA):236 120 76 - 2 15 12 11
- voturi împotrivă (NU):66 - - 40 25 1 - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Chebac Eugen ND Abținere
2. Fonta Nuțu ND Abținere
3. Gheorghe Tinel PDL Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anton Marin PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Becali George PNL DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Borbély László UDMR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
32. Cernea Remus-Florinel PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Chițoiu Daniel PNL DA
38. Ciobanu Gheorghe PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cristea Aurelia PSD DA
49. Cristea Victor PSD DA
50. Cristian Horia PNL DA
51. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Delureanu Virgil PSD DA
54. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
55. Dima Toader PSD DA
56. Diniță Ion ALDE DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrinescu Traian PNL DA
62. Dolha Mircea PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
69. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
70. Dumbrăvanu Paul PNL DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitru Georgică ALDE DA
73. Emacu Gheorghe PSD DA
74. Enache Marian PSD DA
75. Eparu Ion PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fejér László-Ődőn UDMR DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Frăticiu Gheorghe PSD DA
83. Galan Constantin PNL DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiveciu Marian PSD DA
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
90. Giurescu Dinu ALDE DA
91. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
92. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gust Băloșin Florentin PSD DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Harbuz Liviu PSD DA
99. Holban Titi PNL DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iane Daniel PNL DA
103. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu Aurelian ALDE DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
110. Iriza Scarlat PSD DA
111. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Kereskényi Gábor UDMR DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lupu Mihai PNL DA
118. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
119. Manolache Marius PSD DA
120. Marcoci Vlad PSD DA
121. Marcu Nicu PNL DA
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Markó Attila-Gabor UDMR DA
125. Marocico Ion Minoritati DA
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Mazilu Constantin PSD DA
130. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
135. Mitrea Manuela PSD DA
136. Mitrea Miron Tudor PSD DA
137. Mîrza Gavril PSD DA
138. Mocanu Adrian PSD DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Moldovan Ioan ALDE DA
142. Moldovan Iosif UDMR DA
143. Molnar Zsolt UDMR DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Neacșu Marian PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Negruț Cornelia ALDE DA
150. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Alexandri PNL DA
153. Nicolae Florian PSD DA
154. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Niculae Aurel PNL DA
157. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
158. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
159. Niță Emil PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Ochi Ion PSD DA
162. Orban Ludovic PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Palașcă Viorel PNL DA
165. Palăr Ionel PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pârgaru Ion PNL DA
168. Petrache Adrian-Alin PSD DA
169. Petrea Dorin Silviu PSD DA
170. Petrescu Petre PSD DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
173. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Popa Octavian-Marius PNL DA
176. Popeangă Vasile PSD DA
177. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
178. Potor Călin PNL DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
180. Răducanu Ion PSD DA
181. Rădulescu Constantin PSD DA
182. Rățoi Neculai PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Reuer Elena-Ramona PNL DA
185. Rizea Cristian PSD DA
186. Roman Gheorghe PSD DA
187. Roman Victor PSD DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Sava Andrei-Valentin PSD DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
192. Scarlat George PNL DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simedru Dan Coriolan PNL DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stan Ion PSD DA
199. Stanciu Zisu PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Stragea Sorin Constantin PSD DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Tabugan Ion PSD DA
209. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
210. Tămâian Ioan PNL DA
211. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
212. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
213. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
214. Teju Sorin PNL DA
215. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
216. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
217. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
218. Traicu Rodin PSD DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tudorie Violeta PSD DA
221. Tudose Mihai PSD DA
222. Tușa Adriana Diana PNL DA
223. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
224. Uricec Eugen Constantin PSD DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Varga Vasile PNL DA
227. Vasilică Radu Costin PSD DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Vulpescu Ioan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
234. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
236. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Anghel Gabriela-Lola ND NU
3. Balan Ioan PDL NU
4. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
5. Blănariu Valentin ND NU
6. Bode Lucian Nicolae PDL NU
7. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
8. Boghicevici Claudia PDL NU
9. Caloianu Mario-Ernest ND NU
10. Canacheu Costică PDL NU
11. Cioată Cezar ND NU
12. Ciobanu Liliana ND NU
13. Ciuhodaru Tudor ND NU
14. Codîrlă Liviu ND NU
15. Coman Gheorghe ND NU
16. Comșa Cornel-George ND NU
17. Culețu Dănuț PDL NU
18. Dascălu Constantin PDL NU
19. Deaconu Mihai ND NU
20. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
21. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
22. Gheorghe Florin PDL NU
23. Grecea Maria ND NU
24. Gudu Vasile PDL NU
25. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
26. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
27. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
28. Ionescu George PDL NU
29. Kerekes Károly UDMR NU
30. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
31. Lubanovici Mircea PDL NU
32. Man Mircea PDL NU
33. Melinte Ion ND NU
34. Mihai Aurelian ND NU
35. Mihăilă Ioan PDL NU
36. Militaru Lucian PDL NU
37. Mincă Liliana ND NU
38. Mocioi Niculina ND NU
39. Movilă Petru PDL NU
40. Nazare Alexandru PDL NU
41. Niculescu Dumitru ND NU
42. Oajdea Daniel Vasile ND NU
43. Oltean Ioan PDL NU
44. Paleologu Theodor PDL NU
45. Paul Maria-Andreea PDL NU
46. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
47. Popescu Dan-Cristian PDL NU
48. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
49. Preda Cezar-Florin PDL NU
50. Pușcaș Iacob ND NU
51. Rădulescu Romeo PDL NU
52. Roman Cristian-Constantin PDL NU
53. Rotaru Răzvan ND NU
54. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
55. Secară Florin Mihail PDL NU
56. Sefer Cristian-George ND NU
57. Smarandache Miron Alexandru ND NU
58. Stoica Mihaela PDL NU
59. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
60. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
61. Tomac Eugen PDL NU
62. Udrea Elena Gabriela PDL NU
63. Udriște Gheorghe PDL NU
64. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
65. Vladu Iulian PDL NU
66. Vreme Valerian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 mai 2019, 10:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro