Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Dîncu Vasile
din 7 mar. 2023
senator PSD 19.12.2022
2. Membri Bordei Cristian senator USR 19.12.2022
3.   Cătăuță Ana-Maria deputat PSD 3.05.2022
4.   Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL 28.11.2023
5.   Fălcoi Nicu deputat USR
6.   László Attila senator UDMR
7.   Moldovan Sorin-Dan deputat PNL
8.   Pauliuc Nicoleta senator PNL
9.   Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD 10.10.2023
10.   Simonis Alfred - Robert deputat PSD
11. Supleanți Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL
12.   Bodog Florian-Dorel senator PSD
13.   Chelaru Mircia
din 19 apr. 2023
deputat AUR 19.04.2023
14.   Fejér László-Ődőn senator UDMR
15.   Ilie Victor deputat USR
16.   Macovei Silviu Nicu deputat PSD
17.   Mîndruță Gheorghiță senator PSD 10.10.2023
18.   Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL 28.11.2023
19.   Pufu Vlad-Mircea senator PNL
20.   Rodeanu Bogdan-Ionel
din 19 dec. 2022
deputat USR 19.12.2022

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Grindeanu Sorin Mihai
până în 14 dec. 2021
deputat PSD
2.   Tîlvăr Angel
din 22 iun. 2022 - până în 19 dec. 2022
senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Ardelean Ben-Oni deputat PNL 28.11.2023
2. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD 26.09.2023
3. Focșa Dumitru-Viorel deputat Neafiliați 19.04.2023
4. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD 14.12.2021
5. Mîndruță Gheorghiță senator PSD 19.12.2022
6. Oprea Stefan-Radu senator PSD 10.10.2023
7. Popescu Pavel deputat PNL 11.10.2023
8. Tîlvăr Angel senator PSD 19.12.2022
9. Toda Daniel-Liviu deputat Neafiliați 19.12.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 2:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro