Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mușoiu Ștefan PSD  
2. Vicepreședinți Furtună Mirela
vicepreședinte din 22 feb. 2022
PSD  
3.   Mitrea Dumitrina
vicepreședinte din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
4.   Thellmann Christine
vicepreședinte din 2 noi. 2022
PNL  
5.   Tușa Adriana Diana PSD  
6. Secretari Barcari Rodica-Luminița
secretar din 2 noi. 2022
PNL  
7.   Cătăuță Ana-Maria PSD  
8. Membri Barna Ilie Dan USR 26.09.2023
9.   Băltărețu Viorel USR  
10.   Bota Călin-Ioan PNL  
11.   Bucura-Oprescu Simona PSD 05.04.2023
12.   Bulai Iulian USR  
13.   Ciolacu Ion-Marcel PSD  
14.   Cristea Andi-Lucian PSD  
15.   Dumitrache Ileana Cristina PSD 13.09.2022
16.   Georgescu Nicolae PSD 22.02.2022
17.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
18.   Grindeanu Sorin Mihai PSD  
19.   Mareș Mara PNL 23.10.2023
20.   Meclea Alina PNL 13.02.2024
21.   Polițeanu Mihai-Laurențiu Neafiliați  
22.   Prună Cristina-Mădălina USR 02.03.2022
23.   Stoica Ciprian-Titi AUR 13.04.2022
24.   Stoica Diana USR  
25.   Tuță George-Cristian PNL  
26.   Zakarias Zoltán UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Bota Călin-Ioan PNL 02.11.2022
2. Secretari Thellmann Christine PNL 02.11.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Dancă Ionel Neafiliați   07.12.2021
2. Fechet Mircea PNL 24.02.2021 16.10.2023
3. Gavrilă Anamaria Neafiliați 01.02.2021 13.04.2022
4. Horga Maria-Gabriela PNL 07.12.2021 20.12.2023
5. Muraru Iulian-Alexandru PNL   24.02.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 2:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro