Chamber of Deputies
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Versiunea pentru printare

Deputies by alphabetical order -- F

Fekete Jolt ZoltanFeric EmericFilip NiculaeFițion Gheorghe
Fekete Jolt Zoltan
HUNEDOARA
UDMR
since apr. 1994
Feric Emeric
BIHOR
Minoritati
Filip Niculae
MARAMUREȘ
PDSR
Fițion Gheorghe
ILFOV
Socialist
Floruța CrăciunFodor MihaiFrunzescu Daniel IoanFuro Iuliu Ioan
Floruța Crăciun
BIHOR
PUNR
Fodor Mihai
SUCEAVA
PDSR
since sep. 1996
Frunzescu Daniel Ioan
SIBIU
PDSR
Furo Iuliu Ioan
BUCUREȘTI
PRM

Deputies who finished the mandate before the legislature's end
Fudulică Vasile
VRANCEA
PDSR
since oct. 1992
until nov. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 16 july 2024, 6:39
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro