Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
daniel.gheba@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Daniel-Sorin Gheba Versiunea pentru printare

Daniel-Sorin GHEBA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
pe listele Alianței USR PLUS
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România - până în feb. 2023
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2023
 - până în mai 2023
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - din mai 2023

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în feb. 2023
Deputați neafiliați - din feb. 2023
 - până în mai 2023
Grupul parlamentar AUR - din mai 2023

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Vicepreședinte (până în feb. 2023)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2023)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:28 (în 27 sedinte)
din care declaratii politice:15 (din care 6 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 177, din care 31 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 11
Motiuni: 10

Biroul parlamentar:
    Craiova, Str. Fratii Buzesti nr. 39, jud. Dolj

Craiova, Str. Stefan cel Mare nr. 57, jud. Dolj

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 6:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro