Anamaria GAVRILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - până în sep. 2021
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din sep. 2021

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR - până în sep. 2021
Deputați neafiliați - din sep. 2021

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din apr. 2022)
Subcomisia pentru drepturile copilului
Comisia pentru afaceri europene (feb. 2021 - apr. 2022)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (mar. - sep. 2021)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (feb. - mar. 2021)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în dec. 2021 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară - până în dec. 2022 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în dec. 2022

Biroul parlamentar:
    1. Deva, Str. Horea bl. 5, sc. D, parter, jud. Hunedoara
    2. Hunedoara, Str. Victoriei nr. 5, jud. Hunedoara

Cabinet Deputat Anamaria Gavrilă,

  1. Deva, Str. Horea bl. 5, sc. D, parter, jud. Hunedoara
  2. Hunedoara, Str. Victoriei nr. 5, jud. Hunedoara