Andrei Daniel GHEORGHE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din mar. 2022) - Secretar (din apr. 2022)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din feb. 2021)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (mar. 2021 - apr. 2023)
Comisia pentru sănătate și familie (până în mar. 2021)

Comisii permanente comune
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României și Parlamentul Republicii Moldova - Președinte

Grupuri parlamentare de lucru comune
Grupul de Rugăciune al Parlamentului României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria 
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Zambia 

Biroul parlamentar:
Otopeni, Str. 23 August nr. 12, bl. P101, ap. 2, jud. Ilfov