Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Stroe Ionuț-Marian deputat PNL
2. Membri Bulai Iulian deputat USR
3.   Corlățean Titus senator PSD
4.   Cristea Andi-Lucian deputat PSD
5.   Csoma Botond deputat UDMR
6.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL 19.12.2022
7.   Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR 14.12.2021
8.   Oteșanu Daniela deputat PSD 19.12.2022
9.   Stoica Diana deputat USR
10. Supleanți Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL
11.   Mang Ioan deputat PSD
12.   Mitrea Dumitrina deputat AUR
13.   Nagy Szabolcs deputat UDMR
14.   Neagu Denisa-Elena
din 19 dec. 2022
deputat USR 19.12.2022
15.   Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL
16.   Prioteasa Ion senator PSD
17.   Spătaru Elena-Simona senator USR
18.   Thellmann Christine deputat PNL
19.   Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Apostol Alin-Gabriel deputat USR 19.12.2022
2. Badea Viorel-Riceard senator PNL 19.12.2022
3. Gavrilă Anamaria deputat Neafiliați 14.12.2021
4. Horga Maria-Gabriela deputat PNL 20.12.2023
5. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD 19.12.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 iunie 2024, 19:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro