Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Parlamentul României > Comisii > JSPG Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Vela Ion-Marcel senator PNL  
2. Vicepreședinți Berea Cristinel-Gabriel
vicepreședinte din 19 apr. 2023
senator USR 19.04.2023
3.   Florea Oana-Consuela deputat PSD  
4. Secretari Kelemen Attila deputat UDMR  
5. Membri Azamfirei Leonard senator PSD  
6.   Badiu Georgel deputat AUR  
7.   Bode Lucian Nicolae deputat PNL 28.11.2023
8.   Mîndruță Gheorghiță senator PSD  
9.   Molnar Ervin deputat PNL  
10.   Neață Eugen deputat PSD  
11.   Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD  
12.   Răducanu Sebastian senator PSD  
13.   Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR  
14.   Stancu Ionel deputat Minoritati  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Popescu Ion-Dragoș senator Neafiliați 19.04.2023

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL 22.12.2023
2. Pecingină Gheorghe deputat Neafiliați 28.11.2023
3. Popescu Ion-Dragoș senator Neafiliați 19.04.2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro