Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Chesnoiu Adrian-Ionuț
președinte din 26 iun. 2023
PSD  
2. Vicepreședinți Blaga Daniel-Codruț
vicepreședinte din 14 feb. 2023
USR 08.02.2023
3.   Dumitru Florian-Emil
vicepreședinte din 5 apr. 2022
PNL  
4.   Magyar Loránd-Bálint UDMR  
5.   Șoptică Costel
vicepreședinte din 9 feb. 2021
PNL  
6. Secretari Alda Adrian
secretar din 21 mar. 2023
PSD  
7.   Bîrcă Constantin PSD  
8. Membri Albișteanu Mihail AUR 25.04.2023
9.   Barbu Florin-Ionuț PSD 25.11.2021
10.   Bălășoiu Aurel PSD  
11.   Calotă Florică Ică Neafiliați  
12.   Chira Claudiu-Martin Neafiliați 03.03.2021
13.   Constantin Daniel PNL  
14.   Drancă Andrei-Iulian USR  
15.   Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD  
16.   Flucuș Dumitru AUR 21.06.2022
17.   Gheba Daniel-Sorin AUR  
18.   Giugea Nicolae PNL  
19.   Könczei Csaba UDMR  
20.   Munteanu Remus PSD 01.02.2021
21.   Niță Nicu PSD  
22.   Pambuccian Varujan Minoritati  
23.   Păunescu Silviu-Titus AUR 13.04.2022
24.   Popa Alexandru PNL  
25.   Prunean Alin-Costel Neafiliați  
26.   Sandu Viorica PSD 29.03.2022
27.   Scripnic Lilian AUR 01.02.2021
28.   Stângă George-Cătălin PNL 05.04.2022

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Barbu Florin-Ionuț PSD 07.12.2021 26.06.2023
2.   Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD   07.12.2021
3. Vicepreședinți Gheba Daniel-Sorin AUR   14.02.2023
4.   Giugea Nicolae PNL   09.02.2021
5. Secretari Niță Nicu PSD 22.02.2022 21.03.2023
6.   Olar Corneliu PNL    

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Balabașciuc Călin-Constantin AUR 15.09.2021 13.04.2022
2. Ciubuc Ciprian Neafiliați 01.02.2021 04.05.2022
3. Coleșa Ilie-Alin AUR 04.05.2022 21.06.2022
4. Fechet Mircea PNL 02.03.2022 16.10.2023
5. Grecu Ion-Cătălin PSD   25.11.2021
6. Lazăr Teodor USR   24.02.2021
7. Nagy Vasile Neafiliați 14.11.2022 25.04.2023
8. Olar Corneliu PNL   14.02.2022
9. Pătrăuceanu Constantin-Neculai PSD   01.02.2021
10. Păunescu Silviu-Titus AUR 01.02.2021 15.09.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 6:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro