Transparența în exercitarea demnităților și funcțiilor publice
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Declarații de avere și de interese > Servicii > Departamentul legislativ Versiunea pentru printare
DEPARTAMENTUL LEGISLATIV

Nr.
crt.
Nume și prenume Funcția Compartimentul Declarația
de avere
Declarația
de interese
1. Tobă Georgică șef departament   08.06.2021 08.06.2021
2. Văleanu Marius-Alexandru expert parlamentar   09.06.2021 09.06.2021
3. Canangiu Constantin-Cătălin director Direcția procedură legislativă, sinteze și evaluări 29.10.2021 29.10.2021
4. Riteș Laura-Nicoleta director
(suspendat)
  07.04.2021 07.04.2021
5. Alexandrescu Mariana consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
6. Bardă Corina consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
7. Căldărescu Valentina consilier parlam.
(suspendat)
  19.10.2021 19.10.2021
8. Chesaru Anca-Daniela consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
9. Drăcea Vlad-Ioan consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
10. Dumitrescu Marieta-Valerica consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
11. Irimescu Irina-Nicoleta consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
12. Matei Victor consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
13. Nistoran Anamaria consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
14. Priboi Florin-Bogdănel consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
15. Roșca Andra-Ioana consilier parlam.
(suspendat)
  11.06.2021 11.06.2021
16. Sandu Mary-Alina consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
17. Solh Cristina consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
18. Ștefănescu Dana-Nicoleta consilier parlam.   27.05.2021 27.05.2021
19. Toma Daniela consilier parlam.   11.06.2021 11.06.2021
20. Tufeanu Alina-Elisabeta consilier parlam.   08.06.2021 08.06.2021
21. Țuțuianu Ionela-Daniela consilier parlam.   11.06.2021 11.06.2021
22. Vintilă Jean-Adrian consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
23. Zamfir Cătălin-Dumitru consilier parlam.   04.06.2021 04.06.2021
24. Alexe Ioana-Alexandra expert parlamentar
(suspendat)
  10.06.2021 10.06.2021
25. Stan Andra consultant parlam.   - -
26. Vasile Dragoș-Ionuț consultant parlam.
(suspendat)
  10.09.2021 10.09.2021
27. Neagu Luminița-Ionela referent   10.06.2021 10.06.2021
28. Diaconescu Adriana-Laura director Direcția pentru organizarea lucrărilor plenului 11.06.2021 11.06.2021
29. Badea Gabriela-Mirela consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
30. Cristea Ecaterina consilier parlam.   13.05.2021 13.05.2021
31. Dinu Andreea-Florina consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
32. Ion Mihaela consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
33. Negrea Mariana consilier parlam.   20.05.2021 20.05.2021
34. Șimandi Paul-Gabriel consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
35. Gârbea Eugenia referent   10.06.2021 10.06.2021
36. Miroiu Diana-Mădălina șef birou Biroul pentru pregătirea lucrărilor plenului 10.08.2021 10.08.2021
37. Codiță Mihaela consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
38. Cristescu Ovidiu-Alexandru consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
39. Munteanu Liana-Eugenia consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
40. Pașca Andrada-Gabriela-Alina consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
41. Popeangă Georgiana-Laura consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
42. Smărăndescu Eugenia-Ana-Maria consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
43. Marin Oana-Mihaela consilier parlam. Compartimentul pentru transcrierea și redactarea lucrărilor plenului 14.06.2021 14.06.2021
44. Radu Cristina consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
45. Teodor Alexandru consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
46. Tița Cristina consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
47. Tudor Alina-Maria consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
48. Constantin Ioana referent   09.06.2021 09.06.2021
49. Bădeci Eugenia steno-dactilo   09.06.2021 09.06.2021
50. Berbece Ion-Sorin director Direcția pentru lucrările și secretariatul comisiilor 15.06.2021 15.06.2021
51. Bădîrcă Anca-Mirabela șef birou Biroul pentru redactarea proiectelor de hotărâri 18.08.2021 18.08.2021
52. Ionescu Paul-Mihail consilier parlam.   25.05.2021 25.05.2021
53. Lefteriu Lavynia consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
54. Niculae Carmen consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
55. Popescu Florina-Mihaela consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
56. Constantin Cristian șef serviciu Serviciul pentru activități în comisii 11.10.2021 11.10.2021
57. Ștefan Ilona-Daniela consilier parlam.   08.06.2021 08.06.2021
58. Ciungan Adriana consilier parlam. Biroul pentru pregătirea lucrărilor comisiilor 09.06.2021 09.06.2021
59. Danciu Florin consilier parlam.   04.06.2021 04.06.2021
60. Dragne Ruxandra-Costina consilier parlam.   02.06.2021 02.06.2021
61. Iordan Georgeta consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
62. Nistoroiu Mirela consilier parlam.
(suspendat)
  24.04.2019 24.04.2019
63. Sterie Maria consilier parlam.   04.10.2021 04.10.2021
64. Șerban Simona-Daniela consilier parlam.   04.06.2021 04.06.2021
65. Talianu Dunea consilier parlam.   02.06.2021 02.06.2021
66. Teodor Cristina consilier parlam.   02.06.2021 02.06.2021
67. Timiș Remus-Lucian consilier parlam.   11.05.2021 11.05.2021
68. Diaconu Cristian-Alexandru expert parlamentar
(suspendat)
  07.07.2021 07.07.2021
69. Ivanciu Marcela referent   08.06.2021 08.06.2021
70. Lăcătușu Irina-Alexandrina referent   08.06.2021 08.06.2021
71. Segărceanu Lidia-Graziella șef serviciu Secretariat comisie 14.06.2021 14.06.2021
72. Bociu Andreea consilier parlam.
(suspendat)
  14.06.2021 14.06.2021
73. Chiser Anca-Magdalena consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
74. Constantinescu Anda-Elena consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
75. Constantinescu Daniel-Mihai consilier parlam.
(suspendat)
  15.06.2021 15.06.2021
76. Hodivoianu Alina-Cristina consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
77. Nap Nadia-Nicoleta consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
78. Bondar Maria-Emanuela expert parlamentar   14.06.2021 14.06.2021
79. Ene Giorgiana șef serviciu   02.06.2021 02.06.2021
80. Apostol Ana-Cristina consilier parlam.
(suspendat)
  07.06.2021 07.06.2021
81. Nistor Alexandra consilier parlam.   02.06.2021 02.06.2021
82. Rădoi Florentina consilier parlam.
(suspendat)
  01.07.2019 01.07.2019
83. Rotaru Valentina consilier parlam.   13.12.2021 13.12.2021
84. Gheorghe Laura-Elena expert parlamentar   02.06.2021 02.06.2021
85. Ștefan Andreea referent   02.06.2021 02.06.2021
86. Neicu Cristina șef birou   04.06.2021 04.06.2021
87. Fulga Ovidiu consilier parlam.   11.06.2021 11.06.2021
88. Robe Patricia-Isabela consilier parlam.   04.06.2021 04.06.2021
89. Mihai Mihaela-Iolanda referent   04.06.2021 04.06.2021
90. Tîrzioru Simona referent   04.06.2021 04.06.2021
91. Mircea Iulia-Ioana consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
92. Tudor Monica-Gabriela consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
93. Păștinaru Gabriela-Florentina consilier parlam. Cabinet președinte 22.12.2021 22.12.2021
94. Păștinaru Anton șef serviciu Secretariat comisie 09.06.2021 09.06.2021
95. Ciurea Gabriela-Amalia consilier parlam.   26.05.2021 26.05.2021
96. Dumitru Olimpia consilier parlam.   17.05.2021 17.05.2021
97. Ghiveciu Ionela consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
98. Goța Ioana consilier parlam.   12.05.2021 12.05.2021
99. Simionel Alexandra consilier parlam.   04.06.2021 04.06.2021
100. Stan Mihaela-Cristina consilier parlam.   - -
101. Babeș Onesia consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
102. Gheorghiu Valentin-Laurențiu consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
103. Stoica Marcela-Monica consilier parlam.   03.06.2021 03.06.2021
104. Zorilă Elena consilier parlam.   02.06.2021 02.06.2021
105. Toma Nicoleta șef serviciu   11.11.2021 11.11.2021
106. Ardeleanu Roxana-Elena consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
107. Chitic Andrei-Alexandru consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
108. Hrincescu Elena consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
109. Meianu Beatrice-Raluca consilier parlam.   03.06.2021 03.06.2021
110. Pahonțu Sergiu-Vlad consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
111. Veisa Alina consilier parlam.
(suspendat)
  21.10.2021 20.10.2021
112. Alexandriuc Alina-Maria consilier parlam.   18.08.2021 18.08.2021
113. Negulescu Andreea consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
114. Pîrvan Andrei-Georgian expert parlamentar   10.06.2021 10.06.2021
115. Vlasin Andreea-Larisa expert parlamentar   02.06.2021 02.06.2021
116. Motrea Georgică consilier parlam. Cabinet președinte 22.12.2021 15.12.2021
117. Vlădescu Lidia-Ana șef birou Secretariat comisie 23.12.2021 23.12.2021
118. Anghel Elena consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
119. Breazu Adriana-Emilia consilier parlam.
(suspendat)
  10.06.2021 10.06.2021
120. Revenco Ana-Camelia consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
121. Szabo Steliana-Sorina consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
122. Bologan Cristina-Constantina șef birou   08.12.2021 08.12.2021
123. Bucur Maria-Rozalia consilier parlam.   11.06.2021 11.06.2021
124. Popa Constanța consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
125. Spînu Livia-Liliana consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
126. Mînzu Ioana-Florina șef birou   10.06.2021 10.06.2021
127. Duminecianu Raluca-Gabriela consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
128. Iacob Adrian consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
129. Tudor Monica consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
130. Alesandru Mona-Valentina consilier parlam.   28.04.2021 28.04.2021
131. Kalber Mihail-Dan consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
132. Preda Marina referent   14.06.2021 14.06.2021
133. Armencea Andrada șef serviciu   16.12.2021 16.12.2021
134. Bucur Ciprian consilier parlam.
(suspendat)
  15.06.2021 15.06.2021
135. Bucur Dragoș-Constantin consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
136. Manole Florica consilier parlam.   11.06.2021 11.06.2021
137. Penescu Rodica consilier parlam.
(suspendat)
  01.09.2021 01.09.2021
138. Sârbu Andreea-Natalia consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
139. Șerban Paul-Dorin consilier parlam.   15.12.2021 15.12.2021
140. Grigorescu Alina-Mihaela consilier parlam. Subcomisia CEDO 10.06.2021 10.06.2021
141. Popdan Denisa-Diana consilier parlam.
(suspendat)
  23.09.2021 23.09.2021
142. Calențaru Nasi consilier parlam.
(suspendat)
Secretariat comisie 15.06.2021 15.06.2021
143. Filote Ina Gabriela consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
144. Oprea Luminița-Mihaela consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
145. Stan Mircea-Flavius consilier parlam.
(suspendat)
  08.06.2021 08.06.2021
146. Mareș Adrian-Cristian consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
147. Rădulescu Steliana-Ozana consilier parlam.   15.06.2021 15.06.2021
148. Dumitru Elena consilier parlam.   27.05.2021 27.05.2021
149. Mavrodin Mihaela consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
150. Miron Vasilica-Steliana consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
151. Radu Magdalena-Ioana consilier parlam. Cabinet președinte 15.06.2021 15.06.2021
152. Durdan Violeta consilier parlam. Secretariat comisie 07.06.2021 07.06.2021
153. Mihai Consuela-Elisabeta consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
154. Astafei Mihaela consilier parlam.   31.05.2021 31.05.2021
155. Mitu Ramona-Nicoleta consilier parlam.   31.05.2021 31.05.2021
156. Năstase Valerica-Daniela consultant parlam.   14.06.2021 10.06.2021
157. David-Șutac Ana-Irena consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
158. Comănescu Maria-Iulia șef serviciu   19.07.2021 19.07.2021
159. Alexandru Florin consilier parlam.   14.06.2021 14.06.2021
160. Belciu-Spătaru Sorana consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
161. Negreț Gabriela consilier parlam.   27.05.2021 27.05.2021
162. Streza Viorel-Bogdan consilier parlam.   10.06.2021 10.06.2021
163. David Teofilia-Roxana consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
164. Olaru Silvia-Elena consilier parlam.   09.06.2021 09.06.2021
165. Drugan Alina-Maria consilier parlam.   16.12.2021 16.12.2021
166. Mușat Alexandra-Cornelia consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
167. Popescu Bianca-Adriana expert parlamentar   11.06.2021 11.06.2021
168. Istrătescu Bogdan-Lucian referent   27.05.2021 27.05.2021
169. Capotă Mariana-Luminița consilier parlam. Comisia comună permanentă a Camerei Deputailor și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI 09.06.2021 09.06.2021
170. Chițescu Răzvan-Ion consilier parlam.   03.06.2021 03.06.2021
171. Dinu Alexandru-Bogdan consilier parlam.
(suspendat)
  28.01.2021 28.01.2021
172. Dinu Georgica consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
173. Ioniță Valentin-Cristian consilier parlam.   07.06.2021 07.06.2021
174. Feodor Cristina consilier parlam. Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe 15.06.2021 15.06.2021
175. Ivanov Fănica consilier parlam.   03.06.2021 03.06.2021
176. Nica Alina-Alexandra consilier parlam.
(suspendat)
  10.06.2021 10.06.2021
177. Roșu Florina consilier Cabinet președinte 23.12.2021 23.12.2021
178. Voicilaș Dan-Marius consilier parlam. Secretariat comisie 27.05.2021 27.05.2021
179. Buitan Ion-Cristian consilier parlam. Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului 08.06.2021 08.06.2021
180. Melencovici Anca consilier parlam.   02.06.2021 02.06.2021
181. Bichescu Nicoleta consilier parlam. Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO 10.06.2021 10.06.2021
182. Munteanu Ionuț-Petre consilier parlam.
(suspendat)
  11.06.2021 11.06.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 3:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro