Daniel-Sorin GHEBA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
pe listele Alianței USR PLUS
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România - până în feb. 2023
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2023
 - până în mai 2023
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - din mai 2023

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în feb. 2023
Deputați neafiliați - din feb. 2023
 - până în mai 2023
Grupul parlamentar AUR - din mai 2023

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Vicepreședinte (până în feb. 2023)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2023)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru  Președinte

Biroul parlamentar:
    Craiova, Str. Fratii Buzesti nr. 39, jud. Dolj

Craiova, Str. Stefan cel Mare nr. 57, jud. Dolj